بازار جهانی خودرو در حال کوچک‌تر شدن است بازار جهانی خودرو ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
مرکز پیش‌بینی‌های بازار خودرو، ال‌ام‌سی آتومیتیو، در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد در ماه جولای ۲۰۲۱ فروش خودروهای سبک جهان ۶.۳ درصد نسبت به ماه جولای سال گذشته سقوط کرده است. 

به گزارش مهر به نقل از راشاتودی، مرکز پیش‌بینی‌های بازار خودرو، ال‌ام‌سی آتومیتیو، در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد در ماه جولای ۲۰۲۱ فروش خودروهای سبک جهان ۶.۳ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل سقوط کرده است.

 

این در حالی است که طبق همین گزارش فروش خودروهای سبک در ۶ ماه ابتدایی امسال ۲۲ درصد نسبت به سال قبل جهش کرده است.

 

ال‌ام‌سی آتومیتیو مهمترین عامل افت فروش خودرو در ماه گذشته را گسترش کرونای دلتا در بازارهای مهمی مانند چین و اروپا و تداوم کمبود تراشه کامپیوتری اعلام کرده است.

 

طبق گزارش این مرکز ۶.۴۶۳ میلیون خودرو در جولای ۲۰۲۱ در سراسر جهان ه فرش رفته است که این بیش از ۶ درصد از جولای سال گذشته با فروش ۶.۸۹۹ میلیون دستگاه، کمتر است.

 

کرونای دلتا بازار خودروی چین را کساد کرده است. در ماه جولای ۱.۸۴۲ میلیون خودرو در چین به فروش رسید که این نشان دهنده سقوطی ۱۰ درصدی نسبت به جولای سال گذشته است.

 

در رتبه دوم بزرگترین بازارهای خودروی جهان آمریکا توانست به لطف واکسیناسیون گسترده کرونا با رشد ۳.۲ درصدی فروش خودرو در ماه جولای روبرو شده و ۱.۲۷۸ میلیون خودرو را به فروش برساند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------