تمیز کردن مبل مخملبرای تمیز کردن مبل مخمل باید بدانید,تمیز کردن مبل مخمل ,تمیز کردن مبل مخمل در خانه

برای تمیز کردن مبل مخمل باید بدانید

 

بهترین روش تمیز کردن مبل مخمل

تمیز کردن مبل مخملی می تواند کمی مشکل باشد زیرا مخمل پارچه ظریفی است که به راحتی در اثر رطوبت و سایش آسیب می بیند. در این مقاله بیتوته چند نکته وجود دارد که می تواند به شما کمک کند مبل مخملی خود را تمیز کنید.

تمیز کردن مبل مخمل در خانه

کاناپه را جاروبرقی بکشید

به آرامی لکه ها را با پارچه بدون پرز و محلولی از آب گرم و صابون ظرفشویی پاک کنید

بخار برای از بین بردن چین و چروک بگذارید خشک شود.

 

کاناپه را جاروبرقی بکشید

ابتدا به جاروبرقی آماده نیاز دارید. از ابزار شکاف و ضمیمه برس نرم برای حذف گرد و غبار و کثیفی به آرامی استفاده کنید و بالشتک ها را بچرخانید. این کار را هنگام تمیز کردن هفتگی انجام دهید تا از تجمع گرد و غبار جلوگیری کنید و مبل خود را شاداب نگه دارید.

 

یک قدم فراتر بروید و روی یکی از بهترین جاروبرقی های دستی سرمایه گذاری کنید تا این کار بسیار آسان شود. اگر حیوان خانگی دارید، جاروبرقی یا غلتک پرزدار حیوان خانگی به از بین بردن موهای حیوان خانگی که ممکن است انباشته شده باشند کمک می کند.

 

از بخارپز یا اتو در تنظیم بخار استفاده کنید

هنگام تمیز کردن اثاثه یا لوازم داخلی ممکن است بخواهید برای پاک کردن چین و چروک ها زمان بگذارید. به محض اینکه متوجه شدید چین ها را بردارید تا از دائمی شدن آن ها جلوگیری کنید. می‌توانید از بخارشوی لباسی که فاصله مطمئنی با پارچه دارد یا اتوی خود را روی دستگاه بخارپز استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که اتو هرگز با پارچه تماس پیدا نمی کند.

 

برای تمیز کردن مبل مخمل باید بدانید,تمیز کردن مبل مخمل ,بهترین روش تمیز کردن مبل مخمل

تمیز کردن مبل مخمل

 

لکه های مرطوب را تمیز کنید

ریزش ها را به محض وقوع پاک کنید. فقط برای ایمن بودن، توصیه می‌کنیم اولین باری که از یک محصول تمیزکننده روی پارچه استفاده می‌کنید، در صورتی که باعث تغییر رنگ یا آسیب شود، آزمایش نقطه‌ای را روی یک ناحیه پنهان انجام دهید.

 

بر خلاف تمیز کردن مبل چرمی، در واقع به هیچ محصول تمیزکننده تخصصی نیاز ندارید. به سادگی آب گرم و مقداری صابون ظرف ملایم را در یک کاسه مخلوط کنید تا مقدار زیادی کف ایجاد شود و سپس پارچه بدون پرز خود را در محلول فرو کنید و رطوبت اضافی را از بین ببرید و به آرامی لکه ها را پاک کنید. کلید لکه کردن است، مالش نکنید. مالش شدید ممکن است به الیاف آسیب برساند و اثری بر جای بگذارد.

 

لوسی سرل، سردبیر جهانی Homes & Gardens می‌گوید: «من لکه‌ها را روی هر چیزی خیس پاک می‌کنم، اما شما نباید زیاد فشار بیاورید. اگر قرار باشد مبل مخملی ام را تمیز کنم، همیشه در جهت شمع مسواک می زنم. بعد از آن، من همیشه از یک پارچه خشک روی آن استفاده می کنم تا مخمل را دوباره به شکل برس درآورم. من هرگز، هرگز آن را مالش نمی دهم. من نیز سالانه آن را به صورت حرفه ای تمیز می کنم.

