X

آخرین اخبار اقتصادی


ایلان ماسک،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی

ایلان ماسک: دوج کوین می‌تواند بر بیت کوین پیروز شود

ایلان ماسک اعلام کرد: دوج کوین به راحتی می‌تواند بر بیت کوین پیروز شود. به گزارش برترین‌ها، ایلان ماسک در پاسخ به توییتی که…

ریزش بیتکوین و اتریوم/اونس طلا برای صعود لنگیدبیتکوین ,اخبار امروز,اخبار جدید
بیتکوین در استانه ورود به ۵۵ هزار دلار قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، مدیر سابق بخش ارتباطات کاخ سفید معتقد است که با توجه به رشد سرسام آور پایه پولی آمریکا، شرکت های بیشتری باید در تراز مالی خود بیتکوین نگهداری کنند.

 

آنتونی اسکراموچی با بیان اینکه بیتکوین راه مناسبی برای خلاصی از نتایج کنفرانس برتون وودز ارائه کرده است، افزود: بیتکوین این پتانسیل را دارد تا بار دیگر پول را به ابزاری استاندارد تبدیل کند که کارکرد بهتری برای طبقات متوسط و ضعیف جامعه خواهد داشت. 

 

پس از کانادا، حالا قرار است برزیل به عنوان دومین کشور در قاره آمریکا مجوز راه اندازی یک صندوق بورسی ETF مبتنی بر بیتکوین را صادر کند. این صندوق مستقر در شهر سائوپائولو که مجوزهای لازم را از کمیسیون بورس و اوراق بهادار برزیل کسب کرده، قرار است از ماه ژوئن فعالیت خود را در بورس برزیل آغاز کند. این صندوق چهارمین صندوق مبتنی بر ارزهای دیجتالی خواهد بود که در قاره آمریکا به فعالیت خواهد پرداخت.  

 

در حالی که برخی از کارشناسان انتظار آغاز دور جدید صعودی ارزهای دیجیتالی را دارند دولت فرانسه اعلام کرد بیتکوین های مصادره شده از هکرها به ارزش ۲۸ میلیون یورو را به حراج خواهد گذاشت. طبق عرف معمول فرانسه حراج دولتی در شرایطی انجام می شود که دولت انتظار کاهش قیمت آن دارایی را داشته باشد و این مساله باعث ایجاد تردیدهایی بین معامله گران در خصوص آغاز مسیر صعودی بیتکوین شده است.  

 

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۷۸۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۳.۱۷ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۶۵ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۲ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

 

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ۱۳ ظهر به وقت شرقی)؛ این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

 

۱- بیت کوین

 

قیمت: ۵۶ هزار و ۸۵.۵۰ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۷۸ درصد کاهش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۸۴ درصد افزایش

 

۲- اتریوم

 

قیمت: ۱۷۴۸.۷۷ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۸۵ درصد کاهش 

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۲۵ درصد کاهش

 

۳- بایننس کوین

 

قیمت: ۲۶۷.۹۴ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۹۹ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۷۷ درصد افزایش

 

۴- کاردانو

 

قیمت: ۱.۱۶ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۶۸ درصد کاهش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۳.۴۱ درصد افزایش

 

۵- تتر

 

قیمت: ۱.۰۰ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۳ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۲ درصد افزایش

 

۶- پولکا دوت

 

قیمت: ۳۶.۶۵ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۰۵ درصد کاهش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۹۵ درصد افزایش

 

۷- ریپل

 

قیمت: ۰.۵۶۷ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۱.۵۱ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳۳.۹۱ درصد افزایش

 

۸- یونی سواپ

 

قیمت: ۳۵.۱۱ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۱۷ درصد افزایش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۱.۵۹ درصد افزایش

 

۹- لایت کوین

 

قیمت: ۱۹۳.۸۲ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۹۲ درصد کاهش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۷۲ درصد کاهش

 

۱۰- چین لینک

 

قیمت: ۲۸.۶۷ دلار

 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۰۷ درصد کاهش

 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۰۳ درصد افزایش

 

