تاکسی‌های خودران "اوبر" در خیابان‌های آمریکا اخباراقتصادی,خبرهای  اقتصادی,خودروی خودران فورد فیوژن

مسافران خودروهای کرایه آنلاین "اوبر" در آمریکا به زودی می‌توانند سفر در ماشین‌های خودران این شرکت را تجربه کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از آسوشیتدپرس، ناوگانی از 14 خودروی خودران فورد فیوژن این شرکت از روز چهارشنبه بطور آزمایشی مسافران را در خیابان‌های پیتسبورگ آمریکا منتقل کردند.

این خودروها مملو از تجهیزاتی هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد خود را هدایت کنند. با این حال یک مهندس از شرکت اوبر در صندلی راننده حضور داشته و در صورت بروز مشکل، کنترل اوضاع را در دست خواهد گرفت.

از جمله تجهیزات خودروهای خودران اوبر باید به دوربین‌های تشخیص چراغ راهنما، سیستم رادار تشخیص شرایط آب‌وهوایی و لیزرهای چرخان برای تولید یک نقشه سه‌بعدی 360 درجه از محیط اطراف اشاره کرد.

این برنامه آزمایشی، یکی از تازه‌ترین فعالیت‌ها در رقابت داغ بین شرکت‌های فناوری و خودروسازان برای ساخت خودروهای کاملا خودران به منظور استفاده عمومی محسوب می‌شود. رقبایی مانند ولوو و گوگل صدها میلیون دلار در این زمینه سرمایه گذاری کرده و چندین آزمایش را با خودروهای خودران خود صورت داده‌اند، اما اوبر نخستین شرکت آمریکایی است که خودروهای خودران را برای استفاده عمومی در دسترس قرار داده است.

حذف هزینه راننده یکی از روش‌های ارزان کردن سفر با این گونه تاکسی‌هاست. البته برخی از این تجربه اظهار ترس کرده‌اند. به گفته آن‌ها، حضور یک انسان به عنوان راننده به آن‌ها در مورد ایمنی سفر اطمینان می‌دهد.

این خودرو در آزمایشات اولیه خود نشان داده بود که به نرمی در خیابان‌های شهر حرکت می‌کند و به تمام قوانین راهنمایی و رانندگی احترام می‌گذارد. البته در زمان پارک کردن، راننده انسانی وارد عمل می‌شد.

بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که چندین سال طول خواهد کشید که خودروهای خودران برای استفاده در حمل و نقل عمومی به کار گرفته شوند.

مقامات شرکت اوبر امیدوارند این کارآزمایی بتواند به آن‌ها درس‌هایی در مورد کاهش هراس مردم از کاربرد این فناوری بدهد.

 اخباراقتصادی,خبرهای  اقتصادی,خودروی خودران فورد فیوژن

 

 اخباراقتصادی,خبرهای  اقتصادی,خودروی خودران فورد فیوژن

 

 اخباراقتصادی,خبرهای  اقتصادی,خودروی خودران فورد فیوژن

مطالب پیشنهادی,وبگردی

  ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

  

  ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------