راههای خلاص شدن از چربی زیاد موهااز بین بردن چربی مو, از بین بردن چربی سر, رفع دائمی چربی پوست سر

از بین بردن چربی مو

 

چگونه چربی سر را از بین ببریم؟

موهای که سالم باشند به صورت طبیعی چربی تولید می‌کنند. یقینا چربی مو با توجه‌ به نوع مو، نحوه نگهداری از مو و سبک زندگی فرق دارد. چنانچه حس می‌کنید موی چرب دارید و این چربی به طور کامل قابل تشخیص است، در این مطلب بیتوته همراه ما باشید تا در این مورد بیشتر بدانید.

موی چرب چه مویی است؟

منظور از موی چرب در حقیقت بودن غدد چربی در پوست سر است که چربی بسیاری تولید می‌کنند. دلیل افزایش فعالیت غدد چربی می‌تواند مشکلات پوست سر یا نحوه شستشوی موها باشد. غدد چربی پوست سر ماده روغنی به نام سبوم ترشح می‌کنند که در صورت طبیعی می‌تواند به موها شفافیت دهد. سبوم از خشک‌شدن و شکستن موها پیشگیری می‌کند.

 

عوامل گوناگون مثل ژنتیک، تغییرات هورمونی؛سبک زندگی، تغییر فصل، رژیم غذایی، مراقبت اشتباه از مو و حتی بعضی داروها می‌توانند باعث چربی مو شوند.

 

از بین بردن چربی مو, از بین بردن چربی سر, علت زود چرب شدن موی سر

از بین بردن چربی سر

 

علت زود چرب شدن موی سر

چربی موجود روی موها قسمتی از سیستم دفاعی مو است و نمی‌توان و نباید به صورت کامل آن را از بین برد. با رعایت بهداشت و شستشوی مرتب موها می‌توان این روغن را تمیز و مقدار ترشح آن را کنترل نمود. ولی باید بدانید بعضی از انواع مو مستعد چربی هستند و با وجود شستشوی مرتب نیز در کمتر از ۲۴ ساعت مجددا چربی را نشان می‌دهند.

 

بعضی اوقات ورزش شدید، استفاده از محصولات مو یا بیرون‌رفتن در هوای گرم سبب تشدید چربی مو می‌شود. انجام شیوه های درست مراقبت از مو در مورد چربی اضافه نیز اهمیت بسیاری دارند. شما با مراقبت درست از موهایتان یعنی با استفاده از محصولات درست، شستشوی صحیح موها و کلا با داشتن یک رفتار درست با موها می‌توانید چربی مو را نیز کنترل کنید.

 

موی چرب علامت چیست؟

برای مراقبت از پوست و مو، وجود چربی ضروری است. چربی پوست سر از کف سر در مقابل عناصر گوناگون مراقبت نموده و موها را به صورت طبیعی مرطوب نگه می‌دارد. ولی به علل  گوناگونی امکان دارد بعضی افراد چربی بیشتری داشته باشند.

 

اختلالات هورمونی

تغییرات در سطح هورمون‌ها یا همان اختلالات هورمونی می‌تواند سبب تحریک فولیکول‌های مو شود و چربی بیش از اندازه تولید کند. تغییرات هورمونی می‌تواند به علت استرس عاطفی، دوره قاعدگی، کمبود خواب، یائسگی یا بارداری باشد.

 

شستشوی بیش از اندازه

هنگامی که موها بیش از اندازه شسته می‌شوند، روغن طبیعی پوست سر از بین رفته و برای جبران آن تولید چربی بالا می رود.

 

هوای آلوده

هوای کثیف می‌تواند سبب جمع شدن گردوغبار و کثیفی روی موها و منفذهای پوست سر شود. در نتیجه حس می‌کنید، موهایتان چرب است.

 

رژیم غذایی

بعضی مواد غذایی مثل شکر و لبنیات می‌توانند سبب افزایش چربی پوست سر و آکنه شوند.

 

بیماری‌های پوستی

بعضی بیماری‌های پوستی درمان‌نشده سبب جمع شدن سلول‌های مرده روی منفذهای پوست سر شده و سبب چرب شدن موها می‌شوند.

 

از بین بردن چربی مو, از بین بردن چربی سر,چگونه چربی سر را از بین ببریم

رفع دائمی چربی پوست سر

 

چگونه چربی پوست سر را از بین ببریم؟

روزانه از شامپو استفاده کنید

امکان دارد عادت های بهداشت شخصی شما باعث چربی مویتان باشد . استفاده از شامپو به مقدار بسیار کم یا حتی بسیار زیاد سبب چربی مو می شود. به صورت معمول ، چنانچه موهای چربی دارید ، باید هر روز شامپو بزنید. شستن بیش از یک بار در روز هم می تواند واکنش بسیاری در غدد شما به وجود آورده و روغن بیشتری تولید کند.

 

همین طور باید شامپویی را استفاده کنید که برای موهای چرب ساخته شده باشد. این محصولات برای پاک کردن پوست سر و مو بدون اضافه کردن رطوبت اضافی طراحی شده اند. همین طور چنانچه شوره سر یا درماتیت سبورئیک دارید ، برای رفع باکتری ها و قارچ ها از یکی از محصولات دارای اسیدهای سالیسیلیک همراه با پیریتون برای برطرف کردن روغن و پوسته های اضافی بر روی سر و شانه های خود استفاده کنید.

