چین واردات نفت از روسیه را افزایش داد / توقف صادرات گاز روسیه به فنلاند  صادرات گاز روسیه,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی

داده‌های رسمی گمرک چین، نشان می‌دهد واردات از روسیه به عنوان دومین تأمین کننده بزرگ نفت جهان در ماه گذشته در مقایسه با سال گذشته ۴ درصد افزایش یافت.

به گزارش مهر داده‌های رسمی گمرک چین، نشان می‌دهد که واردات نفت خام چین از عربستان سعودی در ماه آوریل نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد افزایش یافته است تا بالاترین حجم ماهانه از ماه می ۲۰۲۰ را به ثبت برساند.

 

بر اساس داده‌های اداره کل گمرک چین، محموله‌های عربستان در ماه گذشته به ۸.۹۳ میلیون تن، معادل ۲.۱۷ میلیون بشکه در روز رسید و این درحالی است که خریدها در ماه مارس ۱.۶۱ میلیون بشکه در روز و سال قبل ۱.۵۷ میلیون بشکه در روز بود. همچنین این داده‌ها نشان می‌دهد واردات از روسیه به عنوان دومین تأمین کننده بزرگ نفت جهان در ماه گذشته در مقایسه با سال گذشته ۴ درصد افزایش یافت.

 

داده‌ها نشان می‌دهد که محموله‌های نفت روسیه در ماه آوریل در مجموع به ۶.۵۵ میلیون تن یا ۱.۵۹ میلیون بشکه در روز رسید، در حالی که در ماه مارس ۱.۵ میلیون بشکه در روز و سال گذشته ۱.۵۳ میلیون بشکه در روز بود. به طور جداگانه، داده‌ها همچنین نشان داد که واردات چین از گاز طبیعی مایع روسیه در ماه آوریل ۸۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به ۴۶۲ هزار ۹۷۵ تن رسید که بالاترین میزان ماهانه در شش ماه گذشته است. کل واردات گاز طبیعی مایع چین در ماه گذشته با ۳۴.۵ درصد کاهش به ۴.۳۵ میلیون تن رسید که پایین‌ترین میزان از مارس ۲۰۲۰ است، زیرا واردکنندگان از عرضه گران قیمت جهانی اجتناب کردند.

 

توقف صادرات گاز روسیه به فنلاند

 صادرات گاز روسیه,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد عرضه گاز به فنلاند را به خاطر مخالفت این کشور با پرداخت روبل در ازای واردات گاز، از صبح شنبه متوقف می‌کند.

به‌گزارش  تسنیم به نقل از رویترز، شرکت گازپروم روسیه به فنلاند اعلام کرده جریان گاز طبیعی خود به این کشور را از صبح شنبه متوقف می‌کند. این اقدام روسیه به‌دنبال مخالفت فنلاند با پرداخت پول گاز روسیه به روبل صورت‌گرفته است.

 

شرکت گازپروم پس‌از اعمال تحریم‌های غربی به‌دنبال حمله این کشور به اوکراین، از کشورهای اروپایی خواسته هزینه عرضه گاز روسیه را به روبل پرداخت کنند.

بیشتر قراردادهای عرضه گاز روسیه به اروپا به یورو و دلار بسته‌شده و مسکو ماه گذشته جریان گاز به بلغارستان و لهستان را به‌خاطر عدم تبعیت آن‌ها از شرایط جدید پرداخت قطع کرده‌است.

 

بیشتر گاز مصرفی در فنلاند از روسیه وارد می‌شود، اما گاز تنها 5 درصد از مصرف سالیانه انرژی این کشور را تشکیل می‌دهد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------