آشنایی با صرافی ارزهای دیجیتال FTX و توکن بومی FTXصرافی FTX چیست, ثبت نام در صرافی ftx, صرافی متمرکز ارز دیجیتال

صرافی FTX چیست

 

نقد و بررسی صرافی FTX و آشنایی با توکنFTT

FTX یک صرافی متمرکز ارز دیجیتال است که متخصص در مشتقات و محصولات اهرمی است. از رایج ترین ارزهای رمزنگاری شده پشتیبانی می کند. محصولات کلیدی FTX شامل معاملات آتی، توکن های اهرمی، آپشن ها، قراردادهای MOVE و بازارهای نقدی است. FTX توکن‌های مبتنی بر ERC20 را ارائه می‌کند که تا 3 برابر اهرمی را در برابر جفت معاملاتی زیربنا به معامله‌گران ارائه می‌دهد.

توکن FTX چیست؟

FTT توکن بومی صرافی مشتقات ارزهای دیجیتال FTX است که معاملات آتی، توکن های اهرمی و معاملات OTC را ارائه می کند. مبادلات آتی هنوز هم دارای ایرادات فلج کننده بسیاری هستند که فضا را عقب نگه می دارند. ماموریت FTX حل این مشکلات و حرکت دادن فضای مشتقات به سمت تبدیل شدن به درجه سازمانی است. این برنامه‌های کاربردی متنوعی را ارائه می‌کند که برای کمک به کاربران خود و افزایش اثرات شبکه در سراسر پلتفرم در نظر گرفته شده است.

 

صرافی متمرکز ارز دیجیتال, توکن FTT, تاریخچه FTX

تاریخچه صرافی FTX

 

تاریخچه مختصری از FTX Token

FTX، یک صرافی مشتقات ارزهای دیجیتال که در آوریل 2019 آغاز به کار کرد، یک پلت فرم معاملاتی برای معاملات آتی و توکن‌های اهرمی بر روی افراد و سبد دارایی‌های کریپتو، معاملات خارج از بورس (OTC) و حتی گزینه‌های باینری در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکای 2020 است.

 

FTX با استفاده از یک استراتژی سه لایه انحلال که دارایی ها را با سفارشات با نرخ محدود می بندد و از صندوق بیمه برای محافظت از مشتریان در برابر ضرر استفاده می کند، ایجاد شده است. وثیقه به جای اینکه بین بسیاری از توکن ها توزیع شود تا بازار آتی متعارف را تکرار کند، در یک کیف پول استیبل کوین جهانی جمع می شود.

 

با توکن های اهرمی خود، FTX همچنین به معامله گران این امکان را می دهد که موقعیت های اهرمی یا کوتاه را بدون معامله در مارجین یا معاملات آتی بگیرند، حس معامله در بازارهای نقدی را شبیه سازی می کند اما اجازه می دهد 3x، -1x یا -3x در توکن های مختلف انجام شود. Alameda قدرت میز FTX OTC را تامین می کند که تقریباً 30 میلیون دلار هر روز بدون هیچ هزینه ای معامله می شود.

 

توکن FTT به صورت خصوصی در 27 جولای 2019 با عرضه اولیه 350,000,000 عرضه شد. کاربران بسته به دارایی های FTT خود، پس انداز کارمزد معاملاتی و بازپرداخت OTC را در یک طرح سطحی کسب می کنند. Token Burn FTX تا زمانی که نیمی از کل مقدار تمام شود، توکن ها را مجددا خریداری و می سوزاند. این سوخت معادل 33 ​​درصد از کل هزینه‌های جمع‌آوری‌شده توسط صرافی، 10 درصد خالص اضافه‌شده صندوق بیمه و 5 درصد کارمزد از سایر استفاده‌های پلتفرم خواهد بود.

 

خود تیم دارای 31.25 میلیون توکن است که طی یک دوره 3 ساله واگذار می شود: 50 میلیون توکن خریداری شده در راند 1 در طول سه ماه اول، 6.5 میلیون توکن خریداری شده در دور دوم در 1.5 ماه اول و 2.8 میلیون توکن خریداری شده است. توکن‌های خریداری‌شده در راند 3 در ماه اول واگذار شدند.

