رئیس سازمان برنامه و بودجه: ‌یارانه سه دهک اول ‌قطع می‌شود‌یارانه،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: سه دهک اول که درآمدهای بالاتر دارند، به‌تدریج یارانه آنها قطع شده و یارانه به تعداد کمتر و به نیازمندان واقعی داده می‌شود.

به گزارش تسنیم، داود منظور با اشاره به اینکه اقبال مردم به استفاده از کالابرگ درحال افزایش است، گفت: تدابیر دولت برای معیشت اقشار کم درآمد جز سیاست‌های اصلی آن به شمار می‌آید. در کالا برگ مردم می‌توانند کالاهای اساسی مورد نیاز خود را با قیمت بسیار مناسب تهیه کنند و ما تلاش می‌کنیم قیمت این محصولات را به خصوص برای پنج دهک نخست ثابت نگه داریم. منابع کالا برگ را از محل هدفمندی تامین می‌کنیم و این سیاست‌ را ادامه خواهیم داد.

 

وی بیان کرد: در مرحله بعدی طرح کالابرگ، برای تأمین جهیزیه برای خانواده‌های کم درآمد از محل هدفمندی یارانه‌ها اقدام خواهد شد و بنابراین سه دهک اول که درآمدهای بالاتر دارند، به‌تدریج یارانه آنها قطع شده و یارانه به تعداد کمتر و به نیازمندان واقعی داده می‌شود.

 

وی اظهار داشت: اکنون 79 میلیون نفر در کشور یارانه می‌گیرند که همه آنان مستحق دریافت یارانه نیستند و یکی از سیاست‌های کشور این است که یارانه به سمت افراد کم درآمدتر برود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------