دریافت کنندگان سکه تا ۲ هفته دیگر برای پرداخت مالیات مهلت دارندسکه ,اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی
مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: اشخاص حقیقی خریدار سکه از بانک مرکزی در سال گذشته که نسبت به دریافت حداکثر ۱۵۵ سکه اقدام کرده‌اند، باید مالیات خود را تا نیمه تیرماه جاری ( ۲ هفته دیگر) پرداخت کنند. 

حسن کوماسی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طبق دستورالعمل ابلاغی تبصره ماده ۱۰۰ قانون در سال جاری، خریداران سکه باید با مراجعه به سامانه عملیات الکترونیک مؤدیان مالیاتی به نشانی www.intamedia.ir یا www.tax.gov.ir نسبت به پرداخت مالیات اقدام کرده و مشمول جریمه دیرکرد نشوند.

 

وی اضافه کرد: خریداران تا ۵ سکه از بانک مرکزی مشمول مالیات نیستند و مالیات مقطوع قابل پرداخت برای افرادی که نسبت به مازاد ۵ تا ۱۵ سکه از بانک مرکزی دریافت کرده‌اند، به ازای هر سکه ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال، نسبت به مازاد ۱۵ سکه تا میزان ۲۵ سکه به ازای هر سکه ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال و نسبت به مازاد ۲۵ سکه تا میزان ۱۵۵ سکه به ازای هر سکه ۱۶ میلیون ریال است.

 

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی اظهار کرد: طبق دستورالعمل ابلاغی تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم ملزم به پرداخت مالیات مقطوع پیش بینی شده هستند اما ملزم به نگهداری اسناد و مدارک و تسلیم اظهارنامه مالیاتی نیستند.

 

به گزارش ایرنا، طی سال های اخیر با افزایش قابل توجه قیمت سکه، برخی افراد اقدام به خرید آن کرده بودند که این امر موجب شد تا برای این افراد، مالیات در نظر گرفته شود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------