افزایش ۱۰ تا ۲۰ میلیونی پژو ۲۰۶ و ۲۰۰۸/ نمایندگی خودروهای خارجی به دنبال شانه خالی کردن از تعهدات هستنداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
فعال بازار خودرو گفت: قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ که ۲۰ روز پیش ۸۹ میلیون تومان بود امروز ۱۰۰ میلیون یا پژو ۲۰۰۸ که دو هفته قبل ۲۹۵ میلیون تومان بود امروز ۳۱۰ میلیون معامله می‌شود و پیش‌بینی این است که شیب افزایش قیمتی طی ماه‌های آینده نیز ادامه داشته باشد

حسین سعیدی در گفت‌وگو با ایلنا در خصوص بازار خودرو گفت: به دلیل عرضه کم از سوی خودروسازها و سرمایه‌گذاران، شاهد شیب ملایم افزایش قیمت‌ها هستیم. خودروهایی مانند ساندرو، پژو 2008 و سوزوکی که دیگر تولید نمی‌شود و هر روز تعداد آنها کاهش می‌یابد خودروهای دیگر نیز مانند پژو 206 و دنا نیز کارخانه عرضه آن را به حداقل رسانده است. به طور مثال قیمت پژو 206 تیپ 5 که 20 روز پیش 89 میلیون تومان بود امروز 100 میلیون  یا پژو 2008 که دو هفته قبل 295 میلیون تومان بود امروز 310 میلیون معامله می‌شود و پیش بینی این است که شیب افزایش قیمتی طی ماه‌های آینده نیز ادامه داشته باشد زیرا هیچ برنامه‌ای برای تغییر در این روند تولید و عرضه خودرو اعلام نشده است.

 

  وی افزود: خودروهای کمتر از 100 میلیون نیز به شدت تحت تاثر اظهارات مدیران است به طوریکه دلال‌ها و سرمایه‌گذاران شروع به خرید پژو و پراید کرده‌اند به طوری‌که قیمت پراید 111 پس از صحبت‌های وزیر مبنی بر توقف تولید آن به 48 میلیون تومان رسید و حتی با وجود تزریق خودروهای ناقص باز هم نتوانسته قیمت‌ها را تعادلی کند.

 

این فعال بازار خودرو در خصوص خودروهای بالای 300 میلیون تومان و وارداتی گفت: معامله در این رنج قیمتی انگشت شمار است، از طرف دیگر مشکلات تامین قطعه باعث شده که نمایندگی‌های رسمی به هر بهانه‌ای که شده از سرویس‌دهی شانه خالی کنند به طور مثال نگین خودرو نمایندگی رسمی رنو اعلام کرده اگر خودرویی در عرض یکسال برای امور گارانتی مراجعه نکند دیگر تعهدات خود را انجام نمی‌دهد در حالیکه این خودروها گارانتی 5 ساله دارند.

 

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه خودروسازها به دلیل تحریم، قطعه را مستقیم به ایران نمی‌فرستند نمایندگی‌ها مجبور هستند از دبی نیاز مشتری را تامین کنند که هزینه را چند برابر می‌کند؛ به همین جهت نمایندگی به هر بهانه به دنبال شانه خالی کردن از تعهدات هستند.


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------