رییس نیسان برکنار شداخبار,اخبار خودرو,کارلوس گون

'کارلوس گون' فرانسوی رییس شرکت خودروسازی نیسان به دنبال یک رشته از رسوایی های مالی، امروز پنجشنبه با رای قاطع هیات مدیره رسما از مقامش برکنار شد.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری 'ان اچ کی' گزارش کرد مسئولان هیات مدیره پس از نشست برکناری وی خاطر نشان کردند این اقدام برای حفاظت از منافع شرکت و بازگرداندن اعتبار آن نزد مشتریان بسیار با اهمیت بوده است.

 

نیسان پیشتر نیز گفته بود که برای حل مشکلات باقیمانده پس از برکناری رییس تلاش خواهد کرد و اجازه نخواهد داد تا این رسوایی منافع شرکت را به مخاطره بیندازد.

 

'گون' ریاست شرکت رنو فرانسه را نیز برعهده داشت و هم او بود که توانست اتحاد بین نیسان و رنو را شکل دهد و برای همین برکناری رسمی وی می تواند باعث بروز اختلالاتی در این اتحاد شود.

 

گزارش حاکی است که 'گری کلی' از مسئولان ارشد و رییس نمایندگی نیسان نیز به دلیل اتهامات مشابه و فساد و رسوایی مالی از مقامش کنار گذاشته شده است.

 

هر دو نفر از مقام های یاد شده پیشتر به دلیل اتهاماتی که به آنها وارد شده بود، بازداشت شدند و پس از آن نیسان در بیانیه ای از مشتریان عذرخواهی کرد.

 

قرار است وزیر صنعت ژاپن و وزیر دارایی فرانسه بزودی با یکدیگر در پاریس دیدار کرده و درباره وضعیت موجود و برکناری گون و تاثیرات آن بر اتحاد دو شرکت گفت و گو کنند.

 

رسوایی فساد مالی باعث شد ارزش سهام رنو که 34 درصد از سهم نیسان را در اختیار دارد 8 درصد در فرانسه کاهش یابد و بازار بورس ژاپن هم به طور کلی برای مدتی به دلیل این مساله تعطیل شد و خرید و فروش سهام متوقف گردید.

 

آمارهای خبرگزاری کیودو و تلویزیون 'ان اچ کی' نشان می دهد که نیسان در 5 سال گذشته حقوق و مزایایی به میزان 89 میلیون دلار به گون داده اما او فقط نیمی از این دریافتی را تایید و گزارش کرده است.

 

او در سال 2011 میلادی رییس نیسان شد و از سال 2016 میلادی نیز ریاست میتسوبیشی را در اختیار داشته است.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------