 

 توکن FTT, تاریخچه FTX, FTX چیست

نحوه عملکرد توکن FTX

 

نحوه عملکرد توکن FTX

FTX به شما امکان داد و ستد مشتقات ارز دیجیتال مانند آتی و اختیار را می دهد. FTX از توکن های اهرمی به جای معاملات حاشیه معمولی استفاده می کند که به معامله گران اجازه می دهد تا درآمد یا زیان خود را چهار برابر کنند. مشتریان ممکن است از آنها برای گرفتن یک موقعیت اهرمی بدون نیاز به پرداختن به پیچیدگی معاملات حاشیه کامل استفاده کنند.

 

به دلیل محدودیت در تجارت مشتقات خرده فروشی، وب سایت ایالات متحده آن، FTX.US، طیف محدودی از خدمات را ارائه می دهد. مشتقات ابزارهای تجاری پیچیده ای هستند که مستلزم قراردادهای تجاری برای خرید یا فروش یک چیز بدون مالکیت خود کالاهای اساسی هستند. آنها معامله گران را قادر می سازند تا پیش بینی کنند که آیا بازار افزایش یا کاهش خواهد یافت.

 

مجموعه FTX برای کاهش انواع مشکلاتی که مبادلات مشتقه موجود تجربه کرده اند، مانند رویه های معاملاتی وقت گیر، نقدینگی پایین و به اصطلاح "کلاوببک" در نظر گرفته شده است. برگشت پول زمانی اتفاق می‌افتد که پولی از چندین سرمایه‌گذار برای پرداخت ورشکستگی فرد دیگری ضبط می‌شود.

 

توکن FTX برای چه مواردی استفاده می شود؟

ارز رسمی پلتفرم معاملاتی اف تی ایکس ، FTT است که می‌توان از آن برای دریافت تخفیف و پاداش از FTX استفاده کرد. پلتفرم معاملاتی FTX یک صرافی آتی است که با ارائه پلتفرمی به مشتریان خود که استفاده از آن ساده و برای همه ذینفعان سودمند است، تلاش می‌کند تا معایب صرافی‌های ارز دیجیتال موجود را برطرف کند.

 

در حالی که هزینه های مبادله و توکن اهرمی در پلت فرم معاملاتی FTX به حداقل می رسد، FTT با این حال، برای محصولات نوآورانه مانند مبادله نقدی، معاملات اهرمی و گزینه‌های اختیاری استثناء می‌کند. دارندگان هیچ هزینه ای پرداخت نمی کنند، هیچ هزینه ای برای شما واریز یا برداشت نمی کنند، به استثنای ETH، توکن های ERC20 یا برداشت های بیت کوین (فقط برداشت 0.01 بیت کوین هزینه دارد).

 

 ثبت نام در صرافی ftx, صرافی متمرکز ارز دیجیتال, توکن FTT

امنیت FTX

 

امنیت FTX

FTX دارای ویژگی های مدیریت ریسک در سه حوزه اصلی است: حساب های شخصی، صرافی ها و سایر حوزه های امنیتی.

 

امنیت حساب شخصی

برای ثبت یک حساب FTX، شرکت به ترکیبی نیاز دارد که به الزامات شخصیت پیچیده پایبند باشد. علاوه بر این، درخواست های رمز عبور را برای الگوهای قابل پیش بینی اسکن می کند. هر حسابی که مطابقت نداشته باشد مجاز به ثبت نام نیست.

علاوه بر این، FTX از کاربران می‌خواهد تا احراز هویت دو مرحله‌ای (2FA) را تنظیم کنند. 2FA برای همه برداشت ها لازم است. علاوه بر این، اگر حساب کاربری اطلاعات تماس 2FA را حذف کند یا رمز عبور حساب تغییر کند، FTX برداشت‌ها را برای یک حساب قفل می‌کند.

 

FTX فعالیت کاربر را برای رفتار مشکوک نظارت و ردیابی می کند. اگر FTX یک تلاش غیرعادی برای ورود به سیستم مشاهده کند، FTX مالک حساب را برای تأیید بیشتر برای ورود موفقیت آمیز به سیستم مطلع می کند.

 

امنیت تبادل

FTX با Chainanalysis قرارداد می بندد تا فعالیت تجاری مشکوک را شناسایی کند. Chainanalysis یک راه حل انطباق در زمان واقعی و ضد پولشویی است که بر سپرده های بزرگ یا فعالیت های غیرعادی نظارت می کند.

