در 15 سال آینده، همه خودروهای جاده‌ای الکتریکی خواهند شداخبارخودرو,خبرهای خودرو,خودروالکتریکی

به گفته «ریچارد برنسون»، کارآفرین و مدیر گروه شرکت‌های Virgin، روزی خواهد رسید که خودروهای الکتریکی بدون نیاز به شارژ مجدد قادر به طی کردن صدها کیلومتر مسافت هستند.

به گزارش آنا به نقل از independent، براساس گفته‌های ریچارد برنسون، در آینده‌ای نه چندان دور اتومبیل‌های سوختی از رده خارج خواهند شد و به گورستان تاریخ خواهند پیوست. وی ادعا می‌کند تا 15 سال دیگر تمامی خودروها برقی خواهند شد.

گفتنی است که «وریجین» شرکت خوشه‌ای بریتانیایی و چندملیتی است، که دارای بیش از ۴۰۰ شرکت تابعه و زیرمجموعه در سراسر جهان است و توسط کارآفرین بریتانیایی، سر ریچارد برانسون، اداره می‌شود.

برنسون در سخنرانی خود در مراسم ePrix لندن، بخشی از مجموعه ماشین‌های اسپرت فرمول E اعلام کرد که معتقد است آینده‌ای روشن در انتظار وسایل نقلیه الکتریکی است.

مسابقات قهرمانی FIA فرمول E، رده‌ای از مسابقه اتومبیل‌رانی است که در سال 2014 معرفی شد. در این رویداد تنها از اتومبیل‌های الکتریکی استفاده می‌شود که هدف از این کار بهبودسازی و پیشروی در تکنولوژی خودروهای الکتریکی است.

تیم مسابقه DS ویرجین از فصل اول در این مسابقات شرکت داشته و بخشی از جنبش تجربی همراه با نوآوری‌های پویایی سازگار با محیط زیست و تکنولوژی‌های پایدار است.

سر ریچارد در این باره گفت: «فرمول E در حال به جلو راندن مرز‌های تکنولوژی به مقصدی است که در آینده شاهد آن خواهیم بود. کاری که ما با این مسابقات اتومبیل‌رانی می‌کنیم به پیش راندن تکنولوژی به سویی است که روزی خودروهای جاده‌ای قادر به پیمودن صدها کیلومتر، بدون نیاز به شارژ مجدد باتری‌هایشان، باشند».

براساس آژانس انرژی بین‌المللی در سال 2015، خودروهای برقی تنها 0/1 درصد از تعداد کل خودروها در جاده‌های سراسر جهان را تشکیل می‌دادند.

با این حال، کمپانی پیشگام وسایل نقلیه الکتریکی قصد دارد 20 میلیون ماشین الکتریکی را تا سال 2020 در جاده‌ها قرار بدهد که بدین ترتیب سهم بازار جهانی را تا حدود 1/7 درصد افزایش می‌دهد.

اوایل سال جاری، در گزارشی از بلومبرگ گفته شد که تا سال 2022 قیمت خودروهای الکتریکی ارزان‌تر از خودروهای مرسوم خواهند شد. این امر به دلیل کاهش قیمت باتری‌ها خواهد بود که عامل اصلی در کاهش قیمت خودرو نیز می‌شود.

این امر حاکی از آن است که تا سال 2040 فروش ماشین‌های الکتریکی به 4 میلیون یا یک سوم بازار، تقریبا 90 برابر رقم معادل در سال 2015، خواهد رسید.

بر اساس این گزارش، رشد صنعت خودروهای الکتریکی تاثیر بسیار زیادی بر صنعت نفت دارد؛ با جایگزینی 2 میلیون بشکه نفت در روز تقاضای نفت را در تا سال 2023 کاهش خواهد داد.

سر ریچارد می‌گوید سیاست‌های دولت قادر به توانمندسازی گسترش خودروهای الکتریکی است. اگر دولتمردان قوانین اصولی وضع کنند این کار شدنی است؛ برای مثال دولت‌ها می‌توانند اعلام کنند که در طی 10 سال بیش از 50 درصد از خودروها و در طی 15 سال 100 درصد خودروها باید باتری محور شوند».

وی در ادامه افزود: «قلبا متعقدم روزی که همه افراد در سراسر جهان خودروهای الکتریکی می‌رانند، بسیار نزدیک است. پیشرفتی که از طریق این مسابقات کسب می‌شود به تحقق یافتن این رویا کمک خواهد کرد».

سر ریچارد همچنین اظهار داشت که نمایش خودروهای سرعتی فرمول E در خیابان‌های شهرهای بزرگ مانند لندن به آینده خودروهای الکتریکی کمک می‌کند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------