دوچرخه‌ای با چرخ‌های مربع! دوچرخه‌ عجیب و غریب,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات
گروهی از کارشناسان یک کانال یوتیوب، فیلمی از یک دوچرخه را منتشر کرده‌اند که چرخ‌های آن به شکل مربع هستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، طیف گسترده‌ای از دوچرخه‌های عجیب و غریب و شگفت‌انگیز در طول سال‌های اخیر ساخته شده‌اند؛ از دوچرخه‌ با کفش به جای چرخ گرفته تا دوچرخه برقی که می‌توانید با آن روی آب سواری کنید اما جدیدترین اختراع شاید عجیب‌ترین اختراع باشد.

 

کارشناسان کانال یوتیوب «The Q»، دوچرخه‌ای با چرخ‌های مربعی ساخته‌اند که اگرچه ممکن است باورنکردنی به نظر برسد اما کاملا کاربردی است.

 

 دوچرخه‌ عجیب و غریب,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات

آنها در توضیح ویدیویی که دوچرخه را نشان می‌دهد، نوشتند: لطفا با دوچرخه‌ای تقریبا معمولی ملاقات کنید که با یک تغییر همراه است. چرخ‌های مربع! این دوچرخه کاملا کار می‌کند و شما می‌توانید سوار آن شوید و با آن بپیچید.

 

در ویدئو می‌توان دید که این گروه با جوش دادن میله‌های فلزی به یکدیگر، قاب‌های چرخ‌ها را می‌سازند تا یک مربع را تشکیل دهند. سپس، پره‌ها اضافه می‌شوند؛ اگرچه این تجهیزات صرفا برای زیبایی‌شناسی هستند.

 

دلیل آن این است که در قسمت بیرونی چرخ، یک چرخ ممتد شبیه به پالت تانک تعبیه شده است که با پدال زدن در کل قاب حرکت می‌کند. چرخ‌های مربع‌ ثابت می‌مانند اما چرخ ممتد آنها برای ایجاد کشش حرکت می‌کند.

 

در نهایت، چرخ‌ها روی یک قاب استاندارد دوچرخه نصب می‌شوند تا کاربر سوار آن شود و به سمت جاده حرکت کند.

 

کارشناسان The Q در ادامه نوشتند: ایجاد و نصب چرخ‌های مربع روی یک دوچرخه، یکی از خنده‌دارترین پروژه‌هایی بوده است که تا به حال کار کرده‌ایم. این پروژه، توجه زیادی را به خود معطوف داشته است.

 

همانطور که The Q پیش‌بینی کرده بود، این ویدئو با بیش از ۱.۱ میلیون بازدید در زمان انتشار، توجه زیادی را به خود جلب کرده است.

 

کاربران نظرات جالبی را در مورد این ویدیو نوشته‌اند.

 

یک کاربر نوشت: این دوچرخه با چرخ مربع، یک گواهی واقعی بر قدرت خلاقیت و نوآوری است. شگفت‌انگیز است که ببینیم چگونه چیزی به ظاهر غیرممکن را می‌توان کاربردی و قابل سوار شدن کرد. این پروژه واقعا مرزهای آنچه را که ما عادی می‌دانیم، جابه‌جا می‌کند و ما را به چالش می‌کشد تا بیرون از چارچوب فکر کنیم. با تشکر از سازندگان برای نبوغ و روحیه جسورانه آنها.

 

کاربر دیگری نوشت: ساختن یک دوچرخه با چرخ مربع شبیه به چرخ‌های تانک، کار فوق‌العاده خلاقانه‌ای است.

 

یک کاربر به شوخی نوشت: شما باید دوچرخه را در یک منطقه پرجمعیت سوار شوید تا مردم با تعجب نگاه کنند و بگویند این چیست.

 

هنوز مشخص نیست که ساخت این دوچرخه چقدر هزینه دارد و این که به فروش می‌رسد یا خیر.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------