اقدام اینستاگرام برای جلوگیری از خودکشی!اخبار,اخبار تکنولوژی,اقدام اینستاگرام برای جلوگیری از خودکشی
اینستاگرام در اقدامی انتشار تصاویر، طراحی‌ها، یادداشت‌ها،‌ کارتون‌ها و فیلم‌هایی که خودزنی و خودکشی را ترویج کنند، ممنوع کرده است.

به گزارش آنا از فست‌کامپنی (fastcompany)، اینستاگرام اعلام کرده است که طراحی، یادداشت‌ها و کارتون‌هایی که باعث ترویج، فریب و یا تشویق خودآزاری و خودکشی می‌شوند را ممنوع می‌کند. این ممنوعیت در اثر شکایت پدر یک دختر چهارده ساله که متأثر از پست‌های اینستاگرام خودکشی کرده بود؛ مطرح شده است. حادثه مذکور اینستاگرام را ترغیب کرد تا اقدامات بیشتری برای ایمن نگه داشتن کودکان در پلتفورم خود انجام دهد.

 

در سال ۲۰۱۷ مولی راسل ۱۴ ساله پس از مشاهده پست‌هایی در اینستاگرام که خودزنی و خودکشی را رواج می‌داد، خودکشی کرد. از آن زمان پی‌گیری‌ها و شکایت‌های پدر او، یان راسل، به‌طور جدی غول‌های رسانه‌های اجتماعی را برای تغییر سیاست‌های خود در مورد محتواهایی که آسیب رساندن به خود را ترویج می‌دهند، تحت فشار قرار داد. در فوریه سال جاری، در پی فاجعه‌ای که راسل به بار آورد، اینستاگرام اعلام کرد؛ انتشار تصاویر خودزنی و خودکشی در پلتفورم خود را ممنوع می‌کند.

 

آدام موسری، رئیس اینستاگرام با اعلام آخرین تغییرات اینستاگرام گفت: تصمیم امروز برای ممنوعیت کارتون‌ها، نقاشی‌ها و یادداشت‌ها،گسترش ابعاد این ممنوعیت است تا هم‌زمان با سفر "ایان راسل" به "سیلیکون ولی"، آگاهی نوجوانان را درباره انواع محتواهایی که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند، ارتقا دهیم. ما دیگر اجازه نمایش تصاویر داستانی خودآزاری یا خودکشی در اینستاگرام، در قالب نقاشی‌، یادداشت‌ یا بریده فیلم‌ یا کمیک‌ را نخواهیم داد. هم‌چنین تصاویر دیگری نیز که خودآزاری یا خودکشی را نشان ندهد، اما مرتبط با خشونت علیه خود و یا دیگران است را حذف خواهیم کرد.

 

هم‌چنین اکانت‌هایی که این نوع محتوا را به اشتراک می‌گذارند، در تمامی جستجو‌های اینستاگرام پیشنهاد نخواهند شد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------