وقتی "قطام" داوود میرباقری سیمرغ بلورین گرفت+تصاويرویشکا آسایش یکی از بازیگران توانمند عرصه هنر سینما و تلویزیون است هیچ کس باور نمی کرد که یک طراح صحنه بتواند بازی کند، اما ویشکا آسایش نه تنها بازی می کند که با اولین بازی اش در حد یک ستاره می‌درخشد و حتی آنقدر خوب بازی می‌کند که یکی از چهره های تراز اول بازیگری می شود.
دایی اش مازیار پرتو یکی از بزرگترین نام ها در عرصه سینمای ایران به شمار می رود اما هیچگاه زیر سیطره نام وی قرار نگرفت.

ویشکا آسایش ,سیمرغ بلورین

ویشکا آسایش متولید 16 آبان 1351 است که مدرک لیسانس خود را از دانشگاه لندن دریافت کرده است.

ویشکا آسایش ,سیمرغ بلورین

او اولین بار با بازی در مجموعه امام علی (ع) به کارگردانی داوود میرباقری در سال 1370 مقابل دوربین قرار گرفت در نقش "قطام" در این مجموعه مذهبی تاریخی چنان محبوب می شود که نامش را گامی با آن نقش به خاطر می‌آورند او با ایقای کاراکتری که در پی انتقام عقل و دین ابن ملجم را می‌رباید تا به این وسیله امام علی (ع) را به شهادت برساند معروفیت را تجربه می کند.
او سپس در نقش یک عروسک در فیلم "ساحره" توانایی اش را به نمایش گذاشت و موافقان و مخالفان زیادی پیدا کرد. با این حال بازیهای موفق وی در دو فیلم "عشق +2" و "بلوغ" او را به عنوان بازیگری آگاه معرفی کرد.

ویشکا آسایش ,سیمرغ بلورین

بازی او در فیلم "مسافر ری" در نسخه به نمایش درآمده و اکران عمومی بسیار لطمه خورد متفاوت ترین نقش سینمایی او به حساب می آید.

ویشکا آسایش ,سیمرغ بلورین

بازی وی در سریال "مختارنامه" درنقش جعده همسر امام حسن تکراری است به نقش "قطام" در سریال امام علی که ویشکا آسایش آن را به خوبی ایفا نمود.
آسایش فقط به بازیگری اکتفا نکرد و سعی نمود تا از مدرک خود که طراحی صحنه و لباس است نیز استفاده کند او طراحی صحنه را هم برای اولین بار در فیلم دنیا تجربه کرد.

ویشکا آسایش ,سیمرغ بلورین

او با کارگردانان مختلفی تجربه همکاری دارد و در طی 15 سال در 13 فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخت آسایش در سال 83 در فیلم سینمایی "هشت پا" با  علیرضا داود نژاد و در "گل یخ" با کیومرث پوراحمد همکاری کرد.
او سپس در سال 86 در فیلم سینمایی "موسیقی زمستانی" به کارگردانی کامران قدکچیان به ایفای نقش پرداخت.

ویشکا آسایش ,سیمرغ بلورین

ویشکا آسایش ,سیمرغ بلورین

ویشکا آسایش ,سیمرغ بلورین

ویشکا دو سال بعد در سال 88 در فیلم سینمایی "کتاب قانون" به کارگردانی مازیار میری به ایفای نقش پرداخت این بازیگر در سال 89 در دو فیلم سینمایی "پرتقال خونی" به کارگردانی سیروس الوند و "ورود آقایان ممنوع" به کارگردانی رامبد جوان به بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم فجر آمد و توانست برای بازی در فیلم سینمایی ورود آقایان ممنوع سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را از جشنواره فیلم فجر دریافت کند.

ویشکا آسایش ,سیمرغ بلورین

بازی  متفاوت او در نقش مدیر دبیرستان دخترانه و شخصیت خانم دارابی در ذهن مخاطبانی که این فیلم کمدی را دیده اند باید ماندگار شده باشد.
آسایش به نقش آفرینی در سینما اکتفا نکرد بازی در سریال های تلویزیونی را نیز تجربه کرد که بازی در "سریال امام علی" به کارگردانی داود میرباقری در سال 70، "نردبام آسمان" به کارگردانی محمد حسین لطیفی در سال 1388، "مختارنامه" به کارگردانی داود میرباقری در سال 1389 را نیز تجربه کرد.
در  نهایت این بازیگر که بیشتر او را سینمایی می شناسند توانست برای یک بار سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را از آن خود کند.

ویشکا آسایش ,سیمرغ بلورین

گفتنی است، آسایش در فیلم سینمایی "برف روی کاجها" به کارگردانی پیمان معادی به ایفای نقش پرداخته که هنوز فرصت اکران پیدا نکرده است.
منبع:yjc.ir

مطالب پیشنهادی,وبگردی

  ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

  

  ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------