X

فضاهای خالی در تحلیف ترامپ / تصاویرمناقشه بر سر جمعیت حاضر در مراسم تحلیف ترامپ میان دولت این کشور و رسانه ها هنوز ادامه دارد و "آتلانتیک" امروز تصاویری جدید از این مراسم منتشر کرده که فضاهای خالی این مراسم را بیشتر نشان می دهد.

 به گزارش فرادید، دو روز قبل سخنگوی کاخ سفید"شان اسپایسر"در سخنانی رسانه‌های خبری را متهم به کم نشان دادن تعداد جمعیت شرکت کننده در مراسم تحلیف دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا متهم کرد. این سرآغاز مجادله دولت امریکا و رسانه ها بر سر تعداد افراد شرکت کننده در این مراسم بود.

 

اسپایسر از رسانه‌های خبری به خاطر انتشار تصاویری که مکان‌های بزرگ و خالی از جمعیت را در جریان برگزاری مراسم تحلیف نشان داده‌اند، به شدت انتقاد کرد و مدعی شد"این بزرگترین جمعیتی بود که تاکنون شاهد برگزاری مراسم تحلیف بوده است". وی همچنین گفت که زمانی که ترامپ در حال ادای سوگند بود فضایی که برای 720 هزار نفر کافی بود، پر از جمعیت شده بود.

 

سخنگوی جدید کاخ سفید در حالی این ادعا را مطرح کرده است که فرمانداری واشنگتن برآورد کرده حدود 1.8 میلیون نفر در مراسم تحلیف باراک اوباما در سال 2009 میلادی شرکت کرده‌اند که این یکی از بزرگترین گردهمایی‌ها بوده است. تصاویر هوایی نشان می‌دهد که تعداد شرکت کنندگان در مراسم تحلیف ترامپ نسبت به 2009 بسیار کمتر بوده است.

 

سیستم متروی واشنگتن نیز اعلام کرده است که قبل از برگزاری مراسم تحلیف در روز جمعه حدود 193 هزار نفر وارد این سیستم شده‌اند، این رقم در مراسم تحلیف 2009 بیش از 513 هزار نفر بوده است. در همین حال "آتلانتیک" امروز تصاویر جدید از مراسم تحلیف منتشر کرده است تا نشان دهد محل های خالی از جمعیت در مراسم تحلیف ترامپ قابل توجه بوده است.

 

اخبارتصاویر,خبرهای تصاویر,تحلیف ترامپ

 

اخبارتصاویر,خبرهای تصاویر,تحلیف ترامپ

 

اخبارتصاویر,خبرهای تصاویر,تحلیف ترامپ

 

اخبارتصاویر,خبرهای تصاویر,تحلیف ترامپ

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------