مراقب باشید/ آیپد شما ممکن است تا سال ۲۰۶۷ قفل شود!اخبار,موبایل،لپ تاپ وتب لت, آیپد

اپل با قرار دادن ویژگی خاصی بر روی آیپد، قفل نگه داشتن این دستگاه را تا مدت زیادی پایدار نگه می‌دارد و حتی ممکن است تا سال‌ها در حالت قفل باقی بماند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، اپل برای ارتقا سطح امنیتی محصولات تولیدی خود به ویژه دستگاه آیپد، سیستم آن را به گونه‌ای طراحی کرده است که با هر بار اشتباه وارد کردن گذر واژه یا الگوی طراحی شده برای ورود به سیستم، دستگاه به صورت خودکار مدت زمان بیشتری کاربر را برای ورود به سیستم در انتظار نگه می‌دارد.

 

حال تصور کنید شما کودکی نوپا در خانه دارید و با برداشتن آیپد برای باز کردن قفل آن تلاش می‌کند و به صورت مکرر روی صفحه گوشی ضربه می‌زند. اگر این روند ادامه پیدا کند، پدر  او برای باز کردن قفل آیپد خود به ۲۵۵۳۶۴۴۲ دقیقه زمان نیاز دارد!

 

حال یکی از کاربران با به تمسخر گرفتن این ویژگی آیپد، گفت:" اگر من به صورت متوالی رمز ورود به دستگاه خود را اشتباه وارد کنم و رمز درست را به خاطر نیاورم ممکن است دستگاه تا سال ۲۰۶۷ میلادی قفل باقی بماند." مهندسان اپل دستگاه آیپد را به گونه‌ای طراحی و تولید کرده‌اند که پس از ۶ بار اشتباه وارد کردن رمز، دستگاه به صورت خودکار مدت طولانی‌تری را برای تلاش مجدد در حال قفل باقی می‌ماند و پس از ۱۰ بار اشتباه وارد کردن رمز دستگاه برای افزایش سطح ایمنی خود برخی از اطلاعات درون حافظه را پاک می‌کند.

 

اخبار,موبایل،لپ تاپ وتب لت, آیپد

 

البته اگر با وجود کودکی در خانه این اتفاق رخ داد، لازم نیست شدیدا نگران باشید زیرا اپل با اضافه نمودن ویژگی به آیپد به کاربر این امکان را می‌دهد تا با اتصال دستگاه به رایانه و متصل شدن به iTunes اطلاعات پاک شده را بازیابی کند. دستگاه‌های آیپد در بازه‌های زمانی معینی نیز با ارسال پیامی برای کاربر خود او را به تهیه نسخه پشتیبان تشویق می‌کنند تا از بروز هرگونه دردسر جلوگیری شود.

 

باشگاه خبرنگاران

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------