واقعاً «ممنوعه» به فصل 2 رسید؟اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,مجموعه ممنوعه

 دوشنبه هفته گذشته، قسمت سیزدهم سریال «ممنوعه» به کارگردانی امیر پورکیان در شبکه نمایش خانگی توزیع و قرار بر این شد که ادامه سریال، دوشنبه بعد (دیروز) در قالب فصل دوم منتشر شود. اما حکایت فصل دوم «ممنوعه»، متفاوت از فصل دوم دیگر مجموعه‌های تلویزیونی است.


در حالت عادی، وقتی یک سریال به نقطه پایان می‌رسد اگر شخصیت‌ها یا قصه، این ظرفیت را داشته باشند که ادامه یابند و از دل آن‌ها ماجراهای جدیدی خلق شود، سریال طی فصل یا فصل‌های دیگری ادامه پیدا می‌کند. اما ظاهراً در «ممنوعه»، معنی «فصل دوم» عوض شده است. در واقع در این سریال معرفی شخصیت‌ها، شکل گرفتن روابط میان آن‌ها، طرح ماجرای اصلی و قصه‌های فرعی سریال با روندی بسیار کند، طی 12 قسمت طول کشیده و قصه تازه از قسمت سیزدهم (قسمت آخر فصل اول) به جریان افتاد. اتفاقات مختلفی که در این قسمت و قسمت اول فصل 2 برای شخصیت‌های قصه رخ داده، هرکدام یک مقدمه‌چینی بسیار طولانی داشته‌اند که به علت همین مقدمه طولانی، مخاطب خیلی زودتر از این‌ها رخ دادن آن اتفاقات را پیش‌بینی کرده و در مجموع، بخش ویژه‌ای در قصه به حساب نمی‌آیند.


آن چه تماشاگر در سریال «ممنوعه» می‌بیند تنها ادامه قصه‌ای است که از ابتدا روایت شده، نه فصل جدیدی از این مجموعه. هرچند که نام فصل دوم روی آن گذاشته و قطعه جدیدی برای تیتراژ آن در نظر گرفته شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------