راز خودرویی اپل فاش شداخبارخودرو,خبرهای خودرو,خودروی اپل

اطلاعات کمی در مورد پروژه مخفی تیتان شرکت اپل که مربوط به خودروی الکتریکی آن است، وجود دارد، اما گزارش‌های جدید به آشکارسازی بخش‌هایی از این راز پرداخته است.

 گزارش‌ها نشان داده که اپل با یک شرکت باتری‌سازی ناشناس کره‌ای در حال همکاری برای ساخت یک باتری لیتیوم یونی جدید با هسته توخالی برای خودروی الکتریکی آینده این شرکت است.باتری‌های جدید از یک هسته توخالی به قطر دو انگشت برخوردارند و قرار است به خروجی برق بیشتر در خودروهای الکتریکی خودران اپل منجر شود.این باتری‌های توخالی می‌توانند گام بزرگی در فناوری خودروهای الکتریکی باشند زیرا باتری‌های متراکم امروزی به دلیل واکنش‌های شیمیایی در مرکز آن، بیشترین دما را در آن منطقه دارند.

اما در یک باتری توخالی، جریان هوا و خنک‌سازی به آرامی در مرکز آن صورت می‌گیرد که می‌تواند نیاز به نصب دستگاههای خنک‌کننده برای جلوگیری از داغ شدن باتری‌ها را حذف کند.

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که شرکت ناشناس کره‌ای در حدود 20 کارمند دارد. با این اطلاعات، برخی رسانه‌ها بر این گمان هستند که شاید شرکت اورنج پاور با اپل مشارکت داشته باشد که قبلا یک درخواست ثبت اختراع برای نوعی باتری توخالی قابل شارژ ارائه کرده بود. تعداد کارکنان این شرکت نیز حدود 25 نفر است که تاحدودی با میزان ارائه شده در گزارش همخوانی دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت سی‌نت،گفته می‌شود که این دو شرکت یک قرارداد محرمانه امضا کرده‌اند، از این رو هنوز نمی‌توان در مورد این شریک باتری‌ساز اظهارنظر قطعی کرد.

 

اخبارخودرو,خبرهای خودرو,خودروی اپل

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی