ماشين حساب ويندوز 7 ؛ فراتر از حد انتظار
ماشين حساب ويندوز 7 ؛ فراتر از حد انتظار

 

در قسمت ابزارهاي ويندوز 7 (Accessories) علاوه بر Snipping Tool، Magnifier و موارد ديگري كه در گذشته به آن پرداختيم، برنامه‌هاي ساده و كاربردي ديگري نيز وجود دارد كه كم‌ و‌ بيش با آنها آشنا هستيد. برخي از اين برنامه‌ها در ويندوزهاي ويستا و XP وجود داشته كه در ويندوز 7 نوسازي و بهينه‌سازي شده و برخي ديگر مختص ويندوز 7 است. از جمله اين ابزار كه در منوي استارت و زيرمجموعه‌پوشه‌Accessories قرار دارند، مي‌توان Calculator را نام برد.

ماشين‌حساب ويندوز 7 بسيار پيشرفته‌تر از آن چيزي است كه تصورش را مي‌كنيد. به صورت پيشفرض، ماشين‌حساب ويندوز را در حالت Standard خواهيد ديد كه برحسب نيازتان مي‌توانيد نوع و امكانات آن‌را تغيير دهيد.

اگر مهندس هستيد بهتر است از منوي View، گزينه‌Scientific را انتخاب كنيد تا ماشين‌حساب مهندسي در اختيارتان قرار گيرد. اگر برنامه نويس هستيد و مي‌خواهيد با اعداد در مبناهاي مختلف كار كنيد، از گزينه ‌Programmer استفاده كنيد و براي انجام كارهاي آماري نيز ماشين‌حساب خود را در حالت Statistics قرار دهيد. با انتخاب هر يك از اين موارد يا استفاده از كليدهاي تركيبي Alt بعلاوه ‌1 و 2 و 3 و 4، امكانات ماشين‌حساب‌تان كم و زياد خواهد شد.

با كليك روي گزينه‌History كه در حالت Standard و Scientific قابل انتخاب است، پيشينه‌محاسبات خود را در نمايشگر ماشين حساب خواهيد ديد. اگر با اعداد بزرگ سر و كار داريد و مي‌خواهيد برحسب صدگان، هزارگان و... تقسيم‌بندي شوند نيز مي‌بايست گزينه‌Digit grouping را فعال كنيد.

اما ماشين حساب ويندوز 7، علاوه بر اين موارد، امكانات ديگري نيز در اختيار شما مي‌گذارد كه شايد كاربردي‌ترين آنها مبدل واحدهاي اندازه‌گيري به يكديگر باشد.

از منوي View، گزينه‌Unit Conversion را انتخاب كنيد تا Convertor به ماشين حساب‌تان اضافه شود. از منوي كشويي ... Select the type نوع واحد مدنظرتان را مشخص كنيد. به عنوان مثال اگر مي‌خواهيد واحدهاي اندازه‌گيري طول را به يكديگر تبديل كنيد، بايد در اين قسمت گزينه‌Length را انتخاب كنيد. همين طور براي واحدهاي سطح Area، براي نيرو Power، براي درجه حرارت Temperature، براي وزن Weight و... را مي‌توانيد انتخاب كنيد.

پس از آن در فيلد From مقدار اوليه را وارد و واحد آن را نيز از منوي كشويي مربوط مشخص كنيد، سپس با انتخاب واحد موردنظرتان از منوي كشويي To، مقدار اوليه واردشده به اين واحد تبديل خواهد شد.

امكان ديگري كه در ماشين‌حساب ويندوز گنجانده شده، محاسبه اختلاف زماني با استفاده از تقويم است! به عنوان مثال اگر مي‌خواهيد بدانيد كه روز پنجم از ماه دهم سال با روز سوم از ماه پنجم، چقدر اختلاف زماني دارد، براي اين منظور از منوي View،‌گزينه‌Date Calculator را انتخاب كنيد. از منوي كشويي Select the date calculation you want گزينه‌ ...Calculate the difference را انتخاب كنيد تا به جواب برسيد.

اگر از منوي كشويي، گزينه ... ‌Add or Subtract را انتخاب كنيد، مي‌توانيد به تاريخ مدنظرتان چند روز را اضافه يا از آن كسر كنيد تا تاريخ جديد به دست آيد.

