همه چیز درباره ارز رپد بیت کوین (WBTC)؛توکنی با پشتوانه بیت کویننحوه تبدیل BTC به WBTC, نحوه ایجاد رپد بیت کوین, بنیانگذاران رپد بیت کوین

ارز دیجیتال رپد بیت کوین

 

معرفی و اطلاعات ارز دیجیتال رپد بیت کوین (WBTC)  

رپد بیت کوین (Wrapped bitcoin) یک توکن ERC20 است که توسط بیت کوین 1:1 در بلاک چین اتریوم پشتیبانی می شود. WBTC نقدینگی بیت کوین را به اکوسیستم اتریوم از جمله صرافی های غیرمتمرکز (DEX) و برنامه های مالی می آورد. WBTC بیت کوین را با فرمت ERC20 استاندارد می کند و قراردادهای هوشمندی برای بیت کوین ایجاد می کند.

رپد بیت کوین (WBTC) چیست؟

رپد بیت کوین یک نسخه توکن شده بیت کوین (BTC) است که بر روی بلاک چین اتریوم (ETH) اجرا می شود.

WBTC با ERC-20 (استاندارد سازگاری اولیه بلاک چین اتریوم) مطابقت دارد و به آن اجازه می دهد تا به طور کامل در اکوسیستم صرافی های غیرمتمرکز، خدمات وام رمزنگاری، بازارهای پیش بینی و سایر برنامه های مالی غیرمتمرکز دارای ERC-20 ادغام شود.

 

WBTC همچنین توسط بیت کوین با نسبت 1:1 از طریق شبکه ای از بازرگانان و متولیان نظارت خودکار پشتیبانی می شود و تضمین می کند که قیمت آن همیشه به بیت کوین متصل است و به کاربران امکان می دهد نقدینگی را بین شبکه های BTC و ETH به صورت غیرمتمرکز انتقال دهند.  

 

ایمنی شبکه رپد بیت کوین, صرافی های رپد بیت کوین, رپد بیت کوین

نحوه ایجاد رپد بیت کوین

 

Wrapped Bitcoin چگونه تاسیس شد؟

WBTC در ژانویه 2019 راه اندازی شد. BitGo، Kyber Network و Ren برای یافتن راهی برای کاربران برای آوردن نقدینگی بیشتر به اکوسیستم اتریوم همکاری کردند و به این ترتیب رپد بیت کوین ایجاد شد. 

 

رپد بیت کوین چگونه ایجاد می شود؟

ایجاد رپد بیت کوین، ارز دیجیتال پیشرو در جهان بیت کوین را وارد دنیای اکوسیستم DeFi اتریوم می کند. توکن WBTC از استاندارد توکن ERC-20 پیروی می کند و توکن هایی برای کسانی که می خواهند بیت کوین را به WBTC تبدیل کنند ساخته شده است.

 

تمام بیت کوین های قابل تبدیل در اختیار یک متولی است که در استخراج و سوزاندن توکن های مبتنی بر اتریوم شرکت می کند. هنگامی که WBTC سوزانده می شود، کاربر می تواند موجودی BTC خود را از متولی بازپس گیرد. در حین استخراج، کاربران بیت کوین را برای ذخیره به نگهبان ارسال می کنند و معادل آن را در توکن های WBTC دریافت می کنند. BitGo بزرگترین متولی رپد بیت کوین است و آنها تعداد مشخصی از WBTC را استخراج کرده و به آدرس اتریوم تاجر ارسال می کنند.

 

کاربری که می‌خواهد بین wBTC و BTC مبادله کند، یک معامله (از طریق یک مبادله متمرکز یا مبادله اتمی در یک صرافی غیرمتمرکز) برای انتقال وجوه به تاجر انجام می‌دهد. پس از نهایی شدن، کاربر می تواند از BTC/wBTC خود به دلخواه خود استفاده کند. اگر WBTC به BTC تبدیل شود، موجودی Wrapped Bitcoin مربوطه از طریق یک تراکنش رایت از بین می رود.

 

WBTC DAO متشکل از اعضای حاکم است که در مورد ارتقاء و تغییرات مهم در پروتکل تصمیم می گیرند. علاوه بر این، این اعضا می توانند به عنوان تاجر یا متولی مدیریت دارایی های BTC خدمت کنند.

