وعده تکراری و تو خالی؛ در خرید خودرو عجله نکنید، ارزان می شود!قیمت خودرو،اخبار بازار خودرو،خبرهای بازار خودرو

نواندیش نوشت: روز گذشته عباس علی آبادی وزیر صنعت معدن تجارت در مصاحبه با رادیو اقتصاد وعده ای تکراری را در مورد ارزان شدن خودرو بر زبان آورد. وزیر صمت با بیان این که مردم در خرید خودرو عجله نکنند شرایط رو به بهبود است گفت: با واردات خودرو، افزایش تولید و سیاست های در پیش گرفته دولت، آرامش به بازار خودرو بر می گردد.

 

این اما نخستین بار نیست که یک مقام دولتی به خصوص وزیر صنعت وعده ای تکراری در مورد افزایش تولید و برقراری آرامش در بازار خودرو می دهد، پیش تر نیز چه وزیر سابق و چه روزنامه رسمی دولت مدام وعده هایی از این دست دقیقا با همین کلید واژه مردم عجله نکنند، می دادند. 

 

روزنامه ایران، ارگان رسمی رسانه ای دولت در تیرماه 1401 نوشته بود: کسانی که اکنون خودرو دارند و عجله‌ای هم برای تعویض خودرو ندارند، بهتر است که خرید از کارخانه را پیگیری کنند. افرادی هم که خودرو ندارند بهتر است حداقل دو ماه صبر کنند تا بازار به صورت کامل به آرامش برسد و اگر هم می‌توانند وارد فرایند ثبت نام خودروسازان شوند تا با قیمت مناسب خودرو را خریداری کنند!

 

قبل از آن هم در ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم، یعنی آبان 1400 فاطمی امین وزیر پیشین گفته بود: موج جدید افزایش تولید خودرو از دو هفته دیگر شروع خواهد شد و مردم نتیجه آن را می‎بینند.

 

این در حالی است که خود جناب رئیس جمهور هم در اسفند 1400 به صورت از پیش اعلام نشده از پارکینگ‌ها و خط تولید شرکت ایران خودرو بازدید کرده و پس از آن با صدور 8 فرمان وعده سر و سامان دادن بازار خودرو را داده بود.

 

در مجموع طی یکی دو سال اخیر به کرات شاهد چنین وعده هایی به مردم در مورد سر و سامان گرفتن بازار خودرو، افزایش تولید و به ثبات رسیدن قیمت ها بوده ایم، اما عملا نه تنها هیچ اتفاق مثبتی طی این مدت رخ نداده که وضعیت هر روز بدتر هم شده است!

 

محمدحسن نجمی

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------