زمان پیش فروش و عرضه خودرو شاهین اعلام شداخبار,اخبار بازار خودرو,خودرو شاهین
قائم‌مقام مدیرعامل در امور فروش سایپا درباره زمان پیش فروش شاهین گفت: بعد از ماه رمضان برنامه پیش‌فروش شاهین آغاز خواهد شد.

به گزارش تسنیم، مجید باقری خوزانی قائم‌مقام مدیرعامل در امور فروش شرکت خودروسازی سایپا، گفت:  امسال سال مهمی برای خودروسازی سایپا محسوب می‌شود، به این لحاظ که مشغول یک جراحی بزرگ است. ابتدا پراید 132 را در دی ماه سال گذشته خارج کردیم و این ماه نیز مدل 111 خارج شد. طی دو ماه آینده نیز خارج کردن پرتیراژترین مدل پراید یعنی 131 را در دستور کار داریم. البته این اقدام باید طی 5 سال گذشته انجام می‌شد.

 

وی با بیان اینکه امسال دو فیس‌لیفت از محصولات سایپا را به بازار عرضه خواهیم کرد، افزود: خودروی کوییک یک محصول جدید است و بازار هم استقبال خوبی از این خودرو کرده است. بنابراین هنگامی که از فیس‌لیفت این محصول صحبت می‌کنیم به‌دنبال تغییرات ظاهری روی این خودرو هستیم. اما محصول جدیدی که سایپا به‌دنبال تولید انبوه آن است خودروی شاهین است. برنامه‌ریزی‌هایی انجام دادیم که این خودرو را از نیمه دوم سال‌ جاری وارد بازار کنیم. پیش‌فروش این محصول را در نیمه اول سال و در ماه‌های پیش رو آغاز خواهیم کرد.

 

باقری خوزانی تاکید کرد: بنابراین ما دیگر هیچ مدل پرایدی را تولید نخواهیم کرد البته محصولاتی که نام بردم (چه فیس‌لیفت‌ها و چه شاهین) به هیچ‌وجه جایگزین پراید نیست اما کمک می‌کند تا تنوع در سبد محصولات سایپا بعد از حذف سه مدل پراید حفظ شود.

 

وی درباره مقایسه قیمت این محصولات با پراید نیز گفت: به نظرم نه تنها در میان محصولات سایپا بلکه در هیچ جای دنیا نمی‌توانیم خودرویی به لحاظ قیمتی پیدا کنیم که جایگزین پراید شود. زیرا پراید ارزان‌ترین خودروی در حال تولید در سطح خودروسازی جهان بود.

 

باقری خوزانی درباره خودروهای مونتاژی نیز افزود: سراتو که 6 ماه پیش تولیدش در خطوط تولید سایپا متوقف شد و چانگان هم دیگر جایی در برنامه تولید سایپا ندارد. اما به جای آن عرضه سه محصول شاهین، کوییک سال و ساینا سال را در برنامه داریم.

 

وی درباره زمان پیش فروش شاهین گفت: بعد از ماه رمضان برنامه پیش‌فروش شاهین آغاز خواهد شد. برنامه مدیریت سایپا این است که تولید شاهین از نیمه دوم سال‌ جاری عملیاتی شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------