 

نحوه تبدیل BTC به WBTC, نحوه ایجاد رپد بیت کوین, بنیانگذاران رپد بیت کوین

کاربرد ارز دیجیتال رپد بیت کوین

 

چه کاری می توانید با WBTC انجام دهید؟

از آنجایی که توکن‌های بیت‌کوین پیچیده به استاندارد توکن ERC-20 پایبند هستند، می‌توان از آن‌ها در اکوسیستم گسترده‌تر اتریوم استفاده کرد. این شامل تجارت آنها در صرافی های غیرمتمرکز ، مانند Uniswap ، 1Inch ، Sushiswap و بررسی فرصت های مالی غیرمتمرکز از طریق پروتکل ها و پلتفرم های پشتیبانی کننده از WBTC است.

 

فرصت های DeFi برای WBTC از اعطای وام و استقراض گرفته تا ییلد فارمینگ ، مبادله توکن و استخرهای نقدینگی را شامل می شود. پروتکل ها و پلتفرم های مختلفی از رپد بیت کوین شده پشتیبانی می کنند، از جمله Aave ، Balancer ، Compound ، MakerDAO . برخی از این ارائه دهندگان ممکن است توکن های حاکمیتی مبتنی بر پلتفرم را به عنوان انگیزه اضافی صادر کنند.

 

استفاده از WBTC به عنوان وثیقه برای وام با پشتوانه رمزنگاری می تواند گزینه قابل توجهی برای مشاغل باشد. علاوه بر این، دارندگان WBTC می توانند از عرضه نقدینگی سود کسب کنند، اگرچه APY نسبتاً پایین خواهد بود.

 

یکی دیگر از گزینه‌های WBTC، شرکت در معاملات حاشیه‌ای است، جایی که رپد بیت کوین شده برای مارجین کردن تجارت اتریوم ، استیبل کوین‌ها و سایر توکن‌های ERC-20 استفاده می‌شود. کاربران از WBTC استفاده می کنند تا امنیت صندوق را در حین معامله افزایش دهند. این فرآیند کاملاً غیرقانونی است و با فناوری قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌شود.

 

بنیانگذاران رپد بیت کوین چه کسانی هستند؟

پروژه Wrapped Tokens، که WBTC بخشی از آن است، توسط افراد تأسیس نشده است، بلکه پروژه مشترک سه سازمان است: BitGo، Kyber Network و Ren .

BitGo، که در سال 2013 توسط دانشمند کامپیوتر و کارآفرین آمریکایی مایک بلشی تأسیس شد، یک شرکت نهادی نگهداری دارایی دیجیتال، تجارت و خدمات مالی است. BitGo علاوه بر اینکه یکی از توسعه دهندگان WBTC است، به عنوان متولی اصلی آن نیز عمل می کند، نهادی که توکن های WBTC و کلیدهای مورد نیاز برای ضرب بیشتر آنها را در اختیار دارد.

 

شبکه Kyber یک پروتکل نقدینگی روی بلاک چین است که امکان ادغام توکن های مختلف ارزهای دیجیتال و برنامه های DeFi را فراهم می کند. این شرکت در سال 2017 توسط Loi Luu، Victor Tran و Yaron Velner تاسیس شد و در سنگاپور مستقر است. همراه با رن، شبکه Kyber به ایجاد WBTC کمک کرده است و هنوز هم به عنوان یک تاجر در شبکه خود خدمت می کند ، موسسه ای که توکن های WBTC را ضرب و می سوزاند تا نسبت 1:1 توکن ها به ذخایر BTC را حفظ کند.

 

همانند Kyber، رن شرکتی است که بر روی یکپارچه‌سازی متقابل بلاک‌چین دارایی‌های ارزهای دیجیتال و برنامه‌های کاربردی DeFi از طریق راه‌حل‌هایی مانند RenBridge، RenVM و موارد دیگر متمرکز است. این شرکت در سال 2017 توسط تایانگ ژانگ و لونگ وانگ تاسیس شد.

 

ارز WBTC, توکن Wbtc, تاریخچه رپد بیت کوین

نحوه تبدیل BTC به WBTC

 

چگونه BTC را به WBTC تبدیل کنیم؟ 

برای تبدیل BTC به WBTC، کاربر می‌تواند از هر یک از پلتفرم‌هایی که در صفحه شرکای WBTC برچسب "بازرگان" دارد، بازدید کند.

