نحوه شستن سوتین بدون آسیب رساندن به آننحوه شستن سوتین, شستن سوتین, شیوه شستن سوتین

نحوه شستن سوتین

 

شیوه شستن سوتین

برای شستن سوتین بدون آسیب رساندن به آن، انجام برخی مراقبت های اولیه ضروری است. چه با ماشین لباسشویی شسته شود و چه با دست، بسیار مهم است که یک راهنمای گام به گام را دنبال کنید تا سوتین شما کاملا تمیز و بدون تغییر شکل بماند.

نحوه شستن سوتین

سوتین یک لباس ظریف است که نباید مانند شلوار جین یا تی شرت آن را شست. اگر هدف افزایش عمر مفید آن است، لازم است کمی زمان بیشتری را به تمیز کردن آن اختصاص دهید. به نکات زیر توجه کنید!

 

دو روش برای شستن سوتین بدون آسیب رساندن به آن

1. سوتین را در ماشین لباسشویی بشویید

- برای شستن سوتین در ماشین لباسشویی داشتن کیف توری الزامی است. در غیر این صورت ممکن است لباس آسیب ببیند.

 

- برچسب های لباس زیر را بخوانید. به این ترتیب از پیشنهادات مراقبت از لباس مطلع خواهید شد.

 

- سوتین ها را با لباس های رنگ خودش بشویید. این به شما کمک می کند تا از حوادثی در مورد لباس هایی که ممکن است کهنه و لکه دار شوند جلوگیری کنید.

 

- سوتین ها را قبل از قرار دادن در ماشین لباسشویی ببندید. این به جلوگیری از گیر کردن آنها در همدیگر یا در لباس های دیگر کمک می کند. اگر یک سوتین ورزشی است، می توانید از این مرحله صرف نظر کنید.

 

- تمام لباس های زیر را در یک کیسه مشبک قرار دهید. این مورد با جلوگیری از اصطکاک مستقیم با بقیه لباس ها به محافظت از لباس ها کمک می کند. اگر ندارید، برخی از افراد از روبالشی استفاده می کنند. سوتین ها را با تا زدن از وسط و تنظیم کاسه ها، یکی روی دیگری قرار دهید.

 

نحوه شستن سوتین, شستن سوتین, روش های شستن سوتین

 شستن سوتین

 

- لباس زیر را با لباس های همرنگ جمع کنید. به خاطر داشته باشید که اینها باید سبک باشند، مانند تی شرت، روسری، پیراهن یا لباس خواب.

 

- از شوینده های ملایم، ترجیحاً برای لباس های ظریف استفاده کنید. فرمول های بسیار قوی می توانند الیاف و توری را خراب کنند.

 

- سوتین را خیس کنید (اختیاری). این مرحله را فقط در صورتی که لازم می دانید و لباسی که رنگ آن روشن است مانند سفید یا بژ انجام دهید.

 

- از چرخه شستشوی ظریف استفاده کنید. به همین دلیل، لازم است با لباس هایی که ظریف هم هستند، شسته شوند. چرخه ملایم یکی دیگر از اقداماتی است که به حفظ لباس های ظریف کمک می کند.

 

- آب سرد را انتخاب کنید به خاطر داشته باشید که لباس هایی که از جنس پارچه کشی هستند و دارای بند و کش هستند. همه این مواد در تماس با آب داغ خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند.

 

- کاسه ها را شکل دهید. پس از اتمام چرخه شستشو، سوتین ها را باز کنید و شکل اصلی خود را به آنها بدهید.

 

- آنها را با هوا خشک کنید. از استفاده از خشک کن خودداری کنید، زیرا گرما برای این لباس ها توصیه نمی شود. فقط با کمک گیره لباس آنها را به بند رخت آویزان کنید.

 

نحوه شستن سوتین, شستن سوتین,نحوه شستن سوتین بدون آسیب رساندن به آن

نحوه شستن سوتین با ماشین لباسشویی

 

2. سوتین خود را با دست بشویید

پر زحمت ترین روش شستن سوتین با دست است، اما این روش موثرترین است.

انتشاراتی توسط موسسه نظافت آمریکا اشاره می کند که شستن دست ها یکی از بهترین گزینه ها برای حفظ لباس های ظریف مانند سوتین است. این کار کمی زمان و توجه بیشتری را می طلبد، اما امکان برخورد ملایم تری با پارچه ها را فراهم می کند. نحوه کار به این صورت است:

 

نحوه شستن سوتین, شستن سوتین,نحوه شستن سوتین با دست

شیوه شستن سوتین با دست

 

- سینک را پر کنید. یا می توانید از تشت استفاده کنید. سپس کمی ماده شوینده ملایم به آن اضافه کنید و با دستان خود آن را با آب مخلوط کنید.

- بست ها را زیر آب ببرید. فراموش نکنید که انتخاب را بر اساس رنگ انجام دهید. این از خطر ایجاد لکه جلوگیری می کند.

- بگذارید لباس ها خیس بخورند. 15 تا 20 دقیقه خوب است. این زمان به مواد شوینده اجازه می دهد تا بقایای دئودورانت، عرق یا روغن را پاک کند. در صورت لزوم می توانید زمان خیس خوردن را افزایش دهید.

- سوتین ها را تکان دهید. از حرکات ناگهانی که ممکن است ساختار لباس را به خطر بیندازند، خودداری کنید.

نحوه شستن سوتین, شستن سوتین,نحوه شستن سوتین  با ماشین لباسشویی

چطوری سوتین های خود را بشوریم

 

- با آب فراوان بشویید. تا زمانی که آب تمیز بیرون بیاید، اگر سوتین کاسه ای یا فشاری است، با هر دو دست فشار دهید.

- فرآیند شستشو را تکرار کنید (اختیاری). این مرحله برای قطعات بسیار سنگین یا قطعاتی که مدت زیادی شسته نشده اند اعمال می شود.

- اجازه دهید آب آن خارج شود. سوتین ها را روی یک حوله تمیز و خشک قرار دهید و اجازه دهید آب اضافی آن خارج شود. همچنین می توانید آنها را بین دو پارچه فشار دهید.

- در هوای آزاد خشک کنید. پس از اینکه کاپ های سوتین را شکل اصلی خود دادید، می توانید برای آویزان کردن لباس زیر و جوراب خود از قفسه استفاده کنید. از آویزان کردن آنها به بند خودداری کنید، زیرا ممکن است باعث کشیدگی آنها شود.

 

نحوه شستن سوتین, شستن سوتین,شست و شوی صحیح سوتین

شست و شوی صحیح سوتین

 

این نکات را به کار ببرید و از سوتین های مورد علاقه خود مراقبت کنید:

- برای نگهداری طولانی‌تر سوتین‌ها، بهتر است حداقل یک روز پس از شستن آن‌ها را در کمد بگذارید.

- از سفید کننده های شیمیایی خودداری کنید، زیرا بر خاصیت ارتجاعی لباس تأثیر می گذارند.

- حتی می توانید محصول خود را با موادی مانند سرکه سفید و جوش شیرین درست کنید. برای برخی از انواع لکه ها، مانند عرق و بقایای غذا، آنها به خوبی عمل می کنند. در صورت لزوم، می توانید شستشو را با آب گرم تکمیل کنید. از دمای بسیار گرم خودداری کنید، زیرا می تواند به لاستیک و تسمه آسیب برساند.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------