بستن همزمان کلیه تب‌ها در سافاریمرورگر سافاری, آی‌پد, ترفندهای آیپد

در طول روز بارها و بارها مرورگر سافاری را روی آی‌فون یا آی‌پد خود باز کرده و به مرور صفحات وب می‌پردازید. روی لینک‌های موجود در برنامه‌های مختلف فشار می‌دهید و آنها نیز در تب‌های جدیدی روی مرورگر سافاری اجرا شده و به مشاهده آنها می‌پردازید. کم‌کم احساس می‌کنید سرعت دستگاه شما کاهش یافته و مشکلاتی را در وبگردی با آن مشاهده می‌کنید.

 

نگاهی به تب‌های باز در مرورگر می‌اندازید و متوجه می‌شوید تب‌های بسیاری در مرورگر بازمانده است ! تصمیم می‌گیرید تب‌های باز را ببندید، اما این کار با فشار گزینه بستن یا پرتاب هریک از تب‌های باز به سمت چپ صفحه وقت زیادی را به خود اختصاص می‌دهد!

 

متاسفانه مرورگر سافاری در سیستم‌عامل آی.او.اس به‌طور پیش‌فرض همه صفحات وب را در تب‌های جدید باز می‌کند و افزایش تعداد این تب‌ها می‌تواند مشکلاتی را در عملکرد آن ایجاد کند. بویژه اگر سیستم‌عامل دستگاه شما آی.او.اس 7، باشد این مشکلات بیشتر پدیدار می‌شود. دوست دارید در چنین شرایطی صدها تب بازمانده را با انجام یک ترفند و در مدت زمانی معادل چند ثانیه ببندید؟

 

برای انجام این کار ‌باید این ترفند را اجرا کنید:
1ـ به بخش نمایش تب‌ها مراجعه کنید: هنگامی که مرورگر سافاری در حالت اجراست از پایین ـ سمت راست صفحه روی آیکون تب‌ها که شبیه دو صفحه خالی فرو رفته در یکدیگر است، فشار دهید. با انجام این کار همه تب‌های باز در مرورگر برای شما به‌نمایش درخواهد آمد.

 

2ـ مرور خصوصی را فعال کنید: گزینه Private در پایین سمت چپ صفحه را مشاهده می‌کنید؟ با فشار روی این گزینه مرورگر سافاری به حالت مرور خصوصی صفحات وب تغییر وضعیت می‌دهد اما پیش از این تغییر وضعیت از شما درباره بر بستن تمام تب‌های باز یا بازنگه‌داشتن تب‌ها همچون حالت فعلی پرسیده می‌شود. در این مرحله کافی است گزینه Close All را انتخاب کنید تا تمامی تب‌های باز در مرورگر بسته شود.

 

3ـ مرور خصوصی را غیرفعال کنید: اکنون مرورگر سافاری در حالت مرور خصوصی است و هیچ ردپایی از وبگردی شما در آن باقی نمی‌ماند. برای خروج از این حالت باید مجددا همچون مرحله اول به بخش تب‌ها بروید و روی گزینه Private فشار دهید تا قابلیت مرور خصوصی غیرفعال شود.

 

توجه: اجرای این ترفند در آی‌پد نیز امکان‌پذیر است، اما باتوجه به بزرگ بودن صفحه‌نمایش آی‌پد، تب‌های باز در کنار یکدیگر چیده شده و در بالای مرورگر قابل مشاهده‌اند. برای دسترسی به گزینه Private ‌باید ابتدا از بالا سمت راست صفحه مرورگر روی آیکون + که برای ایجاد یک تب جدید است، فشار دهید. در ادامه پس از ایجاد تب جدید می‌توانید گزینه Private را در پایین سمت چپ مشاهده و روی آن فشار دهید. دیگر مراحل اجرای کار نیز مشابه موارد فوق است.
منبع:press.jamejamonline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------