بنیانگذاران غول اینترنتی گوگل
 

بنیانگذاران غول اینترنتی گوگل


اگر از کاربران دنیای اینترنت هستید حتما با گوگل و امکانات و خدمات متنوع این غول اینترنتی کاملا آشنا هستید. حتی افرادی که آشنایی اندکی با دنیای اینترنت داشته باشند هم حتما نام گوگل را شنیده اند. وقتی سری پیج و سرگئی برین در نخستین سال های جوانی تصمیم گرفتند پایگاه اینترنتی گوگل را راه اندازی کنند هرگز تصور نمی کردند که روزی بتوانند به عنوان جوان ترین میلیاردرهای دنیا نام خود را به ثبت برسانند و به این ترتیب نخستین جرقه هایی که در ذهن این دو جوان ایجاد شد زمینه مناسبی را برای ظهور اندیشه های خلاق در این پایگاه اینترنتی به وجود آورد. سری پیج که سال ۱۹۷۳ میلادی متولد شده بود با راه اندازی موتور جستجوی گوگل نام خود را به عنوان یکی از برترین کارآفرینان حوزه فناوری اطلاعات در ایالات متحده آمریکا معرفی کرد.

سری پیج از نخستین افرادی است که موفق به اخذ مدرک دکتری علوم کامپیوتر از دانشگاه میشیگان شد و در حال حاضر نیز علاوه بر این که مدیریت بخش تولیدات گوگل را بر عهده دارد به عنوان یکی از اساتید دانشگاه میشیگان در رشته های علوم کامپیوتر، برنامه نویسی و هوش مصنوعی در این دانشگاه به تدریس مشغول است. سری پیج سال ۱۹۹۸ میلادی یعنی همزمان با وقتی که در رشته علوم کامپیوتر در مقطع دکتری در دانشگاه استمفورد تحصیل می کرد با سرگئی برین آشنا شد و پس از راه اندازی موتور جستجوی گوگل با همکاری سرگئی برین تصمیم گرفت تحصیل در این مقطع را به طور موقت کنار بگذارد.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که از دیگر علاقه مندی های مشترک این دو جوان علاقه زیاد آنها به شناخت دنیای خارج از زمین است تا جایی که آنها حتی در امکانات و خدمات مختلفی که در موتور جستجوگر اینترنتی گوگل ارائه کرده اند نیز به این موضوع توجه کرده و نرم افزارهای اختصاصی را برای جستجو در میان تصاویر ستارگان و کهکشان طراحی کرده و در اختیار کاربران قرار داده اند. پدر سری پیج از محققان برجسته و معروف ایالت میشیگان بود و این در حالی است که مادرش نیز در زمینه برنامه نویسی کامپیوتر فعالیت می کرد و همین موضوع سبب شد تا زمینه مناسبی برای علاقه مندی او به علوم کامپیوتر فراهم شود. سری پیج در این سال ها در انجام ماموریت خود برای ارائه بهترین نتایج جستجو در اینترنت بسیار موفق بوده است. براساس بررسی های انجام شده دارایی های سری پیج بیش از ۲۰ میلیارد دلار برآورد شده است و همین موضوع سبب شده که نام این دو دوست در رتبه ۲۶ فهرست اسامی ثروتمندان جهان ثبت شود.

منبع: Wikipedia

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

    سایر مطالب کامپیوتر و اینترنت

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------