تبلیغات ، چاپ ,جذب فالورX

«ولید بن طلال» پیشنهاد «ایلان ماسک» برای خرید توئیتر را رد کردپیشنهاد ایلان ماسک برای خرید توییتر،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
«ولید بن طلال»، شاهزاده میلیاردر عربستانی، که از سهامداران اصلی توئیتر است پیشنهاد «ایلان ماسک» برای خرید توئیتر را رد کرد.

به گزارش انتخاب به نقل از آناتولی، ولید بن طلال با انتشار توئیتی نوشت که پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید یکجای همه سهام توئیتر به مبلغ 54.2 دلار برای هر سهم با ارزش واقعی این شرکت فاصله دارد.

 

او گفت که به عنوان یکی از بزرگ ترین سهامداران توئیتر این پیشنهاد را رد می کند.

 

به نوشته میدل ایست نیوز، ولید بن طلال دومین سهامدار بزرگ توئیتر است که 35 میلیون سهم آن معادل 5 درصد مالکیت این شبکه اجتماعی را در اختیار دارد.

 

هفته گذشته ایلان ماسک پیشنهاد خرید 9.2 درصد سهام توئیتر را مطرح کرد. او بعدتر پیشنهاد کرد که کل سهام توئیتر را یکجا خریداری کند.

 

ایلان ماسک: مطمئن نیستم پیشنهاد خرید توییتر به سرانجام برسد

ایلان ماسک، رئیس شرکت خودسازی الکترونیک تسلا گفته است که "مطمئن نیست" پیشنهادش برای تصاحب شبکه اجتماعی توییتر به نتیجه برسد.

 

او این سخنان را در یک کنفرانس تنها چند ساعت پس از فاش شدن پیشنهاد خرید توییتر به قیمت ۵۴.۲۰ دلار برای هر سهم یا بیش از ۴۰ میلیارد دلار، گفت.

 

روز پنجشنبه، مدیر اجرایی توییتر به کارکنان این شبکه اجتماعی گفت که این شرکت در حال ارزیابی پیشنهاد آقای ماسک است.

 

براساس گزارش‌ها، پاراگ آگراوال در جلسه کارکنان توییتر گفت که این شرکت به دلیل این پیشنهاد "گروگان گرفته نشده است".

 

آقای ماسک در کنفرانسی در ونکوور کانادا گفت: "مطمئن نیستم که واقعا بتوانم از پیشنهادم به نتیجه برسم".

 

او اضافه کرد که اگر پیشنهادش برای خرید توییتر قبول نشود، طرح دیگری دارد اما جزئیات یا توضیح بیشتری درباره آن ارائه نکرد.

 

آقای ماسک همچنین در این مراسم گفت که توییتر باید بازتر و شفاف‌تر باشد.

 

او گفت: "فکر می‌کنم وجود یک عرصه فراگیر برای آزادی بیان بسیار مهم است".

 

اوایل روز پنجشنبه، او پیشنهاد خود را برای خرید الباقی سهام توییتر که مالک آن نیست را فاش کرد.

 

این اقدام تنها چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که آقای ماسک به‌رغم آنکه یکی از بزرگترین سهامداران این شرکت بود، داشتن کرسی در هیات مدیره توییتر را رد کرد.

 

در صورتی که او عضو هیات مدیره می‌شد، نمی‌توانست بیش از ۱۵ درصد سهام توییتر را داشته باشد.

 

سهام توییتر پس از این پیشنهاد ایلان ماسک، ۱۸ درصد افزایش داشته است.

 

ایلان ماسک که با داشتن ۲۱۹ میلیارد دلار ثروتمندترین انسان جهان است و بیش از ۸۰ میلیون دنبال کننده در توییتر دارد.

 

او قبلا درباره تغییراتی که می‌خواهد در این شبکه اجتماعی ایجاد کند، صریحا صحبت کرده است.

 

آقای ماسک گفته که توییتر به‌صورت فعلی رشد نمی‌کند و باید به یک شرکت خصوصی تبدیل شود.

 

ایلان ماسک گفته چنانچه پیشنهاد او پذیرفته نشود در موقعیت خود به عنوان سهامدار تجدیدنظر خواهد کرد. او در حال حاضر کمی بیش از ۹ درصد از سهام توییتر را در اختیار دارد.

 

در ۸ آوریل یک شرکت سرمایه‌گذاری آمریکایی با نام گروه ونگارد اعلام کرد که آنها اکنون ۱۰.۳ درصد از سهام توییتر را در اختیار دارند که آنها را به بزرگترین سهامدار این شرکت تبدیل کرده است.

 

 ***

 

شکایت دسته جمعی از ایلان ماسک به دلیل سرمایه گذاری در توئیتر

به دلیل تاخیر در اطلاع رسانی سرمایه گذاری ایلان ماسک در توئیتر، برخی از سهامداران این شبکه اجتماعی از او شکایت کردند.

 

هفته گذشته، ایلان ماسک سهام توئیتر را خریداری کرد. اما اخیرا یکی از سهامداران توئیتر به دلیل تأخیر ۱۱ روزه ماسک در افشای رسمی سرمایه‌گذاری خود در این شبکه اجتماعی یک شکایت دسته جمعی علیه ماسک در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، تنظیم کرده است.

 

به گزارش سایت انگجت؛ طبق قانون این کمیسیون، ماسک موظف بود تا ۲۴ مارس ، ۱۰ روز پس از افزایش سهامش در توئیتر، اسناد خود را به کمیسیون SEC ارسال کند، اما او این کار را تا ۴ آوریل انجام نداد. براساس گزارش‌ها، در این مدت مدیرعامل اسپیس ایکس ۱۵۶ میلیون دلار درآمد داشته و طبق این دادخواست، درآمد ایلان ماسک به ضرر سایر سهامداران بوده است.

 

به گفته سهامداری که شکایت کرده، او و سایر سرمایه گذاران در نتیجه اقدامات ماسک، سهام خود را پنج درصد زیر قیمت بازار فروختند.  شکایت مذکور  همچنین ادعا می‌کند که ماسک با افشا نکردن این موضوع باعث سردرگمی سهامداران توئیتر شده است.

 

گفتنی است که ایلان ماسک به تازگی از پیوستن به هیئت مدیره توئیتر  انصراف داده است. اما پیش از این شکایت مدیران توئیتر به دلیل پیوستن او به این شبکه اجتماعی بسیار خوشحال بودند گفته شده، این تصمیم به‌طور ناگهانی پس از چند توئیت عجیب و غریب از سوی ماسک، که از دنبال‌کنندگان توییتر خود نظرسنجی کرد که آیا این شرکت باید نام خود را تغییر دهد یا خیر، اتفاق افتاد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------