کاربر موظف است هویت خود را از طریق رویه «مشتری خود را بشناس» (KYC) تأیید کند. 

پس از آن، کاربر باید بیت کوین خود را به کیف پول بیت کوین تاجر منتقل کند.

هنگامی که تاجر BTC را دریافت کرد، تاجر مقدار WBTC را که قرار است برش داده شود، به متولی BitGo اطلاع می‌دهد.

پس از به دست آوردن 6 تأیید تراکنش BTC، متولی مقداری معادل WBTC تولید می کند.

در نهایت، WBTC به کیف پول اتریوم کاربر ارسال می شود.

 

چگونه WBTC را به BTC تبدیل کنیم؟

کاربر درخواست بازخرید بیت کوین با WTBC را آغاز می کند.

تاجر برای مقدار WBTC که باید بازخرید شود، یک تراکنش رایت ایجاد می کند.

پس از 25 تایید بلوک اتریوم، متولی مقداری معادل BTC را به آدرس بیت کوین تاجر ارسال می کند.

Custodian یک تراکنش اتریوم انجام می دهد که درخواست رایت را به عنوان تکمیل شده علامت گذاری می کند.

کاربر برای بازخرید بیت کوین تحت روش KYC قرار می گیرد.

پس از انجام این کار، تاجر بیت کوین را به آدرس کیف پول BTC کاربر ارسال می کند.

 

چگونه WBTC را پیگیری کنیم؟

تبدیل بین WBTC و BTC به صورت شفاف انجام می شود. کاربران می توانند به داشبورد دفترچه سفارش WBTC مراجعه کنند تا رکوردی از تمام استخراج و رایت WBTC در شبکه اتریوم مشاهده کنند. 

 

همچنین، کاربران می‌توانند به داشبورد اثبات دارایی‌های WBTC دسترسی داشته باشند تا مبلغ تراکنش و کل مبلغ بیت کوین را مشاهده کنند. این سیستم انجام ممیزی های منظم را آسان می کند و روش خوبی برای حفظ اعتماد کاربران خود می باشد.

 

ایمنی شبکه رپد بیت کوین, صرافی های رپد بیت کوین, رپد بیت کوین

خطرات استفاده از ارز دیجیتال رپد بیت کوین

 

خطر استفاده از WBTC چیست؟

برخی از بزرگترین نگرانی های استفاده از WBTC تمرکز و اعتماد است. همه WBTC پشتیبان BTC در BitGo، یک نهاد متمرکز، ذخیره می‌شوند. BitGo به عنوان یک نقطه اصلی شکست در نظر گرفته می شود زیرا در حال حاضر تنها متولی نظارت بر WBTC است. همچنین، کاربران باید کاملاً به BitGo اعتماد کنند تا با خیال راحت بیت‌کوین خود را ذخیره کند و به درخواست‌های بازخرید کاربران احترام بگذارد. 

 

ذکر این نکته ضروری است که BitGo یکی از معتبرترین متولیان متمرکز در جهان است و یکی از پیشرفته‌ترین پروتکل‌های امنیتی سکه را در اختیار دارد. فراموش نکنید، آنها تحت پوشش بیمه دارایی دیجیتال به ارزش 100 میلیون دلار در صورت بروز اتفاق بد هستند.

 

راه های دیگری برای به دست آوردن WBTC چیست؟

اگر کاربران تصمیم بگیرند برای WBTC ضرب نکنند، می‌توانند WBTC را در بلاک چین اتریوم مانند هر توکن ERC-20 از طریق صرافی‌های غیرمتمرکز مانند Uniswap یا SushiSwap خریداری کنند.

 

رپد بیت کوین شده کجا قابل معامله است؟

شما می توانید رپد بیت کوین شده را در هات بیت ، Uniswap (v3) و بایننس معامله کنید. جفت های معاملاتی محبوب برای رپد بیت کوین در بازار شامل WBTC/USD ، WBTC/CAD ، WBTC/AUD ، WBTC/GBP ، WBTC/INR ، و WBTC/PHP است.

 

گردآوری:بخش سرمایه های دیجیتال بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022