FTX همچنین یک صندوق نقدینگی Backstop FTX را مدیریت می کند تا اطمینان حاصل کند که دارایی های نقدی برای تسهیل تجارت در دسترس هستند.

 

سایر ویژگی های امنیتی

FTX به کاربران اجازه می دهد تا از طریق استفاده از حساب های فرعی، لاگین های سفارشی ایجاد کنند. حساب‌های فرعی به چندین نفر اجازه می‌دهند به یک حساب دسترسی داشته باشند. با این حال، هر کاربر دارای سطوح مجوز قابل تنظیم است. هر ورود به سیستم را می توان به عنوان فقط خواندنی تعیین کرد (نمی توان هیچ معامله ای انجام داد اما می تواند فعالیت های تاریخی را مشاهده کند). علاوه بر این، لاگین های مختلف می توانند درجات مختلفی از قابلیت های برداشت را داشته باشند.

 

FTX همچنین به کاربران اجازه می دهد تا مجوزهای امنیتی را در مورد پروتکل های اینترنتی (IP) یا آدرس های کیف پول تعریف کنند. این تضمین می کند که فقط آدرس های اینترنتی یا کیف پول های مشخص شده می توانند در رابطه با یک حساب خاص تراکنش کنند.

 

تاریخچه FTX, FTX چیست, توکن اف تی ایکس

مزایا و معایب FTX

 

مزایا و معایب تبادل FTX

مزایای تبادل FTX

FTX در مقایسه با سایر صرافی های ارزهای دیجیتال، کارمزدهای معاملاتی معقولی را ارائه می دهد. این صرافی همچنین دارای اپلیکیشن موبایل، فرصت‌های معاملاتی پیشرفته و فرصت‌های معامله برای صدها سکه یا توکن مختلف است.

 

FTX همچنین دارای مشوق های متعددی به عنوان بخشی از برنامه VIP خود بر اساس حجم مبادلات است. 

علاوه بر این، زمانی که این نهادها FTT داشته باشند، مزایای بیشتری نیز وجود دارد. نگه داشتن 10000 دلار FTT باعث 15 درصد تخفیف در کارمزدها می شود، در حالی که نگه داشتن 100000 دلار FTT تخفیف 25 درصدی را به همراه دارد.

 

FTX به کاربران یک پیوند وابسته منحصر به فرد ارائه می دهد. هنگامی که کاربران جدید با استفاده از پیوند وابسته ثبت نام می کنند، کاربر ارجاع دهنده بین 25٪ تا 40٪ از هزینه های کاربر جدید بسته به مقدار FTT سهام دریافت می کند. علاوه بر این، آنها 5 درصد از هزینه های خود را پس خواهند گرفت. FTX همچنین این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که بر اساس تعداد ارجاع‌ها، حجم تولید شده توسط کاربران یا سایر معیارها، به کاربران پاداش بیشتری بدهد.

 

معایب تبادل FTX

چندین جنبه منفی بالقوه برای مبادله وجود دارد. FTX کاربران خود را تشویق می کند که برای استفاده از بلیط های پشتیبانی درخواست کمک کنند. برای کسانی که تماس مستقیم بیشتری مانند پشتیبانی چت زنده را ترجیح می دهند، مبادلات دیگر ممکن است مناسب تر باشند. علاوه بر این، پلت فرم جهانی FTX نمی تواند توسط ساکنان ایالات متحده استفاده شود. در عوض، ساکنان ایالات متحده باید به دلایل نظارتی از FTX US استفاده کنند.

 

اگرچه FTX طیف وسیعی از محصولات معاملاتی را ارائه می دهد، برخی از مبتدیان در این فضا ممکن است رابط یا گزینه ها را طاقت فرسا بدانند. FTX اغلب یک گزینه پیشرو برای معامله گران با تجربه تر در نظر گرفته می شود، در حالی که ممکن است برای مبتدیان کمتر مناسب باشد. اگرچه FTX دارای کارمزد معاملاتی پایینی است، اغلب کارمزدهای کمتری در سایر صرافی ها وجود دارد.

 

گردآوری:بخش سرمایه های دیجیتال بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022