رحمانی: قیمت خودرو ۱۰ درصد پایین آمده است اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,رحمانی
.وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت خودرو در چند روز گذشته حداقل ۱۰ درصد پایین آمده است.

به گزارش مهر، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت امروز در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هدف دشمن از تحریم‌ها در حوزه صنعت محقق نشده است، گفت: تولید در کشور جریان دارد البته در ماه‌های گذشته نوساناتی داشته‌ایم و تلاش ما این بوده که این نوسانات رفع شود.

 

وی با بیان اینکه در سال آینده پروژه‌های خود را ذیل اقتصاد مقاومتی ادامه می‌دهیم، افزود: درست است که تحریم برای ما موانع ایجاد کرده اما در عین حال فرصت‌هایی را نیز فراهم کرده و ما باید از این فرصت‌ها در سال آینده در بخش صنعت و تولید استفاده بیشتر کنیم.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین در خصوص اینکه گفته می‌شود بیش از ۶۰ درصد خودروهای تولیدی در اختیار افراد خاص قرار گرفته است، گفت: وقتی ثبت نام از طریق کد ملی و اینترنتی است چنین اتفاقی نمی‌افتاد، اگر ثبت نام از طریق نمایندگی‌ها انجام می‌شد ممکن است چنین اتفاق رخ می‌داد البته اگر تخلفی رخ دهد حتماً برخورد می‌شود.

 

رحمانی تاکید کرد: قیمت خودرو در چند روز گذشته حداقل ۱۰ درصد پایین آمده است.

 

وی در خصوص اینکه چه میزان وام در اختیار قطعه سازان قرار گرفته است؟، گفت: از ۴ هزار میلیارد تومان تا الان بیش از ۳ هزار میلیارد تومان وام به قطعه سازان پرداخت شده است البته ما اقدامات دیگری مثل اصلاح ساختاری، فروش اموال مازاد و ساخت داخل به جای واردات را آغاز کرده‌ایم.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان خاطرنشان کرد: در چند ماه گذشته تولید دو خودروساز اصلی کشور بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دستگاه در روز بود که الان این رقم به بیش از ۴ هزار دستگاه رسیده است این یعنی تولید بیشتر شده و قدرت ایفای تعهدات خودروسازان هم بیشتر شده و ما این روند را ادامه خواهیم داد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------