 

پس از ورزش یا تعریق زیاد موهای خود را بشویید !

عرق کردن بیش از اندازه سبب چرب شدن موها می‌شود. به همین علت توصیه می‌شود که بعد از ورزش یا فعالیت‌های شدید بدنی، موهای خود را بشویید. همین طور بعد از استفاده از کلاه، روسری و سربند نیز باید دوش بگیرید و موهای خود را شسشتو دهید.

 

تا آنجایی که ممکن است از بستن موهای خود پرهیز کنید

بستن موها مخصوصا به صورت دم اسبی که سبب کشیده شدن آن‌ها می‌شود؛ می‌تواند پوست سر را مجبور به تولید چربی بیشتری کند. به همین علت است که سفارش می‌شود تا حد ممکن موهای خود را باز نگه دارید.

 

درمان چربی پوست سر برای پیشگیری از ریزش موها و به وجود آمدن شوره در آن‌ها خیلی لازم است. برای این کار شما می‌توانید از درمان‌های خانگی استفاده نموده و یا با انجام دادن کارهایی، از پیدایش این موضوع پیشگیری کنید. نکته مهم این هست که شما باید پیش از هر چیز دلیل اتفاق افتادن این مشکل را بفهمید؛ چون در مواردی این بیماری‌های پوستی هستند که می‌توانند سبب چرب شدن پوست سر شوند. در نهایت دیگر درمان‌های خانگی تاثیری ندارند و باید برای درمان به پزشک مراجعه کنید.

 

از بین بردن چربی مو, از بین بردن چربی سر,از بین بردن چربی پوست سر

چگونه چربی سر را از بین ببریم

 

از محصولات نرم کننده مو کمتر استفاده کنید

محصولات نرم کننده مو می توانند باعث تجمع سریع‌تر چربی شده که به ظاهر چربی مو را باعث می شود.

 

محصولات نرم کننده را روی انتهای تارهای مو بمالید تا از خشک شدن آنها جلوگیری شود. بنابراین از استفاده از محصولات نرم کننده، آبکشی مو را کامل انجام دهید.

 

تغییر رژیم غذایی

یکی از موارد اصلی که می‌تواند سبب ترشح مقدار بسیاری چربی در پوست سر گردد؛ داشتن رژیم غذایی است که در آن خیلی زیاد کربوهیدرات وجود دارد. پس در صورت روبرو شدن با این مسئله باید در رژیم غذایی خود، سهم ویتامین‌ها و پروتئین‌ها را بالا ببرید. همچنین تلاش کنید که مقدار کافی مثل مواد معدنی مثل زینک و سولفور را دریافت کنید؛ چون این مواد سبب بهبود گردش خود می‌شوند و می‌توانند چربی پوست سر را کنترل کنند.

 

استفاده از سشوار و اتو مو را کم کنید !

استفاده مرتب از سشوار و اتو مو می‌تواند سبب تحریک غدد چربی پوست سر شود. چون خشک شدن سریع موها، می‌تواند باعث خشکی پوست سر و در آخر از بین رفتن بافت طبیعی آن شود.

 

کمتر موهای خود را دستکاری کنید!

دستکاری بیش از اندازه موها، می‌تواند سبب تولید چربی بیشتر شود. همچنین اگر با خاراندن سر یا مواردی مانند این، صدمه ای به پوست سر برسانید؛ امکان تولید چربی بیشتر ایجاد کرده‌اید. پس باید تا حد امکان با موهای خود به آرامی برخورد کنید و از صدمه زدن به پوست سر پرهیز کنید.

 

از بین بردن چربی مو, از بین بردن چربی سر,چگونه چربی پوست سر را از بین ببریم

از بین بردن چربی پوست سر

 

از روغن نارگیل استفاده کنید

هنگامی که استفاده از روغن امکان دارد مانند درمانی برای موی چرب نباشد، ولی روغن نارگیل می‌تواند کمک کند. روغن نارگیل چربی را از پوست سر از بین برده و به صورت همزمان، انتهای تارهای مو را تغذیه و نرم می‌کند.

 

موی خود را با روغن درخت چای بشویید

یک بررسی نشان داده که استفاده از شامپویی دارای ۵ درصد روغن درخت چای به بهتر شدن شوره سر، تسکین خارش پوست سر و کاهش چربی مو کمک کرده است.

 

استفاده از فندق

فندق برای اشخاصی با موی چرب می‌تواند موثر باشد. فندق باعث بسته شدن منافذ پوست که چربی تولید می‌کنند، می شود.

 

همین طور، فندق می‌تواند خارش و التهاب را تسکین دهد و به بازیابی تعادل pH طبیعی پوست سر کمک کند. فندق محلولی ملایم برای کسانی با پوست سر حساس هم می باشد.

 

استفاده از چای 

چای سبز می‌تواند به حفظ ظاهر سالم و بدون چربی موی سر کمک کند. چای سبز می‌تواند به کم شدن تولید چربی کمک کند و همین طور پوست سر را با مواد مغذی تغذیه می‌کند.

 

استفاده از شامپوی دارای عصاره چای سبز می‌تواند به اشخاص در کاهش چربی موی سر کمک کند.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------