سهم ۷۲ درصد مالیات از درآمدهای دولت/ سهم دولت از مالیات واردات و مالیات بر ارزش افزوده چقدر است؟ لایحه بودجه سال ۱۴۰۲,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۲، سهم مالیات ۸۳۸ هزار و ۶۰۹ میلیارد تومان، در بخش درآمدهای حاصل از مالکیت دولت ۹۶.۶ هزار میلیارد تومان و درآمدهای حاصل از فروش کالاها و خدمات ۱۳۷ هزار میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شده است. 

 به گزارش تسنیم، براساس جزئیات بودجه سال ۱۴۰۲ درآمدهای عمومی دولت هزار و ۱۵۷ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. در این بین سهم مالیات ۸۳۸ هزار و ۶۰۹ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. با توجه به این موضوع سهم مالیات در بودجه عمومی دولت برابر ۷۲ درصد خواهد بود.

 

در حوزه درآمدهای ناشی از کمک‌های اجتماعی ۸ هزار میلیارد تومان، در بخش درآمدهای حاصل از مالکیت دولت ۹۶.۶ هزار میلیارد تومان، درآمدهای حاصل از فروش کالاها و خدمات ۱۳۷ هزار میلیارد تومان، درآمدهای حاصل از جرایم و خسارات ۱۵.۷ هزار میلیارد تومان و درآمدهای متفرقه ۶۰.۶ هزار میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شده است.

 

درآمد ۱۲۹ هزار میلیارد تومانی دولت از مالیات واردات+ جزئیات 

بر اساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۲، مجموع درآمد حاصل از مالیات بر واردات برای دولت ۱۲۹ هزار و ۷۱۲ میلیارد تومان پیش بینی شده که ۸۹ هزار میلیارد تومان آن حاصل دریافت حقوق ورودی است.

 

 لایحه بودجه سال ۱۴۰۲,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

بر اساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، مجموع درآمد حاصل از مالیات بر واردات برای دولت در سال آینده ۱۲۹ هزار و ۷۱۲ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

 

بر همین مبنا، جزئیات درآمد حاصل از مالیات بر واردات برای دولت به شرح زیر است.

 

- درآمد حاصل از حقوق ورودی سایر کالا (موضوع بند ب ماده ۱۵ آئین نامه اجرایی قانون امور گمرکی)؛ معادل ۸۹ هزار و ۳۴۳ میلیارد تومان

 

- درآمد حاصل از حقوق ورودی خودروها؛ معادل ۳۱ هزار و ۹۷۷ میلیارد تومان

 

- درآمد حاصل از حقوق ورودی دستگاه‌های اجرایی؛ معادل ۵۰ میلیارد تومان

 

- درآمد حاصل از یک درصد عوارض بر واردات؛ معادل ۹۰۰ میلیارد تومان

 

- درآمد حاصل از ثبت معافیت‌ها و تخفیفات گمرکی به نرخ صفر تا سقف ۶۱۰۰۰ میلیارد ریال؛ معادل ۶ هزار و ۲۲۲ میلیارد تومان

 

- درآمد حاصل از حقوق ورودی موضوع ماده ۲ قانون مدیریت حمل و نقل سوخت؛ معادل ۲۰۰ میلیارد تومان

 

- درآمد حاصل از حقوق ورودی واردات گوشی‌های موبایل ساخته شده خارجی با قیمت بیش از ۶۰۰ دلار؛ معادل یک هزار و ۲۰ میلیارد تومان

 

 لایحه بودجه سال ۱۴۰۲,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

درآمد ۱۵۹ هزار میلیارد تومانی دولت از محل مالیات بر ارزش افزوده

 

بر اساس لایحه بودجه ۱۴۰۲، دولت از محل مالیات بر ارزش افزوده ۱۵۹ هزار و ۵۳۳ میلیارد تومان درآمد پیش بینی کرده است.

 لایحه بودجه سال ۱۴۰۲,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

 بر اساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، درآمد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده برای سال آینده به میزان ۱۵۹ هزار و ۵۳۳ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

 

همچنین درآمد حاصل از یک درصد نرخ مالیات بر ارزش افزوده موضوع ماده ۳۷ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت؛ معادل ۳۹ هزار و ۶۸۴ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

 

درآمد حاصل از رسیدگی قطعی پرونده‌های مودیان مالیات بر ارزش افزوده موضوع بند ب تبصره ۶ نیز معادل یک هزار و ۹۹ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

 
 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023