خودروهای زیر ۲۵۰۰ سی‌سی از گمرک ترخیص می‌شونداخبار,اخبار بازار خودر

رئیس اتاق بازرگانی بندر بوشهر گفت: ۲ هزار خودرو خارجی در انبارهای بندر بوشهر وجود دارد که خودروهای زیر ۲۵۰۰ سی‌سی ظرفیت با همکاری و حمایت نمایندگی‌های خودروها ترخیص می‌شوند.

به گزارش فارس، خورشید گزدرازی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کانتینرهای رسوبی در منطقه ویژه بوشهر که تا پایان اردیبهشت‌ماه امسال وارد بندر یا منطقه ویژه اقتصادی بوشهر شده باشند می‌توانند با ارز متقاضی و بدون نیاز به انتقال ارز ترخیص شوند.

 

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر بابیان اینکه برخی از این خودروها دارای مشکلات قضایی هستند تصریح کرد: برخی از خودروهای وارداتی مربوط به سال‌های 94 و 95 که دارای مشکل قضایی هستند قابلیت ترخیص ندارند.

 

گزدرازی با اشاره به اینکه کمتر از یک‌هزار دستگاه قابل ترخیص دارند افزود: چنانچه نمایندگی‌های خودروها در ایران با واردکنندگان خودروهای خارجی همکاری کنند قابلیت ترخیص از گمرک دارند چراکه مشکل ثبت سفارش آن‌ها برطرف شده است.

 

وی بندر بوشهر را کریدور جنوب - شمال در عرصه تجارت دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه بندر بوشهر به عنوان مهم‌ترین کریدور شمال به جنوب است انتظار می‌رود با آغاز فعالیت کشتیرانی خط بوشهر - قطر برای صادرات کالاهای سایر استان‌ها نیز بهره‌گیری شود.

 

رئیس اتاق بازرگانی بوشهر بیان کرد: با اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور رایزنی می‌شود تا بتوانند از ظرفیت خط کشتیرانی بوشهر به قطر به خوبی استفاده کنند که در این زمینه استان بوشهر آماده هرگونه همراهی و همکاری است.

 

وی با تأکید بر استفاده از جذب گردشگری دریایی افزود: خط کشتیرانی بوشهر قطر زمینه افزایش صادرات و استفاده بیشتر از ظرفیت‌های استان بوشهر در جذب گردشگر و رونق کسب کار را فراهم می‌کند.

 

 رئیس اتاق بازرگانی بوشهر با اشاره به آغاز فعالیت کشتی مسافری و باری پیشرفته در بوشهر تصریح کرد: این کشتی در جابه‌جایی بار و مسافر امکانات قابل‌توجهی دارد و می‌تواند هفته‌ای سه روز حمل‌ونقل دریایی انجام دهد که هفته آینده نخستین حمل بار آن از مبدأ بوشهر به مقصد قطر اجرایی می‌شود که تحقق این مهم می‌تواند استان بوشهر را از وضعیت رکود خارج کند.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------