تبلیغات ، چاپ ,جذب فالورX

ابداع فناوری شارژ بی سیم گوشی در کل یک اتاق اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی,شرکت چینی شیوآمی
شرکت چینی شیوآمی از ابداع فناوری شارژ بی سیم تازه ای برای گوشی های هوشمند موسوم به می ایر خبر داده که با استفاده از آن می توان تلفن های همراه را به راحتی در اتاق شارژ کرد. 

به گزارش فارس به نقل از نیواطلس، با استفاده از فناوری شارژ بی سیم جدید شیوآمی می توان در حین قدم زدن در یک اتاق گوشی تلفن همراه را شارژ کرد، بدون آنکه نیازی به زدن گوشی به دوشاخه و انتظار برای شارژ کامل آن باشد.

 

این سیستم شارژ در قالب یک دستگاه خاص عرضه می شود و دستگاه مورد استفاده بدین منظور شبیه به یک میز کوچک است. در درون این دستگاه پنج آنتن ویژه قرار گرفته که وظیفه آنها شناسایی محل گوشی در درون اتاق است. یک سیستم دیگر متشکل از 144 آنتن هم در داخل دستگاه یادشده وجود دارد که ریزموج های مورد نیاز برای شارژ گوشی را به سمت آن ارسال می کنند.

 

روش مورد استفاده برای این کار پرتوسازی نام دارد که در قالب آن سیگنال های بی سیم به جای پراکنده شدن در تمامی جهت های یک اتاق به سمت وسیله هدف ارسال می شوند و با استفاده از آن توان شارژ 5 وات تا فاصله حداکثر چند متری به وجود می آید. برای استفاده از این خدمات شارژ باید یک آنتن کوچک خاص هم در درون گوشی ها نصب شود تا موقعیت گوشی ها برای شارژر مشخص شود. همچنین باید مجموعه ای از 14 آنتن جداگانه برای تبدیل سیگنال ها و استفاده باتری از آنها در درون گوشی نصب گردد.

 

در آینده می توان از این فناوری نه تنها برای شارژ همزمان چند گوشی، بلکه برای شارژ ساعت های هوشمند، بلندگوها، لامپ های هوشمند رومیزی و دیگر لوازم خانگی هوشمند استفاده کرد. هنوز مشخص نیست استفاده تجاری از این فناوری چه زمانی ممکن می شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------