دوچرخه‌ای عجیب با چرخ نصفه!  دوچرخه‌ای عجیب ,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات
"سرگی گوردیف" یک فعال یوتیوب اهل اوکراین است که با ابتکاری جالب توجه، چرخ عقب یک دوچرخه را به دو نیم تقسیم کرده است و توانسته با مهندسی آن، یک دوچرخه عجیب اما کاربردی بسازد.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیو اطلس، "سرگی گوردیف" با نام مستعار "The Q" در یوتیوب، دوچرخه‌ای را با چرخ عقبی که دو نیم شده ساخته است که به نظر می‌رسد چرخ عقب آن به جای چرخیدن، غلت می‌زند که کاملاً عجیب به نظر می‌رسد.

 

به نظر می‌رسد "گوردیف" از ساخت دوچرخه‌های عجیب و غریب لذت می‌برد، چرا که قبلا نیز دست به چنین کاری زده است و مثلا چرخ‌های یک دوچرخه را با تیغه‌های غول‌پیکر اره جایگزین کرده و روی دریاچه‌ای یخ زده می‌راند یا چرخ‌هایی از کفش ابداع کرده است.

 

اکنون آخرین تلاش او، تقسیم چرخ عقب یک دوچرخه به دو نیم است و یکی از نیمه‌ها را پشت دیگری قرار داده است، به گونه‌ای که حرکت دوچرخه مختل نشود و بدون مشکل به حرکت خود ادامه دهد.

 

وی رینگ چرخ عقب را با اره به دو نیم تقسیم کرده و به جای تیوپ از لوله PVC استفاده کرده است و در نهایت با تقسیم ترمز دیسکی و چرخ دنده‌های عقب، اولین "نیمه چرخ" را روی یک دوچرخه قرار داده است.

 

اما از آنجا که مهمترین چیز این است که دو نیمه‌ی چرخ‌ها را کاملا هماهنگ نگه دارید، باید کاملا اطمینان حاصل شود که همیشه هنگام بلند شدنِ چرخِ دیگر، آن یکی چرخ روی زمین قرار بگیرد تا خللی در حرکت دوچرخه به وجود نیاید و دوچرخه‌سوار زمین نخورد.

 

در نهایت، "گوردیف" با تعبیه یک زنجیر دوم که بین دو چرخ عقب حرکت می‌کند، به این هماهنگی دست یافت.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------