چرا به یک تایپیست حرفه ای گفته می شود؟تایپیست حرفه ای فردی است که بتواند از هر ده انگشتش بر روی صفحه کلید استفاده کند. برای این که بدانید استفاده از یک تایپیست حرفه ای و شرکت خدمات تایپ که افراد متخصص در آن مشغول به کار هستند چه مزایایی دارد، کافی است یک بار کارتان را به افراد غیر حرفه ای سپرده و با مشکلات آن آشنا باشید. آن وقت است که می دانید هزینه کردن برای یک تایپ حرفه ای همیشه به نفع شما تمام خواهد شد. 

تایپ حرفه ای برای افرادی که حرکت انگشتان تایپیست ها را می بینند جذاب و برای خود آنها در طولانی مدت شاید کمی خسته کننده بشود. اما مهم ترین مزیت آن سرعت بخشیدن به کار برای ارائه یک تایپ عالی است.

 

تایپیست حرفه ای

تایپیست حرفه ای

 

معرفی حرفه ای ترین تایپ و تایپیست

یک تایپیست حرفه ای باید مشخصات زیر را داشته باشد:  

• به تایپ ده انگشتی و سرعتی مسلط باشد.

• جای حروف را بر روی صفحه کلید بلد باشد.

• بدون نگاه کردن به جای حروف در صفحه کلید کارش را پیش ببرد. 

• سرعت تایپ کردنش بالا باشد.

• متن را با کمترین اشتباه تایپ کند.

• بیشتر تمرکزش به متن دستنویس و مانیتور است تا این که به صفحه کلید نگاه کند. 

 

تایپیست حرفه ای شدن برای برخی کار ساده ای نیست. ممکن است بعضی افراد هم فرصتی برای یاد گرفتن این کار در اختیار نداشته باشند. این افراد می توانند کارهای تایپ خود را به مراکزی که افراد حرفه ای در این زمینه را استخدام کرده اند، واگذار کنند. 

 

تایپ حرفه ای یعنی چی؟ و تایپیست حرفه ای کیست؟

یاد گرفتن تایپ حرفه ای ابتدا شاید غیر ممکن به نظر برسد که بتوان جای تمام حروف و نشانه ها و اعداد را روی صفحه کلید یاد گرفت، اما این کار خیلی ساده است. بهترین شیوه این است که برای خودتان رمزگذاری کنید. به عنوان مثال، رمز «کمنتا شسیبل» است که شاید به گوش شما هم رسیده باشید. این حروف مربوط به ردیف وسط صفحه کلید هستند. کمنتا با چهار انگشت دست راست و شسیبل با چهار انگشت دست چپ تایپ می شود. در واقع، محل اصلی قرار گرفتن ده انگشت روی همین کلیدها است.

 

ممکن است هر شرکتی به وجود یک تایپیست حرفه ای نیاز داشته باشد. حتی گاهی نیاز است که یک منشی هم تایپ کردن را یاد بگیرد. یا حتی افرادی که مدام با کامپیوتر کار می کنند نیاز باشد تایپ کردن یا دست کم جای حروف را روی صفحه کلید بلد باشند. اما برای آنها که با کار چاپ و نوشتن سر و کار دارند، وجود یک تایپیست ضروری است. یک تایپیست حرفه ای کسی است که کار را با کمترین غلط و در کمترین زمان به شما تحویل می دهد. 

 

تایپیست حرفه ای

مزایای تایپ و تایپیست حرفه ای

 

برای انجام تایپ حرفه ای چی کار کنیم؟

اگر دوست دارید تایپ حرفه ای را یاد بگیرید باید این کار را از افراد حرفه ای بیاموزید. یاد گرفتن تایپ به شکل غیر حرفه ای ممکن است تا به آخر باعث شود که هیچ وقت درست این کار را یاد نگیرید. 

اما اگر همیشه نیازی به تایپ کردن ندارید، باید کار خود را به مراکز حرفه ای بسپارید. به این ترتیب، ممکن است احساس بکنید که هزینه زیادی را صرف کرده اید، اما به این نکته مهم توجه داشته باشید که یک تایپ ناشیانه شما را با دردسرهای زیادی مواجه خواهد کرد.

 

اگر تایپیست حرفه ای نباشد، یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن مواجه شوید جاافتادگی در متن است. احتمال دارد در مواردی به سادگی چند خط جا بیفتد و اگر نمونه خوانی درست انجام نشود، ممکن است تا مراحل نهایی هم کسی متوجه آن نشود. 