 

برای تمیز کردن مبل مخمل باید بدانید,تمیز کردن مبل مخمل ,نحوه تمیز کردن و مراقبت از مبل مخمل

تمیز کردن مبل مخمل در خانه

 

اشتباهاتی که هنگام تمیز کردن کاناپه مخملی باید از آنها اجتناب کنید

از این روش ها برای تمیز کردن کاناپه مخملی استفاده کنید و احتمال آسیب رساندن به آن بیشتر از بهبود ظاهر آن است.

 

1. به طور منظم جاروبرقی نکشید

به گفته متخصصان نظافت اگر جاروبرقی نکشید، پشته مخملی مبل شما می تواند به تدریج دچار ساییدگی و پارگی شود. آن را به طور منظم آنها توضیح می دهند که ذرات گرد و غبار به عنوان میلیون ها سطح ساینده کوچک عمل می کنند. شما می توانید با جارو کشیدن مرتب مبلمان مخملی خود از این امر جلوگیری کنید. به این ترتیب، گرد و غبار قبل از اینکه فرصتی برای آسیب رساندن به توده پیدا کند، از بین می رود.

 

2. نگذارید کاملا خشک شود

اگر یک کاناپه مخملی را تمیز کنید اما اجازه ندهید کاملا خشک شود، این کار به مواد آسیب می رساند و همچنین به مرور زمان باعث ایجاد بو می شود. زیاد طول کشیدن؟ از سشوار در پایین ترین حالت آن استفاده کنید و مراقب باشید که خیلی به پارچه نزدیک نشوید.

 

3. قرار دادن آن در نور مستقیم خورشید

هلامید می‌گوید: اجزای شیمیایی که به مخمل رنگ می‌دهند، می‌توانند توسط اشعه ماوراء بنفش از بین بروند، که به مرور زمان آن را کسل‌کننده نشان می‌دهد. وقتی UV یک رنگ را خراب می کند، برای همیشه از بین می رود. با پوشاندن کاناپه با پتو یا بستن پرده‌ها و پرده‌ها در زمان آفتابی خاص، از ایجاد تکه‌ها اجتناب کنید.

 

برای تمیز کردن مبل مخمل باید بدانید,تمیز کردن مبل مخمل ,بهترین شیوه تمیز کردن مبل مخمل

بهترین شیوه تمیز کردن مبل مخمل

 

4. عمل نکردن به اندازه کافی سریع روی لکه ها

پاک کردن لکه هایی که برای مدت طولانی روی مخمل باقی مانده اند بسیار سخت تر است، بنابراین اگر شراب یا غذا روی مبل ریخته اید، زمان بسیار مهم است.

 

5. تلاش برای تمیز کردن یک مبل خیس

اگر بنا به دلایلی مبل شما در اثر باران یا برف خیس شده است، مطمئن شوید که قبل از تمیز کردن آن را خشک کرده اید، هوگو گوئررو، تکنسین نظافت منزل و مشاور معتبر در Mattressive توصیه می کند. شما نمی توانید پارچه مرطوب را با آب صابون تمیز کنید. هوگو می گوید، فقط رطوبت را در اطراف پخش می کند و اوضاع را بدتر می کند.

 

6. استفاده از مواد شیمیایی خشن

هوگو توضیح می‌دهد که محصولاتی مانند سفیدکننده و آمونیاک احتمالاً رنگ را از مبل شما پاک می‌کنند که می‌تواند آن را کسل‌کننده و کهنه نشان دهد. بنابراین به صابون ظرفشویی و آب گرم بچسبید.

 

7. استفاده بیش از حد از آب

از آب زیاد روی پارچه استفاده نکنید - فقط باعث افتادگی و چروک شدن پارچه می شود، که این چیزی نیست که شما دنبال آن هستید!

 

8. خشک کردن آن در آفتاب یا توسط منبع گرما

هوگو می افزاید: کاناپه مخملی خیس خود را در معرض نور مستقیم خورشید یا نزدیک منبع گرما قرار ندهید، زیرا باعث کوچک شدن و محو شدن زودرس آن می شود.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------