چگونه کش اندروید خود را پاک کنیم و چرا باید این کار را انجام دهیم؟پاک کردن کش گوشی, پاکسازی کش در گوشی اندروید, مزایای پاک کردن کش گوشی اندروید

با پاک کردن کش گوشی اندروید اختلالات مربوط به فایل های کش را برطرف کنید

 

چگونه در اندروید کش ها (cache) را پاک کنیم تا سرعت گوشی بالا برود؟

کش نوعی حافظه پنهان در تلفن همراه است که در قالب فایل در گوشی ذخیره می شود. حافظه پنهان در خصوص دسترسی آسان اپلیکیشن به اطلاعات شخصی کاربرد دارد. وب سایت ها، اپلیکیشن ها و نرم افزارهای مختلف به وسیله ی حافظه کش روند کارکرد تلفن همراه را ارتقا می بخشند. ما در این مقاله قصد داریم مزیت و شیوه ی پاک کردن کش گوشی اندروید را شرح دهیم.

کش در تلفن همراه اندروید

اپلیکیشن های موجود در تلفن همراه در روند بازدهی و کارایی، فایل های متعددی را در خصوص ذخیره ی اطلاعات تشکیل می دهند. اطلاعات موقت آپ های مختلف با عنوان حافظه پنهان یا کش شناخته می شود.

 

غرض از ذخیره سازی اطلاعات موقت توسط تلفن همراه، دسترسی آسان اپلیکیشن ها در مواقع ضروری به اطلاعات است. در واقع نرم افزارهای سرگرمی، اپلیکیشن ها و وب سایت ها به وسیله ی تشکیل فایل کش روند کارایی دستگاه تلفن را تسریع می بخشند.

 

در اکثر مواقع، هنگامی که اطلاعات موقتی موجود در گوشی برای یک اپ کاربردی نداشته باشد، به صورت خودکار برای پاک سازی فایل های کش اقدام می کند.

شایان توجه است که فایل های کش تنها برای اپلیکیشن های مربوطه کاربرد دارند.

 

اپلیکیشن پاک کننده حافظه کش در گوشی اندروید, پاک سازی حافظه پنهان گوشی, پاک کردن کش گوشی اندروید

فایل های کش قدیمی زمینه بروز مشکل در حریم خصوصی را فراهم می کنند

 

مزیت های پاکسازی کش در گوشی اندروید

اصلی ترن مزیت و اهمیت پاک کردن کش در گوشی اندروید به برطرف سازی اختلالات مربوط به فایل های کش اختصاص دارد.

احتمال می رود فایل های کش قدیمی دچار اختلال شوند. اختلال در فایل کش به صورت مستقیم فرایند کارکرد اپلیکیشن را متزلزل می کند. بدین ترتیب با پاک کردن فایل های کش خراب شده، می توان مشکل اپ را برطرف نمود.

 

فایل های کش قدیمی زمینه ی بروز مشکل در حریم شخصی و فضای امنیتی تلفن همراه را فراهم می کنند. در برخی موارد صفحات وبی که در مرورگر کش می شوند، دارای اطلاعات مهم هستند. لذا با دسترسی اشخاص ناشناس به فایل های کش سبب به سرقت رفتن اطلاعات حساس می گردد.

 

یکی دیگر از مشخصه هایی که اهمیت پاک سازی کش گوشی را برجسته می کند، وادار کردن دستگاه به بروز رسانی است. هنگامی که یک اپلیکیشن یا مرورگر قادر به بروزرسانی جدیدترین نسخه نمی باشد، می توان با پاک کردن حافظه کش، آن را آماده ی به روز رسانی کرد.

 

علاوه بر این، با حذف حافظه کش، کمک شایانی در آزاد سازی فضای حافظه می گردد.

توجه داشته باشید با پاک سازی حافظه کش، فضای ذخیره سازی تلفن همراه به صورت موقت خالی می شود. لذا با استفاده ی مجدد از نرم افزار های مختلف فایل های کش جدیدی ساخته می شوند.

 

با وجود مزیت های مختلف پاک سازی کش در تلفن همراه، انجام این عمل مشکل آفرین است. لذا در مواقعی ضروری اعم از وجود اختلال در اپلیکیشن، پاک سازی فایل های دارای اطلاعات شخصی و عدم حافظه ی کافی در راستای پاک کردن حافظه پنهان اقدام نمایید.

 

پاک کردن کش گوشی اندروید, پاک کردن کش گوشی, پاک کردن کش اندروید

برای پاک کردن کش گوشی اندروید ابتدا وارد تنظیمات شوید

 

نحوه ی پاک کردن کش گوشی اندروید

گام اول پاک کردن کش گوشی اندروید

به طور کلی فایل های کش برای کارایی تلفن همراه ضروری می باشند. با این وجود در مواردی احتمال دارد به پاک سازی کش تلفن همراه نیازمند شوید.

برای پاک کردن کش گوشی اندروید، ابتدا وارد بخش تنظیمات شوید. سپس به منظور ورود به قسمت تنظیمات حافظه، گزینه ی "Storage" را انتخاب نمایید.

در مدل های مختلف تلفن همراه تنظیمات حافظه با عناوین "App Manager" و "مدیریت برنامه ها" تعبیه شده است.