 

آیا نرم افزار OCR را با تایپ حرفه ای می توان مقایسه کرد؟

هرگز نرم افزار OCR نمی تواند جایگزین یک تایپیست حرفه ای شود. در اصل این نرم افزار برای تبدیل عکس به نوشته استفاده می شود. می توان با آن نوشته را اسکن و به متنی تبدیل کرد که قابل ویرایش باشد. برای این که اسکن درست انجام گیرد، متن باید کاملاً روشن باشد. اگر این نرم افزار به طور رایگان از سایت ها دانلود شود که کارایی چندانی ندارد و برای تهیه یک نرم افزار با کیفیت نیز نیاز است که هزینه زیادی صرف شود. البته این نرم افزار با زبان نوشتار فارسی مشکلاتی هم دارد. مثلاً این که نوشتن حروف به شکل سرهم و پیوسته و یا برخی حروف مانند «ر» و «ز» که به هم شبیه هستند ممکن است با هم اشتباه گرفته شوند. به طور حتم این نرم افزار برای زبان انگلیسی و حروف لاتین دچار چنین اشتباهاتی نخواهد شد. 

 

یک تایپ حرفه ای به هیچ عنوان چنین مشکلاتی را به دنبال نخواهد داشت. به ویژه اگر افراد حرفه ای و با تخصص لازم کار را انجام دهند. 

 

تایپیست حرفه ای

هزینه تایپ حرفه ای

 

تایپ حرفه ای را چه کسانی انجام می دهند؟

بیشترین نیاز به تایپیست حرفه ای در ناشران و دانشجویان و استادان دانشگاه دیده شده است. البته سطح تایپ در این افراد متفاوت است. به دلیل این که ناشران همیشه به یک نفر نیاز دارند که کارهای تایپشان را انجام دهد و از همه مهم تر این که کار باید غلط تایپی کمی داشته باشد. دانشجویان نیز در مراحل مختلف کارهای پایان نامه به تایپیست حرفه ای نیاز خواهند داشت. البته خیلی از آنها ترجیح می دهند کارشان را خودشان تایپ کنند. این کار برای آنها که تایپ بلد هستند منفعت دارد و برای آنها که دستشان کند است منجر به عقب افتادن کارهایشان می شود. البته تایپ کردن به جای نوشتن، باعث می شود که کار یک مرحله جلو بیفتد، زیرا مرحله دست نوشته کامل حذف می شود. 

برای همه این اشخاص بهترین راه برای انجام تایپ واسپاری به شرکتهای تخصصی خدمات تایپ است.

 

آیا تایپ حرفه ای نیاز به بازبینی دارد؟

تایپ حرفه ای هم نیاز به بازبینی دارد. هر تایپی نیاز به بازبینی دارد، اما اگر این کار به طور حرفه ای و اصول انجام شود به زمان کمتری نیاز خواهد بود. یک تایپ پر غلط حتی ممکن است به بیش از یک بار بازبینی نیاز داشته باشد. یعنی یک بار با دست نویس چک شود و بعد به دلیل این که نمونه خوان اشتباهات و غلط گیری های بسیاری را در کار مشخص کرده است و همین مسئله ممکن است منجر شود که باز در هنگام اعمال مجدد اصلاحات مشکلات دیگری به کار تحمیل شود. 

 

تایپیست حرفه ای

تایپ حرفه ای

 

قیمت تایپ حرفه ای در ایران تایپیست

اگرچه قیمت تایپ حرفه ای هر چقدر که باشد به طور حتم ارزشش را دارد،چراکه در واقع، با این کار در وقت و پول خود صرفه جویی خواهید کرد، اما برای سپردن کار تایپ خود با قیمت بسیار ارزانتر از هرکجای دیگر به نشانی https://irantypist.com/ مراجعه کنید. برای ثبت سفارش تایپ در سایت ایران تایپیست، ابتدا باید در آن ثبت نام کنید که با وارد کردن اطلاعاتی مختصر انجام می گیرد. بعد هم به راحتی سفارش خود را ثبت کنید. بعد از آن هم در کمترین زمان ممکن به طور رایگان هزینه کار به شما اعلام خواهد شد. 

 

تایپیستهای حرفه ای در انتظار هستند تا کار شما را به بهترین شکل و در کمترین زمان انجام دهند. ایران تایپیست راه حل دغدغه شما برای پیدا کردن تایپیست های حرفه ای با تضمین است. 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------