هشدار نسبت به فراز و فرودهای بیتکوین

 به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک، بیتکوین کماکان در تلاش برای فتح مجدد کانال ۶۰ هزار دلاری قرار دارد و گمانه زنی های زیادی از مسیر آتی این ارز مطرح شده است. بالت لی- مدیر سابق صرافی ارزی بی تی سی سی- گفت: این احتمال وجود دارد که تا فصل تابستان بیتکوین خود را به ۱۰۰ هزار دلار هم برساند اما این نکته را هم باید در نظر داشت که هر صعود زیادی، ریزش زیادی را هم در پی خواهد داشت و سرمایه گذارانی که در اوج وارد شوند، متحمل ضرر سنگینی خواهند شد. 

 

لی در ادامه با اشاره به اینکه بیتکوین دارای یک چرخه صعودی است و احتمالا تاریخ تکرار خواهد شد، افزود: وقتی که حباب قیمتی بترکد ارزش سرمایه شمار بسیاری از افزاد دود خواهد شد و برای همین افراد باید با کنترل کامل بر احساسات خود اقدام به تصمیم گیری و سرمایه گذاری کنند. شاید بیتکوین به ۱۰۰ هزار دلار یا حتی بیشتر از آن به ۲۰۰ هزار و ۳۰۰ هزار دلار هم برسد اما معامله گران باید این را بدانند که پس از آن یک ریزش ۸۰ تا ۹۰ درصدی در قیمت ها کاملا محتمل است و این می تواند بازار رمزارزها را وارد یک زمستان طولانی کند که تا سال ها ادامه داشته باشد. 

 

اونس طلا برای صعود لنگید

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی با وجود افت ارزش دلار و بازده اوراق خزانه آمریکا، کاهش پیدا کرد.

بیتکوین ,اخبار امروز,اخبار جدید

 

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۷۳۸ دلار و ۹۳ سنت رسید. در بازار آمریکا هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۷۳۸ دلار بسته شد.

 

دیوید میدن، تحلیلگر شرکت سی ام سی مارکتس اظهار کرد: طلا بایستی بالاتر می رفت اما چنین اتفاقی نیافتاد. اگر دلار و بازده اوراق قرضه رشد کنند، طلا ممکن است کاهش قیمت بیشتری پیدا کند.

 

اونس طلا در طول معاملات روز دوشنبه که سرمایه گذاران تحت تاثیر تصمیم بانک مرکزی ترکیه برای تغییر رییس خود، به سمت خرید دلار و اوراق قرضه دولتی هجوم بردند، حداکثر یک درصد ریزش قیمت داشت.

 

به گفته میدن، اگر شهروندان ترکیه نگران سقوط ارزش لیره باشند، به دنبال خرید دلار آمریکا و طلا خواهند بود اما این نقطه ای است که در آن نگرانی ایجاد می شود زیرا کنترلهای سرمایه مانع ورود پول به این کشور می شود و دسترسی مردم به دلار و به نوبه خود طلا در چند هفته آینده ممکن است دشوار باشد.

 

بر اساس گزارش رویترز، عامل دیگری که مانع صعود قیمت طلا شد، صعود وال استریت بود.

 

باب هابرکورن، استراتژیست ارشد بازار در شرکت آر جی او فیوچرز اظهار کرد: معامله گران پیش از این که پول جدیدی وارد معاملات شود، منتظرند اونس طلا به بالای ۱۷۵۰ دلار صعود کند. سیاست نرخ بهره اندک بانک مرکزی آمریکا می تواند قیمت طلا را تا پایان سال افزایش دهد.

 

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۱ درصد سقوط کرد و به ۲۶۰۶ دلار و ۲۴ سنت رسید و هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۱.۱ درصد کاهش، به ۱۱۸۲ دلار و ۸۷ سنت رسید. بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با دو درصد کاهش، در ۲۵ دلار و ۷۲ سنت معامله شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------