 

مزایای پاک کردن کش گوشی اندروید, اپلیکیشن پاک کننده حافظه کش در گوشی اندروید, پاک سازی حافظه پنهان گوشی

با پاک کردن کش گوشی اندروید می توانید به راحتی گوشی خود را بروزرسانی کنید

 

گام دوم پاک کردن کش گوشی اندروید

در طی ورود به تنظیمات حافظه گزینه های متعددی اعم از PHOTOS, MUSIC, GAMES, MOVIE و OTHER APPS نمایش داده می شود. برای دسترسی به تمام اپلیکیشن های موجود در تلفن همراه گزینه ی برنامه های دیگر را که با عنوان "OTHER APP" نمایش داده می شود، انتخاب کنید.

 

 پاک سازی حافظه پنهان گوشی, پاک کردن کش گوشی اندروید, پاک کردن کش گوشی

با انتخاب گزینه "CLEWR CASH" فرایند پاک سازی حافظه پنهان گوشی را تکمیل سازید

 

گام سوم پاک کردن کش گوشی اندروید

پس از نمایش اپلیکیشن های نصب شده در تلفن همراه، یک برنامه را به دلخواه انتخاب کنید. همچنین می توانید با ضربه زدن بر روی آیکون سه نقطه در بالای صفحه سمت راست و انتخاب گزینه " Sort by size" اپلیکیشن های تلفن همراه را بر اساس فضای اشغالی به ترتیب دسته بندی نمایید.

سپس با انتخاب گزینه "CLEWR CASH" فرایند پاک سازی حافظه پنهان گوشی را تکمیل سازید.

 

 مزایای پاک کردن کش گوشی اندروید, اپلیکیشن پاک کننده حافظه کش در گوشی اندروید, پاک سازی حافظه پنهان گوشی

برای پاک سازی کش گوشی اندروید برنامه هایی نیز طراحی شده است

 

در تلفن های اندروید با نسخه قدیمی قابلیت حذف کردن کش تمام اپلیکیشن ها به صورت همزمان وجود دارد. برای انجام این فعالیت، در بخش " Storage" گزینه " Cached Data" را انتخاب کنید. سپس با ضربه زدن بر روی گزینه "OK" به دستگاه اجازه ی پاک سازی تمام حافظه های پنهان را بدهید.

 

توجه داشته باشید حتی پس از پاک سازی کش گوشی اندروید، با ورود به برنامه تمام اطلاعات موقت به صورت مجدد بارگیری می شود. علاوه بر این، با انتخاب گزینه "CLEAR STROGE" تمام اطلاعات تلفن همراه اعم از اطلاعات ورود به نرم افزار های بانکی، بازی های سرگرمی و ... حذف می شوند. بدین جهت در انتخاب گزینه کش دقت نمایید.

 

پاک سازی حافظه پنهان گوشی, پاک کردن کش گوشی اندروید, پاک کردن کش گوشی

پس از پاک سازی کش گوشی اندروید تمام اطلاعات موقت مجددا بارگیری می شود

 

اپلیکیشن های پاک کننده حافظه کش در گوشی اندروید

به طور کلی نرم افزار های مختلفی در خصوص پاک کردن کش از دستگاه تلفن طراحی شده است. این نرم افزار های قابل اجرا در گوشی اندروید در فروشگاه " Play Store" قابل دسترسی هستند.

 

طراحان اپلیکیشن های پاک کننده حافظه کش بر این باور هستند که نرم افزار های موجود برای پاک کردن حافظه پنهان، از قابلیت ریمو سازی فایل، تصویر و ویدئو های بدون کاربرد برخوردار می باشند. این قبیل اپ ها با وجود مزیت های کاربردی دارای معایب متعددی هستند.

 

پاکسازی کش در گوشی اندروید, مزایای پاک کردن کش گوشی اندروید, اپلیکیشن پاک کننده حافظه کش در گوشی اندروید

با اجرا کردن برنامه های مخصوص پاکسازی کش گوشی فضای زیادی اشغال می شود

 

با اجرا کردن اپلیکیشن مخصوص پاک کردن حافظه کش، فضای ذخیره سازی گسترده ای در دستگاه تلفن همراه اشغال می شود. علاوه بر این، به موجب پردازش مداوم در پس زمینه گوشی توسط اپ های ویژه عملکرد تلفن همراه کند می گردد.

 

نرم افزار های CACHE CLEAR دارای تبلیغات و خرید های درون برنامه ای مختلفی هستند. همچنین اکثر ادعاهای این اپلیکیشن ها غیر واقعی تلقی می شود. به طور مثال طراحان مدعی هستند با ریمو سازی فایل های کش به طرز چشمگیری سرعت کارکرد تلفن همراه ارتقا پیدا می کند.

 

بدین ترتیب تا حد امکان از نصب اپلیکیشن برای پاک سازی حافظه کش در تلفن همراه خودداری نمایید. زیرا کمپانی های سازنده گوشی اندروید سیستم پاک کننده ی کاربردی برای فایل های پنهان و اضافی را تعبیه کرده است و نیازی به اجرا کردن این قبیل اپ های پر عیب وجود ندارد.

 

گردآوری: بخش کامپیوتر و اینترنت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------