۵ نکته برای صرفه جویی جوهر پرینتر 

 

۵ نکته برای صرفه جویی جوهر پرینتر

 


هزینه شارژ نوار کارتریج (جوهر پرینتر) در خانواده هایی که چندنفر از پرینتر استفاده می کنند، اغلب مبلغ زیادی را به خود اختصاص می دهد. این در حالی است که با در نظر گرفتن برخی نکات امکان کاهش این هزینه وجود دارد.

▪ چاپ گرفتن مطالب تنها در مواقع ضرورت: اگرچه این عبارت واضح به نظر می رسد اما واقعیت این است که بسیاری از افراد مدارکی را پرینت می گیرند که تنها یکبار مورد استفاده قرار می گیرد.

این در حالی است که امکان ذخیره این مطالب در حافظه رایانه نیز وجود دارد.

استفاده از فونت مناسب: فونت های ضخیم هنگام چاپ جوهر بیشتری را مصرف می کنند، از این رو انتخاب فونت مناسب تأثیر بسزایی در صرفه جویی در جوهر پرینتر دارد.

▪ اندازه فونت: هر چه اندازه انتخابی برای فونت مطلب بزرگ تر باشد، هنگام چاپ جوهر بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد. برای کاربردهای روزانه استفاده از فونت ۱۰ تا ۱۲ مناسب تر است.

▪ چاپ صفحه وب: توصیه می شود به منظور چاپ صفحه وب ابتدا مطلب مورد نیاز انتخاب شده و سپس در قالب برنامه «word» در حافظه دستگاه ذخیره شود. پس از آن اندازه فونت آن به ۱۰ تا ۱۲ تغییر داده شده و سپس نسبت به چاپ آن اقدام شود.

چاپ صفحات وب با این روش نه تنها باعث صرفه جویی در مصرف جوهر می شود بلکه صرفه جویی در مصرف کاغذ را نیز به همراه خواهد داشت. علاوه بر این حذف تبلیغات صفحات وب قبل از چاپ نیز از فاکتورهایی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

▪ بررسی دوباره: توصیه می شود برای اطمینان از اتمام جوهر کارتریج، قبل از شارژ دوباره و یا تهیه نوار جدید، دهانه کارتریج با یک دستمال مرطوب پاک شود و کارتریج دوباره مورد امتحان قرار بگیرد زیرا برخی مواقع عملکرد نامناسب کارتریج به دلیل گرفتگی حفره های آن اتفاق می افتد.

استفاده از حداکثر جوهر پرینتر تا جایی که دیگر جوهری برای چاپ نداشته باشد نیز روش دیگری است که بسته به میزان مصرف گاهی عمر نوار پرینتر را تا یک هفته افزایش می دهد.

در صورت استفاده از پرینترهای دارای کارتریج های مجزا برای چاپ مطالب به شکل سیاه و سفید و رنگی، چاپ گرفتن مطالب در قالب سیاه و سفید صرفه جویی در مصرف جوهر را همراه خواهد داشت.

منبع:iran-newspaper.com

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

  سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات و محصولات دیجیتال ,خدمات سیم کارت و تلفن همراه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023