از بین بردن بو و لکه ادرار حیوانات خانگیاز بین بردنplexiglas-wedding-card بو و لکه ادرار حیوانات خانگی, رفع بو و لکه ادرار حیوانات خانگی,از بین بردن بو و لکه ادرار و مدفوع حیوانات خانگی

از بین بردن بو و لکه ادرار حیوانات خانگی

 

رفع بو و لکه ادرار حیوانات خانگی

بیشتر ما حیوانات خانگی‌ را دوست داریم، ولی لکه‌ها و بوی‌هایی که از ادرار، مدفوع و استفراغ آنها پخش می شود را دوست نداریم. در این مقاله ما به شما شیوه پاک کردن لکهادرار، مدفوع یا استفراغ سگ یا گربه را آموزش دادیم. همراه بیتوته باشید.

از بین بردن بو و لک ادرار خشک شده حیوانات خانگی

مخلوط آب و سرکه و جوش شیرین 

برای رفع بو و لک ادرار خشک شده، می توانید از مخلوط آب و سرکه استفاده کنید. یک فنجان سرکه و یک فنجان آب را با هم مخلوط کنید و روی قسمت مورد نظر بریزید و قدری با دستمال روی آن بکشید. بگذارید یک تا دو ساعت سرکه روی آن قسمت بماند تا به خوبی بو را از بین ببرد. بعد از آن قدری پودر جوش شیرین روی آن بریزید و بگذارید چند ساعت دیگر روی محل ادرار بماند تا به خوبی لک را برطرف کند و بو را کامل جذب کند.

 

در پایان برای از بین بردن رد جوش شیرین از روی فرش دوباره مقدار کمی سرکه روی آن بریزید و جارو برقی را رویش بکشید تا از بین برود.

 

از بین بردنplexiglas-wedding-card بو و لکه ادرار حیوانات خانگی, رفع بو و لکه ادرار حیوانات خانگی,از بین بردن بوی ادرار حیوانات خانگی

رفع بو و لکه ادرار حیوانات خانگی

 

ترکیب آب و سرکه

یکی از محلول‌های خانگی برای رفع بوی نامطبوع بر روی سطوح، ترکیب آب و سرکه است. جالب است بدانید که حیوانات خانگی مانند سگ، به دنبال ادرار در مکان قبلی ادرارشان هستند. بنابراین طبیعی است که پاکسازی نکردن محل خطای ادرار، باعث تکرار آن می‌شود.

 

در این مواقع، توصیه می‌شود تا از محلول آب و سرکه استفاده کنید. بوی سرکه می‌تواند بوی ادرار را از بین ببرد و ضد عفونی کننده سنتی و نسبتا مطلوبی برای پاکسازی محیط باشد.

 

برای تهیه این محلول باید سرکه سفید تهیه کنید و آن را با نسبت 1 به 2 با آب ترکیب کنید. تلاش کنید این ترکیب برای چند دقیقه در محل باقی بماند و بعد، به‌وسیله تی کشی ساده، محل موردنظر را تمیز کنید.

 

از بین بردنplexiglas-wedding-card بو و لکه ادرار حیوانات خانگی, رفع بو و لکه ادرار حیوانات خانگی,چگونگی از بین بردن بوی بد حیوانات خانگی

از بین بردن بو و لکه ادرار و مدفوع حیوانات خانگی

 

محلول آب وایتکس

یکی از شایع ترین شیوه هایی که به شما کمک می‌کند تا بوی بد ادرار حیوانات خانگی را پاک کنید، استفاده از آب وایتکس است. این محلول معجزه آسا، به آسانی همه باکتری‌ها، ویروس‌ها و قطرات ایجاد کننده بو را ازبین می‌برد.

 

کافی است 1 واحد وایتکس را درون محلول 10 واحدی آب بریزید و مخلوط کنید. از این محلول می‌توانید برای ضد عفونی فضای زندگی حیوانات خانگی استفاده کنید.

 

این محلول بوی نامطبوع ادرار را از بین می‌برد و ریسک زندگی ویروس‌های خطرناک برای حیوانات خانگی را به صفر می‌رساند؛ ولی نکته مهمی که در زمان استفاده از آب وایتکس باید بدانید، استفاده نکردن از آن هنگام بودن حیوانات خانگی است. گاز و بوی ناشی از آب وایتکس صدمه جدی به ریه حیوانات خانگی وارد می‌کند و گاهی این صدمه تا اندازه ای جدی است که باعث مرگ حیوان می‌شود.