ماشين‌حساب ويندوز ابزارهاي ديگري براي محاسبه‌مقدار مصرف سوخت در مسافت‌هاي مختلف و... نيز دارد كه شايد زياد برايتان كاربردي نباشد.

اما اگر مي‌خواهيد نتيجه محاسبات خود در ماشين‌حساب را به جاي ديگري منتقل كنيد، مي‌توانيد از منوي Edit، گزينه‌Copy را انتخاب يا از كليد ميانبر Ctrl+C استفاده كنيد. همچنين مي‌توانيد اعداد ديگري را كه از نرم‌افزارهاي ديگر به Clipboard منتقل كرده‌ايد با استفاده از كليد Ctrl+V در ماشين‌حساب وارد كنيد. علاوه بر اين، اگر History را براي ماشين‌حساب فعال كرده‌ايد، مي‌توانيد از طريق منوي Edit آن را به صورت كامل كپي يا ويرايش و اصلاح كنيد. براي پاك‌شدن كامل پيشينه‌محاسبات نيز گزينه‌Clear را انتخاب كنيد.

يادداشت‌هاي مهم‌تان را روي دسكتاپ بنويسيد!

ابزار ديگري كه در قسمت Accessories به آن دسترسي داريد، Sticky Notes است. اين ابزار ساده كه مشابه يك Gadget عمل مي‌كند، به شكل يك برگه‌يادداشت در دسكتاپ‌تان قرار مي‌گيرد و مي‌توانيد يادداشت‌هاي خود مانند كارهاي روزانه‌تان را در آن بنويسيد. مي‌توانيد اندازه‌اين كاغذ را كوچك و بزرگ كنيد. با انتخاب آيكون «+» يك برگه‌جديد به دسكتاپ بچسبانيد و مطمئن باشيد كه با خاموش و روشن شدن سيستم نيز يادداشت‌ها‌يتان باقي خواهد ماند.

مي‌توانيد روي اين برگه كليك راست كنيد و رنگ آن را با توجه به رنگ تصوير پس‌زمينه‌تان تغيير دهيد تا هميشه جلب توجه كند.

 

كاراكترهاي خاص را با استفاده از Character Map به نرم‌افزارتان منتقل كنيد

ابزار ديگري كه در قسمت Accessories و زيرمجموعه ‌پوشه‌System Tools به آن دسترسي خواهيد داشت، Character Map است كه از طريق آن مي‌توانيد كاراكترهاي خاص را به نرم‌افزار موردنظرتان منتقل كنيد.

اگر در نرم‌افزار Word با Symbol‌ها كار كرده باشيد، حتما با Special character آشنايي داريد. اين كاراكترها در كيبورد يافت نمي‌شوند و مي‌بايست از طرق ديگر آنها را به نرم‌افزار موردنظر منتقل كرد كه ساده‌ترين روش آن استفاده از برنامه‌Character Map است. از طريق اين نرم‌افزار مي‌توانيد تمامي كاراكترهاي فونت دلخواه‌تان را ببينيد و كاراكتر موردنظر را انتخاب كنيد.

براي انتقال اين كاراكتر به نرم‌افزار موردنظرتان مثل Wordpad، بايد پس از انتخاب كاراكتر موردنظر، كليد Select را انتخاب كرده سپس كليد Copy را بزنيد تا كاراكتر به Clipboard منتقل شود بعد آن را در نرم‌افزار موردنظر Paste كنيد. مي‌توانيد چند كاراكتر را با هم Select و با هم به نرم‌افزار مدنظرتان منتقل كنيد.

در بسياري از نرم‌افزارها نيز مي‌توانيد از قابليت Drag and Drop استفاده كنيد. براي اين منظور مي‌بايست روي كاراكتر موردنظر در Character Map كليك كنيد و پس از آن كاراكتر را بگيريد و به محيط نرم‌افزار ببريد.

اگر گزينه‌Advanced view را در حالت انتخاب قرار دهيد، مي‌توانيد از امكانات جستجوي اين نرم‌افزار براي پيدا كردن كاراكتر موردنظر در فونت انتخاب شده استفاده كنيد.

منبع:jamejamonline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022