انتقاد عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از وضعیت بازار خودروی کشوراخبار,اخبار بازار خودرو,محمدرضا منصوری

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت بازار خودروی کشور گفت: سیستم مدیریتی دولت اقتصاد کشور را فلج کرده است.

محمدرضا منصوری در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به کاهش قیمت دلار و افزایش قیمت خودرو اظهار داشت: عمده مشکلات در حوزه خودروسازی مربوط به ضعف مدیریتی و بی‌تدبیری در این حوزه است، اگرچه گزارشاتی مبنی بر عالی بودن عملکرد خودروسازی داده می‌شود ولی این گزارشات تنها شعار بوده و چیزی از خودروسازی باقی نمانده که بخواهیم در این خصوص مصاحبه‌ای داشته باشیم.

 

وی افزود: خودروسازی امروز در دنیا پیشرفت داشته ولی در کشور ما با وجود حمایت‌های 40 سال اخیر نه تنها پیشرفت نداشته بلکه پس‌رفت داشته، با بدهی یک‌هزار میلیاردی خودروسازی و ادامه این روند در ماه‌های آینده باید شاهد بیکار شدن مجموعه وسیعی از زیرمجموعه خودروسازی باشیم.

 

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در گذشته مردم با 15 میلیون تومان بهترین خودرو را تهیه می‌کردند و خودروسازی درآمد زیادی داشت، آن زمان باتوجه به استقبال مردم در خرید خودور، خودروسازی نتوانسته کارنامه درخشانی داشته باشد، برای همان خوروی 15 میلیون تومانی معادل دلار امروز،  باید بالای 200 میلیون تومان پرداخت کرد که این در توان مردم نیست.

 

منصوری بیان کرد: پرداخت تسهیلات و وام به خودروسازی و مدیران دولتی باید متوقف شده و خودروسازی معوقات گذشته خود را پرداخت کند و این که بودجه ملت با پرداخت وام به مدیران بی‌کفایت هدر نرود، امروز فساد در حوزه خودروسازی و فساد دولتی سبب تخریب و نابودشدن بدنه خودروسازی از درون شده است.

 

وی ادامه داد: تا زمانی که شیوه مدیریت دولتی ما تغییر نکند، این مشکلات وجود دارد، زیرا هر جا که دولت سهم داشته فسادآور بوده، متاسفانه امروز سیستم کمونیستی در نهادهای دولتی ما حاکم است و تا زمانی که این سیستم حاکم باشد فسادآوربوده و حرکت ما برخلاف دنیا پس‌رفت است.

 


تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------