بازتاب خبر درگذشت محمدرضا شجریان در رسانه‌های معتبر جهان/صحبت‌های همایون در میان دوستداران پدرشاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
خبر درگذشت محمدرضا شجریان در رسانه های معتبر دنیا از گاردین تا فرانس ۲۴ و آسوشیتدپرس بازتاب داشت.

به گزارش خبرآنلاین، خبر درگذشت محمدرضا شجریان تنها در ایران تیتر رسانه ها نشده است. رسانه های معتبر دنیا از این خبر ناگوار نوشته اند.

 

« استاد موسیقی ایرانی» عنوانی است که آسوشیتدپرس برای محمدرضا شجریان در نظر گرفته است. گزارش مفصلی که در رابطه درگذشت شجریان در این رسانه معروف منتشر شده، احیای موسیقی سنتی ایران را از کارهای خسروی آواز ایران دانسته است. در این گزارش به جوایز بین المللی شجریان من جمله جایزه یونسکو در سال ۱۹۹۹ و مدال موتزارت در سال ۲۰۰۶ اشاره شده است.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

گاردین هم خبر درگذشت شجریان را پوشش داده است. در خبر گاردین از صدای متفاوت شجریان یاد شده که استفاده از آن در کودکی با قرآن خواندن آغاز شده است.

 

در خبر فرانس ۲۴ از عنوان« خواننده اسطوره ای ایران» برای محمدرضا شجریان استفاده شده است. این شبکه فرانسوی نوشته است:« شجریان که تجسم موسیقی سنتی و کلاسیک در ایران بود پس از نبردی طولانی با سرطان از دنیا رفت.»

 

یکی دیگر از رسانه های سرشناس که این خبر را پوشش داده اند، واشنگتن پست است.

 

صحبت‌های همایون شجریان در میان دوستداران پدرش جلوی بیمارستان

 همایون شجریان در میان دوستداران محمدرضا شجریان که خود را به بیمارستان جم رسانده بودند حاضر شد و با آنها صحبت کرد.

 

پس از اعلام خبر درگذشت استاد شجریان جمعیت زیادی از دوستان خسروی آواز ایران مقابل بیمارستان محل درگذشت او جمع شدند و با هم‌خوانی بخشی از آوازهای او با خانواده این هنرمند فقید ابراز همدردی کردند.

 

همایون شجریان فرزند استاد شجریان با حضور در میان این افراد که از او درخواست می‌کردند مراسم تشییع در تهران برگزار شود، در سخنانی گفت: من به خاطر شرایط کرونا نه می‌توانم از کسی بخواهم که به برای مراسم تشییع بیاید و نه می‌توانم بگویم نیایید. فردا بر پیکر استاد نماز می‌خوانیم و به مشهد منتقل می‌کنیم. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------