نامه‌ای به سیروان خسروی!اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,سیروان خسروی

سلام سيروان خسروي، چه خبر؟! روبه‌راهي؟ رو به رشدي؟ همين اول نامه از تو خواهش مي‌کنم که فراموش نکني من به عنوان يک مخاطب ساده، اغلب آهنگ‌هايي که ساختي و خواندي را دوست دارم؛ يعني مي‌خواهم بگويم اين نامه ابدا ربطي به مساله موسيقي ندارد.سيروان باور کن توييتت را که خواندم با خودم گفت: «اوه شت پسر! چه متفاوت.» خصوصا آنجا که نوشته بودي آفتاب‌پرست نباشيم، چون حدود هفتاد و نه ميليون ايراني آفتاب‌پرست هستند به جز تو! حالا يک مواردي از پول‌پرستي و آهن‌پرستي هم مشاهده شده که ولش کن اصلا!تو در توييت نوشته‌اي که: نه بنفش شدم، نه تكرار كردم و نه سياه مي‌شوم؛ ولى افسوس كه هنوز هم بسيارند كساني كه دنباله‌رو سلبريتي‌هاى آفتاب‌پرستى هستند كه يك روز بنفشند، يك روز عزادارند، يك روز به فلان كانديدا اعتقاد راسخ دارند، روز ديگر تظاهر به فريب‌خوردگى مي‌کنند.

 

سيروان اين دوره‌هاي «خود خاص‌پندازي» را کجا گذراندي؟ استادت چه کسي بوده؟!مراحل تدريس چه بوده که تو چنين خاص و متفاوت از ما بيسوادها و شارلاتان‌ها شده‌اي؟! اين حجم از تفاوت واقعا طبيعي نيست سيروان! به من حق بده که کپ کنم و به ژاژخايي بيفتم!واقعيت اين است که در مورد توييت تو حرف بسيار است. مثلا اولش گفتي نه بنفش بودي و نه امروز سياه مي‌شوي! تو خيلي باهوشي! اما کاش آنقدر باهوش باشي که بفهمي همه مثل تو تيز نيستند و يک‌جاي خطا هم براي ما معمولي‌ها باقي بگذاري‌.ببين اساسا خيلي از مردم دوست ندارند حضورشان در جامعه و اتفاق‌هاي سياسي در حد نخود فرنگي و گلدان و دم‌کني باشد. برخي از هنرمندان دوست ندارند آنارشيستي‌ترين و آوانگاردترين اثر هنري‌شان، «دوست دارم زندگي رووووو» باشد.

 

يعني به هر حال مردم هم قضاوت مي‌کنند و ميان شجريان و افتخاري (ببخشيد بابت مقايسه!) يک تفاوت‌هايي قائل مي‌شوند.سيروان آنجايي که نوشتي «تظاهر به فريب‌خوردگي!» را بيشتر توضيح بده‌. تو چطوري فهميدي که يک عده تظاهر به فريب‌خوردگي مي‌کنند؟ تظاهر به فريب‌خوردگي که شبيه تمارض در فوتبال نيست که با صحنه آهسته مشخص شود. پس اين يکي را چطوري فهميدي؟!اما در مورد اعتقاد راسخ بايد داخل پرانتز بپرسم که توييت را خودت نوشتي؟! مظنه توييت‌نويسي در بازار چقدر است؟! چون خبر دارم برخي از هنرمندان، ميرزابنويس استخدام کرده‌اند که به جاي‌شان توييت و کپشن اينستاگرامي بنويسند.

 

بعد در مورد نظريه‌هاي جان لاک توييت مي‌کنند، اما وقتي پاي صحبت‌شان مي‌نشينيم، ته تحليل‌هاي‌شان برآمده از تحليل‌هاي کانال «گاف سربالا!» است. بگذريم...ببين سيروان جان! اصلا تو ديگه چرا؟! در همان آمريکا هم کساني بوده‌اند که به ترامپ راي داده‌اند اما الان بز هم دست او نمي‌دهند که تا سر کوچه ببرد؛ تظاهر به فريب‌خوردگي که جاي خود دارد.سيروان منظورت از سلبريتي‌ها آفتاب‌پرست چه کساني است؟ لطفا اسم ببريد تا بدانيم چه کسي با چه کسي دعوا مي‌کند! البته مهراب قاسم‌خاني جوابت را داد و تو هم بدتر و ردتر جواب او را دادي، منتهي اين وسط وقتي تکليف را مشخص نمي‌کنيد و اسم نمي‌بريد، باعث مي‌شود يکي مثل نويد محمدزاده نداند دعوا سر چيست و پست هر دوي شما را با اسمايلي تشکر، استوري کند!اي کاش زماني که با يکديگر دعوا مي‌کنيد بدانيد که چه مسئوليتي را به گردن پرويز پرستويي مي‌اندازيد! بنده خدا الان بايد بيست تا پست در صفحه اينستاگرامش بگذارد و شما را با هم آشتي دهد. آخر‌سر هم فن‌پيج‌هاي تو و مهراب پايين اين پست‌ها اول به يکديگر، به خود شما و به پرستويي فحاشي مي‌کنند و هيچ چيز درست نمي‌شود جز اينکه مردم به جان هم بيفتند.

 

سيروان جان! من چون آهنگ‌هايت را دوست دارم (مثل تو که زندگي رو دوست داري) بايد بگويم که هنرمند مي‌تواند واکنش سياسي و اجتماعي داشته باشد و فقط تبليغ آب آناناس نکند. مي‌تواند از کانديدايي حمايت کرده و بعد پشيمان شود‌. تو که خودت هنرمندي، بهتر از هرکس مي‌داني که حتي پس از توليد يک کار هنري ممکن است از آن راضي نباشي.اما انتقاد از سياه کردن تصوير پروفايل که ديگر خيلي عجيب است‌. فکر کنم کلا مي‌خواستي يک گيري به همه بدهي! عزيزم چه اشکالي دارد که پس از يک عزاي عمومي، هنرمند هم مثل مردم عادي تصوير صفحه شخصي‌اش را سياه کند؟! باور کن اين سياه کردن از سياه کردن آدم‌ها که بهتر است. اصلا مگر تو خودت توي فضاي مجازي فعال نيستي؟! همکارانت چه کنند؟! سياه کنند فحش بخورند، نکنند هم فحش بخورند؟ در جشنواره فجر شرکت کنند فحش بشنوند، شرکت نکنند هم فحش بشنوند؟! من فکر کنم وسط تشک خوابيدن و تاثيرگذاري در حد رو‌بالشي از همه چيزهايي که به آن انتقاد داري، بدتر است! از ما گفتن...! .

 

روزنامه آرمان

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------