تولید پارچه روباتیک با قابلیت واکنش به حرکت پارچه روباتیک ,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات
محققان MIT در حال تولید پارچه‌ ای هستند که می‌ تواند حرکت کاربر را حس کرده و به آن واکنش نشان دهد. 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از انگجت، تولید نساجی یکی از قدیمی‌ترین فناوری‌هایی است که بشر داشته، اما تطبیق پیشرفت‌های عصر اطلاعات با پوشاک آسان نیست. حتی قبلا تلاش‌هایی مانند پروژه Jacquard گوگل نیز انجام شده که سعی داشت لباس‌ها را وارد دوران مدرن کند، اما این تلاش چندان موفقیت آمیز نبود.

 

البته این باعث نشده که محققان دیگر تلاش نکنند. اخیرا تیمی از محققان موسسه فناوری ماساچوست و سوئد یک فیبر هوشمند ایجاد کرده اند که می‌تواند حرکت کاربر را حس کرده و به آن پاسخ دهد. این پارچه نرم روباتیک که OmniFiber نام دارد، دارای یک کانال مرکزی توخالی است که به یک محیط سیال اجازه می‌دهد تا از طریق آن عبور کند.

 

با کمک هوای فشرده، الیاف می‌تواند در صورت نیاز خم یا کشیده شود، پیچ خورده و منعطف باشد. این چیزی است که به این محصول امکان می‌دهد بازخورد لمسی را در زمان واقعی ارائه دهد و آن‌ها را شبیه به یک ماهیچه مصنوعی کند.

 پارچه روباتیک ,اخبار اختراعات ,خبرهای اختراعات

 

تیم سازنده تصور می‌کند که پارچه آنها به لباس‌هایی راه پیدا می‌کند که به ورزشکاران و خوانندگان کمک می‌کند تا تنفس خود را بهتر کنترل کنند. یکی دیگر از برنامه‌های هیجان انگیز این است که لباس OmniFiber به افراد کمک می‌کند تا الگوی تنفس طبیعی خود را پس از ابتلا به کرونا بازیابی کند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

  سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات و محصولات دیجیتال ,خدمات سیم کارت و تلفن همراه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023