وقتی خودروهای خودران شکل زندگی را دگرگون می کننداخبارخودرو,خبرهای خودرو,خودروهای خودران

شهرهای آینده متفاوت از آنچه که امروز می بینیم مدیریت خواهند شد و برای آنکه به این چشم انداز نزدیک شویم از هم اکنون باید ابزارهای لازم را ارایه کنیم. به نظر می رسد اپلیکیشن Lyft یکی از همین ابزارها باشد.

به گزارش سیناپرس, تصور می شود در آینده بیشتر خودروها قابلیت حرکت به صورت خودران داشته باشند. این نگرشی است که بسیاری از شرکتهای مطرح خودروسازی اقدام به سرمایه گذاری در آن کرده اند. جنرال موتورز از آن جمله این شرکتهاست که هم اکنون از اپلیکیشن ارایه شده از سوی محقق خوش فکری به نام «لوگان گرین» حمایت چشمگیری می کند. جنرال موتورز سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری در پروژه اپلیکیشن Lyft انجام داده است. اما این اپلیکیشن دقیقا چیست و چکار می کند؟

فرض کنید در خیابانی قدم می زنید و ناگهان کاری برایتان در آن سوی شهر پیش می آید. با استفاده از این اپلیکیشن به سرعت یک خودروی بدون راننده (خودران) در مقابل خود می بینید که شما را به مقصد می رساند، به همین راحتی. حالا لوگان گرین در گفتگو با نشریه پاپیولار ساینس به تشریح این فناوری جدید پرداخته است.

پاپیولار ساینس: آیا به روزی نزدیک می شویم که دیگر کسی خودروی شخصی نداشته باشد؟
لوگان گرین: نه، اما پیش بینی من این است که مردم گزینه های زیادی در اختیار داشته باشند تا بتوانند از امکانات شبکه ای همانند Lyft بهره مند شوند. به این تجسم دقت کنید: چرا به خودرو نیاز دارید و چرا باید همه کارها را خودتان انجام دهید؟ چرا باید برای پیدا کردن محل مناسب پارک خودرو نگرانی داشته باشید؟ از یاد نبرید که 94 درصد تصادفات جاده ای به دلیل اشتباهات انسانی روی می دهد. به خاطر مسایل ایمنی هم که شده منطق می گوید که از خودروهای خودرانی که در قالب یک شبکه به کار گرفته می شوند استفاده کرد.

پاپیولار ساینس: چگونه می توان نگرش سنتی مربوط به استفاده از خودروهای شخصی را تغییر داد؟
لوگان گرین: از یاد نبرید که تنها در 4 درصد زمان حاضر از یک خودرو استفاده می شود. در واقع خودروها در اکثر مواقع در جایی پارک شده اند، بدون آنکه استفاده ای از آنها شود. این خودروها فضای زیادی را اشغال می کنند. اما حالا تصور کنید که خبری از انبوه خودروهای پارک شده نباشد. آنگاه جاده ها آنقدر خلوت می شوند و خودروها روانتر از هر زمانی به حرکت خود ادامه می دهند. همچنین تصور کنید که همسایگانتان خودرویی برای پارک کردن در کنار خیابان نداشته باشند. در این صورت نیازی به خیابانهای عریض نخواهد بود و این یعنی فضای بیشتر در پیاده روها. در این مدل دلپذیر، توجه بیشتری به انسانها می شود و دیگر نیازی به اشغال فضای قابل توجهی از ساختمانها برای ساخت پارکینگها نخواهد بود.

پاپیولار ساینس: البته باز هم مجبور هستیم که انبوهی از خودروهای خودران را در جایی انبار کنیم!
لوگان گرین: بله، قطعا اینگونه است اما از یاد نبرید که فضای لازم برای پارک خودروهای خودرانی که در چنین شبکه هوشمندی به کار گرفته می شوند قابل مقایسه با فضای عظیم مورد نیاز برای پارک خودروهای شخصی نخواهد بود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی