آشنایی با بنیانگذاران، ویژگی ها و نحوه خرید ارز هدرا هش‌گراف (HBAR)توکن Hedera Hashgraph, ایمنی شبکه هدرا هش‌گراف, ارز دیجیتال هدرا هشگراف

توکن Hedera Hashgraph

 

ارز دیجیتال هدرا هش گراف چیست؟ نگاهی به رمز ارز HBAR

hdera Hashgraph یک شبکه ارز دیجیتال است که به دنبال این است که به عنوان یک پلتفرم عمل کند که هر کسی بتواند روی آن تراکنش داشته باشد و برنامه‌های کاربردی را اجرا کند، اما گروهی از کسب‌وکارها بر نرم‌افزار نظارت دارند. برای رسیدن به این هدف، هدرا مبادلات طراحی قابل توجهی ایجاد می کند که آن را از سایر پلتفرم ها متمایز می کند.

هدرا هش‌گراف (HBAR) چیست؟

هدرا هش‌گراف پرکاربردترین، پایدارترین شبکه عمومی در سطح سازمانی برای اقتصاد غیرمتمرکز است که به افراد و مشاغل اجازه می‌دهد تا برنامه‌های غیرمتمرکز قدرتمند (DApps) ایجاد کنند.

 

این سیستم به گونه‌ای طراحی شده است که سیستمی منصفانه‌تر و کارآمدتر باشد که برخی از محدودیت‌هایی را که پلتفرم‌های قدیمی‌تر مبتنی بر بلاک چین با آن مواجه هستند از بین می‌برد، مانند عملکرد کند و بی‌ثباتی.

 

از طریق یک عرضه اولیه سکه (ICO) در آگوست 2018 تأمین مالی شد و برای اولین بار دسترسی آزاد به شبکه اصلی خود را درست بیش از یک سال بعد در سپتامبر 2019 راه اندازی کرد. به عنوان بخشی از ICO، سرمایه گذاران توانستند توکن ابزار بومی پلتفرم (HBAR) را با کمترین قیمت ممکن خریداری کنند. 

 

توکن HBAR دارای نقش دوگانه در شبکه عمومی Hedera است.

اول و مهم‌تر از همه، HBAR سوختی است که خدمات Hedera مانند قراردادهای هوشمند ، ذخیره‌سازی فایل و تراکنش‌های منظم را تامین می‌کند. دوم، برای کمک به امنیت شبکه استفاده می‌شود، زیرا کاربران HBAR می‌توانند توکن‌های خود را برای کمک به حفظ یکپارچگی پلتفرم به اشتراک بگذارند.

 

(HBAR) ارز دیجیتال بومی Hedera Hashgraph است، پلتفرمی که به عنوان جایگزینی برای فناوری بلاک چین سنتی قرار گرفته و هدف آن برتری در سرعت، کارایی و امنیت است.

بلاک‌چین‌های قدیمی‌تر تمایل دارند از یک مکانیسم اجماع مانند اثبات کار ( PoW ) برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها استفاده کنند، در حالی که بلاک‌چین‌های جوان‌تر، اثبات سهام (PoS) را انتخاب کردند.

 

سیستم هدرا هشگراف ساختاری دارد که از ابتدا به خصوص برای پروژه ایجاد شده است. Hedera مبتنی بر یک مدل PoS است که اعتقاد بر این است که کارایی تأیید تراکنش در شبکه را افزایش می دهد، سطح بالایی از امنیت را ارائه می دهد و شبکه را در برابر حملات هکرها محافظت می کند. اکوسیستم آن دارای الگوریتم اجماع هشگراف و سازمان جهانی سازمانی است.

 

Hedera Hashgraph یک فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) است. به گفته وب سایت پروژه، Hedera با سایر بلاک چین ها متفاوت است زیرا از الگوریتم اجماع جدیدی به نام هشگراف استفاده می کند. قصد دارد تراکنش ها را سریعتر پردازش و اجرا کند، تاخیرها را حذف کند و شاخص TPS (تراکنش در ثانیه) را هموار کند. ادعا می شود که هشگراف یک ارتقاء در سرعت تراکنش، هزینه و مقیاس پذیری است.

 

شبکه ارز دیجیتال, بنیانگذاران هدرا هشگراف, Hedera Hashgraph

خدمات توکن Hedera Hashgraph

 

خدمات شبکه اصلی توسط Hedera:

• سرویس اجماع (HCS). با HCS، مشتریان پیام‌هایی را به شبکه ارسال می‌کنند تا در مورد زمان‌بندی و سفارش توافقی مذاکره کنند. در این حالت، حالت آفلاین ذخیره می شود و کاربران می توانند حریم خصوصی و کنترل دسترسی را تعریف کنند.

• سرویس توکن هدرا (HTS). به لطف HTS، ایجاد و مدیریت توکن در دسترس مشتریان است. از توکن سازی داخلی پشتیبانی می کند.

 

هدف هدرا هش‌گراف افزایش سرعت تراکنش هاست. علاوه بر این، شبکه همچنین بر عملیات با حجم بالا متمرکز است: پرداخت های خرد، یکپارچگی داده ها و توکن سازی.

مانند EVM، شبکه Hedera یک ماشین مجازی دارد که قراردادهای هوشمند را به زبان برنامه نویسی Solidity می نویسد. علاوه بر این، Hedera مجموعه ای از چک های داخلی KYC و AML را ارائه می دهد.

 

از نقطه نظر فنی، Hedera نوعی فناوری دفتر کل توزیع شده است. این یک هشگراف یا الگوریتم اجماع است که در آن کاربران در مورد ترتیب انجام تراکنش ها توافق می کنند. با این حال، هدرا دقیقاً یک بلاک چین نیست. ویژگی های خاص خود را دارد و متفاوت عمل می کند. با هش‌گراف، تمام شاخه‌های تراکنش ادغام می‌شوند، هیچ معادل بلوکی دور ریخته نمی‌شود و از هر کدام برای رسیدن به اجماع استفاده می‌شود.

 

یکی از قابل توجه ترین ویژگی های شبکه، پروتکل Gossip-about-Gossip است. به گفته دکتر Leemon Baird، مخترع Hedera، گره‌های درون سیستم به‌طور تصادفی داده‌های مربوط به خود را از طریق هش‌گراف با استفاده از پروتکل Gossip به گره‌های دیگر منتقل می‌کنند. به زودی، همه گره های یک خوشه با یکدیگر آشنا می شوند. سپس یک ساختار داده مشخص تشکیل می شود. این شامل محموله ای از تراکنش ها، مهر زمانی، امضای دیجیتال و هش های ساختارهای قبلی است.

 

HBAR توکن بومی Hedera است که برنامه های کاربردی را در شبکه Hedera تقویت می کند. HBAR برای پرداخت خدمات شبکه، هزینه های تراکنش، پرداخت های درون برنامه ای و پرداخت های خرد استفاده می شود. توسعه‌دهندگان می‌توانند هزینه‌های شبکه را با توکن‌های HBAR پرداخت کنند، یعنی: کار با قراردادهای هوشمند ، ذخیره‌سازی فایل و تبادل ارز. HBAR برای ایجاد انگیزه و پرداخت به گره های شبکه استفاده می شود.

 

هدرا هشگراف دارای یک سیستم حکمرانی غیرمتمرکز است که از هم جدا شده است. تمام تصمیمات حیاتی در مورد سیاست قیمت گذاری، به روز رسانی نرم افزار و مدیریت ثروت توسط شورای حاکم اتخاذ می شود.

 

خرید هدرا هش گراف, تحلیل هدرا هش گراف, کیف پول هدرا هش گراف

بنیانگذاران هدرا هشگراف

 

بنیانگذاران هدرا هشگراف چه کسانی هستند؟

Hedera Hashgraph دو بنیانگذار دارد: لیمون برد و منس هارمون.

دکتر Leemon Baird به عنوان سرمایه‌گذار الگوریتم اجماع توزیع شده هش‌گراف شناخته می‌شود و در حال حاضر به عنوان دانشمند ارشد Hedera فعالیت می‌کند.

قبل از تأسیس هدرا هشگراف، بیرد بیش از یک دهه تجربه در زمینه های مختلف علوم رایانه و نقش های امنیتی داشت و قبلاً به عنوان دانشمند ارشد تحقیقاتی در مرکز آکادمی توسط تحقیقات فضای مجازی کار می کرد. او همچنین سمت یکی از بنیانگذاران و CTO در Swirlds Inc.، پلتفرمی برای ساخت DApps را دارد.

 

از سوی دیگر، منس هارمون، مدیرعامل هدرا و یک مدیر اجرایی با تجربه فناوری و کارآفرین با تجربه است. هارمون حدود دو دهه تجربه در نقش های اجرایی در شرکت های برجسته دارد - که بسیاری از آنها در صنعت امنیت فناوری اطلاعات هستند. مانند دکتر لیمون بیرد، منس هارمون نیز جایگاه دوم را در شرکت Swirlds به عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل آن دارد.

علاوه بر بنیانگذاران، تیم رهبری هدرا همچنین شامل بیش از دوازده نفر است که بسیاری از آنها مشاغل برجسته ای داشته اند.

 

چه چیزی هدرا هشگراف را منحصر به فرد می کند؟

برخلاف سایر پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال، هدرا هشگراف بر روی یک بلاک چین معمولی ساخته نشده است. در عوض، یک نوع کاملاً جدید از فناوری دفتر کل توزیع شده به نام Hashgraph را معرفی می کند.

 

این فناوری به آن اجازه می دهد تا در بسیاری از گزینه های مبتنی بر بلاک چین در چندین زمینه کلیدی از جمله سرعت، هزینه و مقیاس پذیری بهبود یابد. تراکنش‌های Hedera دارای میانگین کارمزد تراکنش فقط 0.0001 دلار آمریکا هستند و معمولاً در کمتر از پنج ثانیه نهایی می‌شوند. به طور کلی، هدرا هشگراف ادعا می کند که می تواند بیش از 10000 تراکنش در ثانیه (TPS) (در مقایسه با 5 تا 20 تراکنش برای اکثر بلاک چین های مبتنی بر اثبات کار (PoW)) را انجام دهد.

 

این پلتفرم چندین سرویس اصلی شبکه را ارائه می دهد. این شامل:

• یک سرویس توکن که به کاربران این امکان را می‌دهد تا به راحتی توکن‌های قابل تعویض و غیرقابل تعویض ( NFT ) را تنها با چند خط کد در Hedera پیکربندی و برش دهند.

• یک سرویس اجماع که به عنوان یک لایه اعتماد برای هر برنامه یا شبکه ای عمل می کند که به گزارش رویدادهای ایمن و قابل تأیید نیاز دارد.

• ابزارهای قرارداد هوشمند که به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه های غیرمتمرکز قدرتمند و کارآمد بسازند.

• خدمات ذخیره سازی غیرمتمرکز فایل با ویژگی هایی شامل اثبات حذف، تغییرپذیری کنترل شده و انقضای فایل مبتنی بر زمان است.

 

ارز دیجیتال هدرا هشگراف, خرید هدرا هش گراف, تحلیل هدرا هش گراف

ایمنی شبکه هدرا هش‌گراف

 

شبکه هدرا هش‌گراف چگونه ایمن است؟

Hedera Hashgraph از یک سیستم اجماع جدید به نام Hashgraph consensus برای ایمن نگه داشتن شبکه خود استفاده می کند.

این از یک شورای حاکم چرخشی متشکل از حداکثر 39 سازمان بسیار متنوع استفاده می کند که در 11 صنعت مختلف فعالیت می کند. اینها با هدایت پایگاه کد Hedera، رأی گیری در مورد تصمیمات پلتفرم و راه اندازی گره های اولیه در شبکه عمومی Hedera درگیر هستند.

 

Hedera از شکل جدیدی از اثبات سهام (PoS) استفاده می کند که به کاربران HBAR اجازه می دهد منابع خود را برای کمک به محافظت از شبکه به اشتراک بگذارند. در حال حاضر، تمام گره‌های Hedera یا توسط خود Hedera یا اعضای شورای حاکم مدیریت می‌شوند، اما برنامه‌هایی برای تغییر سیستم بدون مجوز در آینده وجود دارد.

 

به طور کلی، تنظیمات امنیتی Hedera تضمین می‌کند که به تحمل خطای بیزانسی «ناهمزمان» (ABFT) دست می‌یابد، به این معنی که می‌تواند هم زمان و هم ترتیب مجموعه‌ای از تراکنش‌ها را تضمین کند، حتی اگر برخی از داده‌ها به تأخیر افتاده یا از بین بروند.

 

از کجا می توان هدرا هشگراف (HBAR) خرید؟

HBAR یک دارایی دیجیتال محبوب است که برای تجارت در چندین پلتفرم صرافی برجسته، از جمله Binance ، Bittrex و Huobi Global در دسترس است.

 

برخی از محبوب‌ترین جفت‌های معاملاتی HBAR عبارتند از HBAR/USDT، HBAR/BTC و HBAR/ETH، و همچنین چندین گزینه معاملاتی فیات برای این ارز دیجیتال وجود دارد، از جمله HBAR/USD، HBAR/KRW و HBAR/INR.

 

گردآوری:بخش سرمایه های دیجیتال بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022