وزیر صنعت : صنعت خودروسازی نیاز به اصلاحات دارد اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,وزیر صنعت
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رشد صنعت از مسیر شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها عبور می‌کند و باید به این بخش بیش از گذشته توجه کرد.

به گزارش ایسنا، رضا رحمانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اگر خواهان رشد صنعت هستیم باید از مسیر دانشگاه بگذریم و در این رابطه با وزارت علوم رابطه خوب وجود دارد. در گام نخست نیازهای خود را به مراکز علمی و دانشگاه‌ها اعلام کرده و خوشبختانه کارهای خوبی نیز انجام شده است.

 

وی افزود: در همین رابطه در بسیاری از موارد با تلاش جوانان نخبه شاهد خودکفایی محصولات استراتژیک بوده‌ایم و در برخی محصولات نیز که واردات داشتیم، تلاش شده است به خودکفایی برسیم و قطعا این راه ادامه دارد.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه این نهضت ادامه داشته و در گام بعد در حوزه خودروسازی وارد شده‌ایم، تصریح ‌کرد: یکی از صنایعی که نیاز به اصلاحات دارد و فی‌نفسه پیشران است و باید اصلاح شود، صنعت خودروسازی است و در این بخش ۱۰ محور اساسی برای خودروسازان و قطعه‌سازان تدوین شده است.

 

وی افزود: در گام نخست قطعه‌سازان ایرانی باید به تولیدکنندگان بزرگ قطعه در دنیا وصل شوند که کارهایی نیز در این رابطه انجام شده است. باید در صنعت خودروسازی به سمت تولید محصولات جدید رفته و مدل‌های قدیمی‌تر از رده خارج شود. البته این روند زمان‌بر است؛ چراکه طی سال‌ها، مشکلات انباشته شده و باید توان را افزایش داده و مشکلات را برطرف کنیم.

 

رحمانی در ادامه به وضعیت خصوصی‌سازی شرکت ایران‌ترانسفو اشاره کرد و گفت: این شرکت در اوج موفقیت و افتخارآفرینی قرار دارد و با این وضعیت نباید نگران باشیم و حتما هم مراقبت می‌شود که کارها به مشکل برنخورد.

 

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------