وقتی آینه ها در خودرو حذف می شوند / معرفی خودروی مفهومی بدون آینه بی‌ام‌و (+عکس)مدل مفهومی بدون آینه بی‌ام‌و i8 به راننده در خصوص خطرات و موانع احتمالی هشدار می‌‌دهد.

  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,آینه ها در خودرو

خودروسازان قصد دارند سامانه‌های دید عقب و جانبی درخودروها را تغییر داده و در چند سال آینده دوربین‌ها را جایگزین آینه‌ها کنند. خودروسازان ژاپنی اینک موافقت لازم را برای تولید برای تولید خودروهای بدون آینه نشان داده‌اند و خودروسازان اروپایی نیز انتظار دارند این روند را به زودی دنبال کنند.

 

به گزارش عصر ایران به نقل از "بیزینس اینسایدر"، سامانه نظارتی در خودروهای بدون آینه استفاده ازدوربین است. دوربین‌هایی که دارای رزولوشن تصویری بالا و قابلیت نمایش مناسب در داخل خودرو هستند.

  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,آینه ها در خودرو

در خودروی مفهومی بی‌ام‌و i8 دوربین‌های قوی درست در جایی واقع شده‌اند که به شکل مرسوم یک آینه جانبی قرار می‌گیرد. دوربین‌ها معمولا کوچکتر از آینه‌ها هستند و فضای کاملی از بخش جانبی خودرو و حاشیه جاده را به نمایش می‌گذارند.

 

  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,آینه ها در خودرو

دوربین سوم نیز در عقب و شیشه پشت قرار می‌گیرد و تصاویر نمای پشت خودرو را از طریق صفحات نمایش داخلی به راننده نشان می‌دهد.

  اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,آینه ها در خودرو

 همچنین مدل مفهومی بدون آینه بی‌ام‌و i8 به راننده در خصوص خطرات و موانع احتمالی هشدار می‌‌دهد.

 

خودروسازان امروزی دوربین‌هارا بیش از آینه‌ها دوست دارند، چرا که دوربین‌ها دید بیشتری را برای راننده فراهم کرده، به کاهش نقاط کور کمک کرده و امنیت حرکت را افزایش می دهند. از دیگر سو، حذف آینه‌های جانبی نیز افزایش آیرودینامیک خودرو کمک می‌کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------