تازه های معما و تست هوش

تست هوش استدلال فضایی, تست هوش, سوالات تست هوش

تست هوش استدلال فضایی

تست های هوش استدلال فضایی انواع تست هوش استدلال فضایی: یکی از راه های تقویت هوش، استفاده ی آزمون…

معمای انرژي گرمایي دست



 جواب معما, سس کچاپ

 انرژي گرماي دست:
اگر به شما بگويم مي توانيد با گرماي دستتان يك سكه ۵۰ توماني را به حركت در آوريد، حتماً تعجب خواهيد نمود. اگر باور نمي كنيد مي توانيد با انجام اين آزمايش باورهايتان را متحول نماييد.

مواد و وسايل لازم: سكه ۵۰ توماني ۱ عدد - بطري شيشه اي نوشابه - مقداري آب.

بطري نوشابه را تا ۳/۱ از آب پر كرده و در يخچال بگذاريد. توجه نماييد كه در بطري را نبسته باشيد. حال وقتي كه بطري به اندازه كافي سرد شد قبل از خروج بطري از يخچال سكه خود را با كمي آب خيس كنيد و وقتي كه بطري را از يخچال در آورديد. بلافاصله سكه را در دهانه بطري بگذاري. حال قسمت خالي بطري را با دستانتان نگهداريد و به حركات سكه دقت كنيد.

Glass_Bottle-M.Klein
همانطور كه مشاهده مي كنيد سكه در دهانه بطري شروع به تكان خوردن مي نمايد. به نظر شما حركات سكه چه دليلي مي تواند داشته باشد؟

∞∞

∞∞

∞∞

∞∞

∞∞

∞∞∞∞

∞∞∞∞

جواب
با سرد شدن بطري هواي داخل بطري منقبض مي شود. به اين ترتيب هواي بيشتري داخل بطري جمع مي شود. وقتي شما با دستتان بطري را گرم مي كنيد، هواي داخل بطري منبسط شده و سعي در خارج شدن از بطري دارد كه فشار وارده از سوي هوا سكه را تكان مي دهد. دليل اينكه در بطري به مقدار ۳/۱ آب مي ريزيم نيز اين است كه آب داراي ظرفيت گرمايي ويژه بالايي است و وجود آب درون بطري شيشه اي موجب جلوگيري از ايجاد شك حرارتي مي شود.
منبع:kimiagar85.blogfa.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022