 

حتما در زمان استفاده، از دستکش و ماسک استفاده کنید و حیوان خانگی‌تان را از محیط دور کنید. باز گذاشتن درب و پنجره می‌تواند بوی نامطلوب و آسیب‌زای این محلول را زودتر برطرف شود.

 

از بین بردنplexiglas-wedding-card بو و لکه ادرار حیوانات خانگی, رفع بو و لکه ادرار حیوانات خانگی,از بین بردن بو و لکه ادرار و مدفوع حیوانات خانگی

از بین بردن بوی ادرار حیوانات خانگی

 

شیوه پاک کردن مدفوع حیوانات خانگی و لکه‌های استفراغ از روی لباس‌ها

برداشتن ماده جامد: کار پاک کردن را تا جایی که امکان دارد با برداشتن مواد جامد با لبه‌ای جسم تیز مثل چاقو، کاردک یا کاردک پلاستیکی آغاز کنید. جسم تیز را روی لکه ها را نکشید چون باعث می شود که لکه ها به عمق الیاف پارچه نفوذ پیدا کنند. چنانچه لکه خشک یا قدیمی است، مواد پوسته شده را خراش دهید یا با برس پاک کنید.

 

شستشو با آب: بعد از حذف مواد جامد، آن سوی پارچه که لکه‌ شده را زیر شیر آب سرد نگه دارید و بگذارید فشار آب لکه را از الیاف پارچه پاک کند.

 

نکته: هیچ زمان در شروع کار از آب گرم استفاده نکنید چون آب داغ پروتئین موجود در لکه را می پزد. این کار لکه را سفت و پاک کردن آن را دشوارتر می کند.

 

خیس کردن در محلول سفید کننده بر پایه اکسیژن: طبق دستورالعمل‌های روی بسته، محلولی از آب خنک و سفیدکننده بر پایه اکسیژن را با هم مخلوط کنید. به اندازه ای مخلوط کنید که همه پارچه، لباس و ... در آب خیس شود. بگذارید جسم لکه دار حداقل 4 ساعت یا به مدت یک شبانه روز در محلول خیس بخورد.

 

شستن در ماشین لباسشویی و خشک کردن: لباس یا ملافه را در ماشین لباسشویی با گرمترین دمای آب توصیه شده برای پارچه با استفاده از مواد شوینده سنگین بشویید. پیش از خشک کردن لباس، قسمت لکه دار روی لباس را چک کنید. هیچ وقت یک لباس یا پارچه لکه دار را در خشک کن داغ قرار ندهید. به جای آن، مراحل لکه برداری را تکرار کنید تا لکه از بین برود. 

 

از بین بردنplexiglas-wedding-card بو و لکه ادرار حیوانات خانگی, رفع بو و لکه ادرار حیوانات خانگی,از بین بردن بوی ادرار حیوانات خانگی

چگونگی از بین بردن بوی بد حیوانات خانگی

 

نکات کلیدی در مورد نظافت حیوان خانگی

- نظافت حیوان خانگی یکی از کارهای زمان‌بر است. برای اینکه بتوانید در وقت خود صرفه‌جویی کنید چند راه وجود دارد که در ادامه آن‌ها را برایتان آورده ایم.

 

- در قسمت ورودی درب یک فرش پهن کنید تا در زمان وارد شدن سگ یا گربه از بیرون پای خود را بر روی آن بگذارند. این کار مانع ورود خاک و کثیفی به خانه می‌شود. همین طور بهتر است قبل از ورود به خانه پاهایشان را با آب بشویید و بعد با یک دستمال آن‌ها را خشک کنید. با این کار به مقدار زیادی از کثیفی خانه جلوگیری می‌کنید.

 

- سگ‌ها و گربه‌ها موقع غذا خوردن اغلب غذای خود را به بیرون از ظرف می‌ریزند. بنابراین ظرف‌ غذا آن‌ها را در سینی‌های لبه‌دار بگذارید. با این کار لازم نیست هر روز اطراف ظرف غذاخوری آن‌ها را تمیز کنید.

 

- بخش کلیدی نظافت حیوان خانگی استفاده از وسایل پاک کننده شیمیایی است که به سرعت لکه‌ها و بوها را رفع می کند. بهتر است یک لکه‌بر قوی برای زمان‌های ضروری داشته باشید.

 

- چنانچه سگ یا گربه دارید و نگران لک شدن وسایل خود هستید از وسایل تیره‌تر استفاده کنید. مبل‌های تیره یا کابینت تیره لک را کمتر نشان می‌دهند.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------