آخرین اخبار فرهنگی - هنری


دکتر استرنج ,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

«دکتر استرنج» صدر گیشه جهانی سینما را نگه داشت

فیلم سینمایی «دکتر استرنج ۲» در دومین هفته نمایش در سینماهای آمریکا و جهان، همچنان در صدر جدول فروش سینماها قرار گرفت. به…

درخواست بنی‌اعتماد در جشنواره فیلم ونیز : تحریم‌های ایران را لغو کنیداخبار,اخبارفرهنگی, رخشان بنی‌اعتماد

  اخبار فرهنگی - درخواست بنی‌اعتماد در جشنواره فیلم ونیز
 تحریم‌های ایران را لغو کنید

رخشان بنی اعتماد که با فیلم «قصه ها» در هفتاد و یکمین جشنواره فیلم ونیز حضور دارد در کنفرانس مطبوعاتی فیلمش با انتقاد از تحریم هایی که غرب بر کشور ایران تحمیل کرده است، عنوان کرد اگر اطمینان نداشته باشم فیلمم در کشورم به نمایش درمی‌آید، در هیچ جشنواره خارجی آن را نمایش‌ نخواهم داد. به گزارش آسوشیتدپرس، فیلم «قصه ها» جدیدترین ساخته رخشان بنی‌اعتماد پنجشنبه 6 شهریور ماه در دومین روز از جشنواره فیلم ونیز به نمایش درآمد.

بر همین اساس رخشان بنی اعتماد، حبیب رضایی و پیمان معادی در جشنواره فیلم ونیز در برابر دوربین عکاس‌ها ایستادند و به عنوان نمایندگان سینمای ایران عکس گرفتند.هفتادو یکمین جشنواره 11 روزه فیلم ونیز که از چهارشنبه 5 شهریور ماه کلید خورد، فیلم‌هایی از سینمای ایران را نیز به نمایش می گذارد.جیل لاولس نویسنده آسوشیتدپرس می نویسد: برای شخصیت‌هایی که در فیلم «قصه ها» خلق شده اند، روزگار سخت است.

 

برای کار، حقوق کمی پرداخت می‌شود و قیمت ها بالا هستند و اعتیاد زندگی جوان های زیادی را تهدید می کند.«قصه ها» یکی از 20 فیلمی است که در بخش رقابتی جشنواره فیلم ونیز برای دریافت شیر طلایی این جشنواره رقابت می کند. این فیلم مجموعه‌ای از سکانس هاست که بر مبنای قصه های مختلف شکل گرفته اند و در خلال آنها زندگی در تهران تصویر می شود، زندگی افرادی چون رانندگان تاکسی زیر بار بدهی، بازنشستگان کم درآمد و ناتوان و کارگران بیکار کارخانه ها.«قصه ها» هر چند دلیل این مشکلات را بیان نمی‌کند، اما کارگردان خواسته است تا از ورای این قصه‌ها از رنجی که با تحریم‌هایی که بر زندگی مردم عادی تحمیل شد، بگوید.

 

بنی اعتماد در کنفرانس مطبوعاتی فیلم گفت: موقعیت اقتصادی ایران سخت است و همه این سختی ها برای تحریم‌های اقتصادی غرب است که در عمل به ضرر مردم کشور شده است.وی افزود: کودکانی که به بیماری‌های سختی چون سرطان واسکلروز مبتلا هستند از پیامد تحریم‌هایی که غرب به ایران تحمیل کرده رنج‌ می برند. واقعا دلم می‌خواهد شاهد برداشتن این تحریم‌ها باشم. یک نفر باید پاسخی برای مردم ایران داشته باشد.

 

جیل لاولس نویسنده آسوشیتدپرس درباره بنی اعتماد می نویسد: ‌بنی اعتماد یکی از کارگردان‌های مهم زن ایران است و فیلم «قصه‌ها» تمرکز زیادی روی زنان دارد و از شخصیت‌هایی بهره می‌گیرد که بسیاری از آن‌ها از فیلم‌های قبلی او می‌آیند و طیف گسترده ای از مستمری بگیران و بازنشستگان تا زنان خیابانی، پزشکان و کارمندان آسایشگاه زنان را در بر می‌گیرند.

 

«قصه‌ها» در خیابان‌ها، خانه‌ها و اتومبیل های شهر تهران فیلمبرداری شده و کارگردان می‌گوید: نمی‌شود گفت این فیلم زیرزمینی ساخته شده است. این فیلم با مشکلات و سختی‌های یک تولید عادی ساخته شده است. اما لذت فیلم ساختن در سختی‌های آن است.بنی اعتماد همچنین در کنفرانس مطبوعاتی فیلم گفت: اگر اطمینان نداشته باشم که فیلمم در کشورم به نمایش درمی‌آید، در هیچ جشنواره خارجی آن را نمایش‌ نخواهم داد.قصه‌ها قرار است پاییز در ایران اکران شود.


 اخبار فرهنگی - آرمان

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------