آخرین اخبار فرهنگی - هنری

شقایق دهقان و الناز شاکردوست،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

شقایق دهقان و الناز شاکردوست به دادسرا احضار شدند

شقایق دهقان و الناز شاکردوست به دادسرا احضار شدند. به گزارش فارس، شقایق دهقان به‌دلیل هنجارشکنی به دادسرا احضار شده و باید…

شکیبا: به خاطر «لیسانسه‌ها»، بازی در سینما را رد کردم / فصل دوم هم ساخته می شوداخباربازیگران,اخبارهنرمندان,شکیبا

متاسفانه امسال پیشنهاد سینمایی داشتم اما به دلیل همزمانی با «لیسانسه‌ها» قبول نکردم.

هوتن شکیبا بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون که فارغ التحصیل کارشناسی کارگردانی از دانشگاه غیر انتفایی سوره است قبل از بازی در سریال «لیسانسه‌ها» بیشتر در زمینه تئاتر مشغول بوده و کارهای تئاتر بسیاری در کارنامه خود دارد. او همچنین کار صداپیشگی هم کرده است و صدای عروسک دیوی در مجموعه کلاه قرمزی صدای اوست.

 

سروش صحت کارگردان تلویزیون که بیشتر سراغ تئاتری ها می رود و از آن ها پدیده می سازد. همانند: (هومن برق نورد، بهنام تشکر و … ) این بار به سراغ هوتن شکیبا رفته است و یکی از نقش های اصلی سریال جدیدش یعنی «لیسانسه‌ها» را به وی واگذار کرده است. هوتن شکیبا در این سریال نقش حبیب را بازی می کنند که یکی از کاراکترهای اصلی قصه است  باشگاه خبرنگاران جوان؛ با این بازیگر گفتگویی انجام داده که در ادامه می خوانید:

 

حضور شما در تئاتر چگونه شکل گرفت؟ 

من جداى از نمايش هايى كه در نوجوانى و در مدرسه كار كردم. ليسانس كارگردانى تئاتر و فوق ليسانس بازيگرى دارم و از دانشگاه شروع كرده ام.

 

اولین تئاتر هیجان انگیز که کار کردید؟ 

همه اجراها براى من همچنان هيجان انگيز است اما «ويلون هايتان را كوك كنيد» دومين اجراى عمومى من بود و هيجان زيادى براى آن داشتم و اجراهايى مانند ويران، جن گير، مترسک، ستوان آينيشمور، بر پهنه ى دريا، پرده ى سوم صحنه ى چهارم، دن كاميلو، زمان لرزه، و ننه دلاور بيرون پشت در، هنوز هم كه يادم مى آيد، هيجان زده ميشوم. 

 

 تئاتر برای شما نسبت به مدیوم های دیگر چه جذابیتی دارد؟ 

ارتباط بى واسطه و در لحظه با مخاطب لذت بخش است.

  

دلیل حضورتان در سریال «لیسانسه‌ها» بفرمایید؟ 

برای من فیلمنامه خیلی مهم است. بعد از خواندن فیلمنامه «لیسانسه‌ها» دوستش داشتم، البته حضور آقای صحت هم خيلى تعیین کننده بود.

 

برای رسیدن به نقش چه عواملی موثر بود؟ 

برای رسیدن به نقش خیلی از فاکتورها دخیل هستند تا بتوانیم یک نقش را بسازیم. مثل پرداخت كاراكتر در فيلمنامه، نگاه کارگردان. ولى خودم به عنوان بازيگر، مشاهداتم از آدمها و تجربه حضور در صحنه تئاتر در رسیدن به نقش کمک کرد.

 

واکنش مردم‌ نسبت به بازی شما در سریال «لیسانسه‌ها» چگونه است؟ 

واكنش هاى خوبى و جالبى دارند. اما آنها كه براى اولين بار من را ديده اند، بعد كه در فضاى مجازى خودم را ميبينند باورشان نميشود كه اين همان حبيب است.

 

حضور در مدیوم تلویزیون را ادامه می‌دهید؟ 

کار اصلی من بازيگرى است و تئاتر و سینما كار كرده ام. نمی‌توانم آینده را پیش بینی کنم اگر پیشنهاد خوبی داشته باشم در هر مدیوم استقبال می‌کنم.

 

کار در کنار گروه بازیگران «لیسانسه‌ها» چگونه بود؟ 

خیلی خوب بود. بازیگران این سریال به خوبی انتخاب شده اند و همه دغدغه ى بهتر بودن كار را دارند. و حال همه ى ما كنار هم خوب است.

 

در خصوص پیشنهاد در سینما صحبت کنید؟ 

متاسفانه امسال پیشنهاد داشتم اما به دلیل همزمانی با «لیسانسه‌ها» قبول نکردم، اما فیلم سینمایی «هلن» که سال گذشته کار کردم قرار است، اکران شود.

  

دغدغه این روزهای شما؟ 

در حال حاضر سریال «لیسانسه‌ها».

 

وضعیت حضور بازيگران جوان تئاترى در مديوم تصوير چگونه است؟ 

سینما به سمتی می‌رود كه از افرادی که تخصص و تحصیلات دارند و از تئاتر شروع کرده اند، بيشتر استقبال می‌شود. بازيگرانى كه از دانشگاه مى آيند و تجربه ى تئاتر دارند، به قول خودمان با جیب پر و با پتانسیل بیشتری می‌آیند.

 

آیا موضوع پرداخت پول برخی از افراد برای وارد شدن به عرصه هنر را قبول دارید؟ 

من اين مسئله را ندیدم و بیشتر شنیدم و نمی‌توانم نظر بدهم! به هر حال هر کسی می‌تواند تلاش خودش را برای ورود داشته باشد اما مهم ماندگار بودن است.

 

استقبال مخاطبان از سریال چگونه بود؟ 

خدا را شکر خیلی خوب است مردم كار را دوست دارند، درگيرش شده اند.

 

کلام پایانی  

اين مجموعه در دو سرى پخش مي شود كه سرى دوم در سال آينده است و اميدوارم بيننده ها همراهمان باشند. 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022