آخرین وضعیت تحویل خودروهای خانواده رنو از زبان مدیر ارشد سایپا اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی , خودرو
در بدبینانه‌ترین حالت اطمینان داریم که تعداد 12 هزار خودرو گروه رنو شامل پارس تندر، استپ وی و ساندرو را تا پایان سال جاری تحویل می‌دهیم. 

معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: این گروه خودروسازی با توجه به تعهداتی که به خریداران خود دارد از هفته گذشته اقداماتی را برای تحویل خودروهای رنو آغاز کرده است.

 

  قادری در گفت و گو با فارس بیان داشت: از هفته گذشته تاکنون نزدیک به 120 خودرو از خانواده رنو فاکتور شده که شامل 40 دستگاه ساندرو، 40 دستگاه استپ وی و حدود 40 دستگاه تندر پلاس بوده است.

 

 3400 دعوت‌نامه برای مشتریان خانواده ارسال شده است

قادری با بیان اینکه تا پایان سال 12 هزار دستگاه خودرو از خانواده رنو را به مشتریان تحویل خواهیم داد، گفت: برای حدود 3400 نفر از متقاضیان خرید خودرو از خانواده رنو دعوت‌نامه ارسال شده و این مشتریان تکمیل وجه کرده‌اند که برحسب برآوردهای انجام شده خودرو‌های این افراد تا 2 ماه آینده تحویل داده می‌شود.

 

وی بیان داشت: همچنین تا پایان این هفته به 8 هزار و 500 مشتری دیگر اطلاع خواهیم داد که خودرو خود را از سایپا تحویل خواهند گرفت.

 

تحویل 12 هزار خودرو خانواده رنو تا پایان سال

معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا اظهار داشت: برنامه این گروه خودروسازی تحویل این 12 هزار خودروی رنو تا پایان سال جاری است و در بدبینانه‌ترین حالت اطمینان داریم که تعداد 12 هزار خودرو گروه رنو شامل پارس تندر، استپ وی و ساندرو را تا پایان سال جاری تحویل می‌دهیم.

 

وی در پاسخ به این سوال که این گروه خودروسازی چه تعداد تعهد برای تحویل خودرو خانواده رنو به مشتریان دارد گفت: 48 هزار تعهد داریم و باید 48 هزار خودرو گروه رنو را به مشتریان تحویل دهیم.

 

قادری در پاسخ به این سوال که برای 36 هزار نفری دیگر چه برنامه‌ای دارید و این 12 هزار نفر چگونه انتخاب شده‌اند، گفت: با توجه به شرایط و خروج رنو از ایران ما در حال حاضر توان تحویل 12 هزار خودرو گروه رنو را به مشتریان داریم.

 

وی افزود: بنابراین با توجه به محدودیت در پاسخ‌گویی به تعهداتمان در قبال مشتریان با غربالگری 12 هزار نفر انتخاب برای تحویل خودرو رنو انتخاب شدند.

 

قادری گفت: براین اساس مشتریانی که در یک سال گذشته خودرو خانواده رنو را از این خودروسازی تحویل گرفته‌اند و دوباره اقدام به ثبت نام کرده‌اند را از اولویت تخصیص خودرو خارج کرده‌ایم.

 

وی همچنین بیان داشت: حتی ممکن است در بین این مشتریان افرادی باشند که تکمیل وجه انجام داده باشند.

 

معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا با بیان ایکه سعی کرده‌ایم در این غربالگری مصرف‌کنندگان واقعی و نهایی را پیدا کنیم، گفت: بنابراین کسانی که چند درخواست برای خرید خودروهای خانواده رنو را داشته‌اند از اولویت تخصیص خارج شده‌اند.

 

وی با تاکید بر اینکه خریدهای سبدی از اولویت تخصیص خارج شده است، بیان داشت: تا پایان روز چهارشنبه هفته جاری به تمام 12 هزار نفری که قرار است خودرو رنو تحویل بگیرند اطلاع رسانی می‌شود.

 

برای پاسخگویی به 36 هزار تعهد دیگر برنامه داریم

قادری در پاسخ به این سوال که چه برنامه‌ای برای 36 هزار نفر باقیمانده دارید، گفت: به هرحال برای این مشتریان هم پیشنهاداتی داریم که امیدوارم که ظرف دو تا سه هفته آینده را اعلام می‌کنیم.

 

وی بیان داشت: ضمن اینکه سود تاخیر این مشتریان محاسبه و پرداخت می‌شود.

 

 اعتماد به تعهد رنو برای تامین قطعات دلیل ثبت‌نام از مشتریان بود

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چرا با توجه به پیش‌بینی تحریم‌های مجدد علیه ایران ثبت‌نام خودروهای رنو انجام شد و شرکت خود را نسبت به مردم متعهد کرد، گفت: شرکت رنو به ما اعلام کرده بود که قصد خروج از ایران را ندارد و در ایران خواهد ماند.

 

این مقام مسئول در گروه خودروسازی سایپا اعلام کرد: علی‌رغم اینکه شرکت خودروسازی فرانسوی رنو به ما اطمینان کامل برای ماندن در ایران را داده بود اما در تیر ماه امسال خروج خود را از ایران اعلام کرد.

 

وی بیان داشت: با توجه به اعلام گروه خودروسازی رنو برای ماندن در ایران این شرکت خودروسازی برای تولید سال 97 هم برنامه خود را نهایی کرده بود و برنامه‌ریزی شده بود برای تولید سال 97 قریب به 180 هزار دستگاه خودرو خانواده رنو تولید شود.

 

قادری با تاکید بر اینکه اغلب تعهدات سایپا به مشتریان در سال 96 ایجاد شده است، گفت: بر این اساس حدود 80 درصد تعهدات ما به مردم مربوط به سال گذشته است و بقیه تعهدات ایجاد شده مربوط به سال جاری است.

 

این مقام مسئول در گروه خودروسازی سایپا اظهار داشت: علی‌رغم اینکه شرکت رنو برای تولید سال 97 برنامه تولید 180 هزار خودرو را تهیه کرده بود اما کل تعهدات شرکت سایپا به مشتریان درخصوص خودروهای خانواده رنو 77 هزار خودرو بود که در حال حاضر 48 هزار تعهد باقی مانده که همانطور که پیش‌تر بیان شد 12 هزار خودرو از خانواده رنو تا پایان سال تحویل مشتریان می‌شود و برای 36 هزار تعهد باقی مانده هم برنامه داریم.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023