هشدار سردمداران صنعت هوش مصنوعی: این فناوری باعث انقراض انسان ها می شودهوش مصنوعی ,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات

 

به گزارش نیویورک تایمز، امروز تعدادی از توسعه دهندگان صنعت هوش مصنوعی اعلام کردند این فناوری می تواند به اندازه ویروس های همه گیر یا بمب های هسته ای خطرناک باشد. سازمان خصوصی Center for AI Safety با انتشار یک اطلاعیه ای اعلام کرد که کاهش خطر انقراض به واسطه هوش مصنوعی باید در کنار سایر تهدیدات بزرگ از جمله ویروس ها و نبردهای هسته ای درنظر گرفته شود. بیانیه این سازمان توسط بیش از ۳۵۰ عضو ارشد فعال در زمینه هوش مصنوعی امضا شده است.

 

در میان افرادی که این بیانیه را امضا کرده اند نام سم آلتمن مدیر عامل شرکت اپن ای آی و سازنده هوش مصنوعی چت چی پی تی، دمیس هاسابیس مدیر عامل بخش دیپ مایند گوگل جفری هینتون و یوشوئا بنجیو، دو تن از سه محققی که جایزه تورینگ در زمینه شبکه های عصبی را دریافت کردند به عنوان بنیانگذاران صنعت هوش مصنوعی شناخته می شوند به چشم می خورد.

 

این بیانیه درست در زمانی منتشر شد که نگرانی فزاینده در مورد آینده و خطرات هوش مصنوعی در جهان وجود دارد و پیشرفت های اخیر چت بات ها این نگرانی که هوش مصنوعی می تواند مشاغل میلیون ها نفر را از بین ببرد را به وجود آورده است. در ماه های اخیر نیز سم آلمتن که این بیانیه را نیز امضا کرده است درباره نگرانی خود از آینده هوش مصنوعی در مجلس سنا آمریکا حرف زده بود.

 

دن هندریکس مدیر اجرایی مرکز ایمنی هوش مصنوعی نیز در مصاحبه ای اعلام کرد حتی در میان توسعه دهندگان هوش مصنوعی نیز نگرانی وجود دارد و این اشتباه است که بگوییم صرفا افراد کمی به این فناوری بدبین هستند.

 

هفته گذشته نیز سم آلتمن در وبلاگ خود خواستار همکاری بین هوش های مصنوعی سطح بالا شد و درخواست تشکیل یک نهاد بین المللی برای کنترل این فناوری را داشت. 

 

  فارس

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------