جنسیس GV80؛ خودروی SUV لوکسی مجهز به سوخت هیدروژنیاخبار,دنیای خودرو,جنسیس GV80

ظهور خودروهای الکتریکی و پیشرفت فوق العاده سریع آنها باعث شد ماشین های هیدروژنی که آنها هم جزو پیشرفت های تکنولوژیک شرکت های خودروسازی به حساب می آمدند به سرعت به دستاوری قدیمی تبدیل شوند. با این حال بسیاری از تولید کنندگان هنوز اعتقاد دارند ماشین های دارای سوخت هیدروژنی می توانند نقش پررنگ تری در آینده جهان داشته باشند. برندهای بزرگی مانند تویوتا، هیوندا و کیا هنوز در حال کار بر روی ماشین های هیدروژنی هستند و حالا برند اشرافی کمپانی هیوندا با نام Genesis نیز به آنها پیوسته است.

 

حتما با خودروهای جنسیس کمپانی هیوندا آشنا هستید. این کمپانی در سال های اخیر تلاش کرده جنسیس را به یک زیرمجموعه برای ساخت ماشین های لوکس خود تبدیل کند و جدیدترین محصول آنها هم یک SUV مفهومی با نام GV80 است که از سوخت هیدروژنی استفاده خواهد کرد. البته یک تفاوت کلیدی بین این خودرو و سایر هیدروژنی های بازار وجود دارد و آن ترکیب سلول های سوختی هیدروژن با باتری های الکتریکی قابل بازیافت است.

 

اخبار,دنیای خودرو,جنسیس GV80

 

متاسفانه جنسیس به ارائه همین توضیحات اندک اکتفا کرده و با توجه به مفهومی بودن طرح خودرو، به نظر می رسد هرگز نتوان GV80 را در خیابان های جهان دید. با این وجود تصاویری که از آن منتشر شده نشان دهنده رویکرد هیوندا و جنسیس در آینده خواهد بود. GV80 یک SUV اشرافی به حساب می آید که طراحی داخل آن شاهد به کارگیری طیف عظیمی از گجت ها و امکانات رفاهی می باشد. از جمله این موارد می توان به نمایشگر خمیده 22 اینچی OLED در پنل مرکزی و حذف تقریبا تمامی کلیدها و دکمه های روی کنسول جلو و داشبورد اشاره کرد. به نظر می رسد هیوندا برنامه ویژه ای برای استفاده از دستورهای حرکتی (Gesture ها) در آینده دارد و بتوان به زودی نمونه های اولیه از این تکنولوژی را حداقل در خودروهای زیر مجموعه جنسیس آنها دید.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------